problem z kr

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

krzyz84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr lut 14, 2007 14:26
Lokalizacja: Warszawa

problem z kr

Post autor: krzyz84 » ndz wrz 14, 2008 13:25

witam.mam pytanie,czy jest ktos z klubu w wawie kto spojrzy i sprobuje ogarnac co jest nie tak z silnikiem.wydalem pare ladnych stowek na sprawdzenie i regulacje,a dalej mam problemy.musze na zimnym odpalac z gazem,a ruszyc moge dopiero jak sie nagrzeje bo inaczej gasnie.sam tego nie ogarne.prosze o pomoc



Alec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:21
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: Alec » ndz wrz 14, 2008 13:59

napisz dokladnie co sie dzieje i co kosztowalo cie tych pare stowek;

to moze na forum dojdziemy co jest nie tak :bajer:


Było:
Golf MK1 LX swap 16v KR
205 1.9 GTI
Golf MK2 GTI 16v KR
Kadett GSI 16v C20XE
Kadett GSI 8v 20SEH
Będzie:
?

Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Re: problem z kr

Post autor: CSR_GTI » ndz wrz 14, 2008 15:32

krzyz84 pisze:witam.mam pytanie,czy jest ktos z klubu w wawie kto spojrzy i sprobuje ogarnac co jest nie tak z silnikiem.wydalem pare ladnych stowek na sprawdzenie i regulacje,a dalej mam problemy.musze na zimnym odpalac z gazem,a ruszyc moge dopiero jak sie nagrzeje bo inaczej gasnie.sam tego nie ogarne.prosze o pomoc
na zimnym jakbys odpalił bez gazu to co sie dzieje - zalewa go może? Ciepły niema czasem obrotów biegu jałowego wiekszych niż powinien miec albo za niskich?

Jeżeli tak to zaczał brać Ci gdzieś lewe powietrze... poszukaj... jak nie znajdziesz to można spróbować zwiększyć troche dawke śrubą na rozdzielaczu paliwa.


18K4F inside... RWD car :)

Alec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:21
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: Alec » ndz wrz 14, 2008 15:42

najpierw niech wszystko posprawdza (szczegolnieczy nie lapie lewego pow.; czesto plastikowa rura dolotu ktora laczy sie z guma przy przepustnicy zagina sie lekko od wewnetrznej strony)

a srobka to ostatecznosc;


poczekajmy na dokladniejszy opis problemu :smoke: :smoke:


Było:
Golf MK1 LX swap 16v KR
205 1.9 GTI
Golf MK2 GTI 16v KR
Kadett GSI 16v C20XE
Kadett GSI 8v 20SEH
Będzie:
?

krzyz84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr lut 14, 2007 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzyz84 » ndz wrz 14, 2008 17:12

bylem w warsztacie ktory zajmuje sie mechanicznymi wtryskami.typ powiedzial ze sprawdzil mi caly silnik.powiedzial ze byl przestawiony o jeden stopien rozrzad czy cos w tym stylu i wyregulowal mi go ogolnie,dalem za to 450 zl.wydawalo mi sie ze bylo po tym lepiej,ale jednak problem jest dalej.jak go odpalam na zimnym i nie dodam gazu,to zapala potem spadaja obroty i gasnie.musze czekac az sie rozgrzeje i dopiero moge ruszac,bo inaczej obroty spadaja tak do 600-700 obrotow i gasnie.jak zlapie temp. to juz jest dobrze i ani nie gasnie,obroty na jalowym to 1000-1100.

[ Dodano: 14 Wrz 2008 17:15 ]
no i strasznie go chyba zalewa bo smierdzi tak wacha ze to szok.ogolnie to jest taka chybryda,bo glowica i blok jest 9a,a reszta to kr.



Alec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:21
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: Alec » ndz wrz 14, 2008 17:52

hmm to ciezka sprawa jak to takie polaczenie :/


ile masz przewodow paliwowych idacych od rozdzielacza do silnika ?

5 czy 7 ??

bo w KR masz 7 (4 do wtryskiwaczy na cyl. 1 do wtrysku rozruchowego i 2 ida do zaworu ktory reguluje faza nagrzewania silnika i to on steruje dawka na nie rozgrzanym silniku jego trzeba sprawdzic czy dziala ok


tylko ze ty masz taka "hybryde" a w 9A to jest sterowane chyba elektronicznie przy rozdziealczu taka mala kostka;

oblukaj jak masz :bajer:


Było:
Golf MK1 LX swap 16v KR
205 1.9 GTI
Golf MK2 GTI 16v KR
Kadett GSI 16v C20XE
Kadett GSI 8v 20SEH
Będzie:
?

Awatar użytkownika
gumiś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: śr lut 21, 2007 23:48
Lokalizacja: Kiełczów
Kontakt:

Post autor: gumiś » ndz wrz 14, 2008 22:13

zaczoł bym od czujnika temperatury,ustawienia przełony i sprawdzić stabilizator obrotów.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn wrz 15, 2008 10:37

Przyjechało to mnie auto z identycznymi objawami. Wszystko w nim bylo popierdzielone na maxa. Zapłon był za wczesny (o kilka ładnych stopni). Zderzak przepustnicy był przestawiony i dodatkowo całkowicie rozregulowany był skład mieszanki przy rozdzielaczu. Jeszcze do tego regulator termiczny był do wyrzucenia. Walczyłem z autem 2 tygodnie a jakiekolwiek prace rozpoczałem dopiero po wymianie świec zapłonowych bo tamte nie nadawały się do niczego. To była ostatnia naprawa którą robiłem na "dłubanym aucie". Więcej nie będę takich rzeczy się tykał chyba, że zleceniodawca będzie miał z 1,5k w kieszeni na zapłatę za robotę.

Na Twoim miejscu zmieniłbym świece na dzień dobry i kopnął na czuja zapłon do tyłu o 1-2 stopnie. Jeśli to nie pomoże to będziesz miał gruby problem.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

krzyz84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr lut 14, 2007 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzyz84 » pn wrz 15, 2008 12:00

jak zaczal sie ten problem to odrazu wymienilem swiece,przewody i palec.nic to nie pomoglo.moze faktycznie lapie lewe powietrze,bo jak jest rozgrzany to nie ma z nim zadnego problemu,no moze tylko oprocz tego ze strasznie smierdzi wacha.jak temperatura na dworzu spadnie ponizej zera to juz wogole nie bedzie chcial odpalic,bo mialem tak w tamta zime.



Alec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:21
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: Alec » pn wrz 15, 2008 12:14

hmm

wydaje mi sie jednak ze to nie musi byc lewe powietrze skoro na rozgrzanym chodzi juz dobrze;

jak ja mialem mala nieszczelnosc w dolocie to nie wazne czy zimny czy cieply obr. na biegu jalowym byly ok. 600/min.


u Ciebie sprawa wyglada powazniej,

sprawdz zapolon jak radzi Bugalon, moze ten twoj mechanik ci ustawial i spartolil,

zobacz tez czy kolejnosc kabli WN jest dobra bo jak ja kupilem auto to mialem zle podpiete :rotfl: (a poprzedni wlascicielel tak jezdzil i mowil ze na wysokich obr. jest ok OMG)


Było:
Golf MK1 LX swap 16v KR
205 1.9 GTI
Golf MK2 GTI 16v KR
Kadett GSI 16v C20XE
Kadett GSI 8v 20SEH
Będzie:
?

krzyz84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr lut 14, 2007 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzyz84 » pn wrz 15, 2008 12:48

mi na zimnym jak go juz odpale to trzyma mi obroty normalnie.tylko jak mu dodam gazu to spadaja tak do 600-700 i gasnie.ps. regulator termiczny podmieniale juz i nic to nie dalo.pozniej wrzuce foto silnika



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pn wrz 15, 2008 16:52

na jaki regulator termiczny podmieniales??? i czy wykonales regulacje pozniej i sprawdziles na zimno po raz kolejny. jak dla mnie trzeba przysiasc do auta na 3 dni po kilka godzin i zyc bedzie, tyle ze to troche kosztuje :helm:
Ostatnio zmieniony pn wrz 15, 2008 16:53 przez evolution, łącznie zmieniany 1 raz.


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

krzyz84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr lut 14, 2007 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzyz84 » pn wrz 15, 2008 18:04

podmienilem na taki sam,od kolegi.regulacja byla zrobiona po jakims czasie.ogolnie jezdze tak juz z rok z tym problemem.w zime mi nie odpalal wogole wiec glownie stal.jak byl mroz to wogole nie palil.rozrusznik krecil ale silnik wogole nie reagowal.teraz odpala bo jest w miare cieplo.glupio to brzmi,ale tak jest :otepienie: .dla mnie to czarna magia.



Awatar użytkownika
przemoGTI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 321
Rejestracja: czw wrz 28, 2006 21:17
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk
Kontakt:

Post autor: przemoGTI » pn wrz 15, 2008 20:38

ja bym sie z tym nie bawił jak nie da sie dojść końca.. weź skombinuj cały osprzet z pl-ki i będzie jeździło jak należy.. mam takiego gofera tu i jest oki a jeszcze lepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie do tego silnika digi I..


www.rs-tuning.pl
usuwanie Fap Dpf NOX adblue
hamownia podwoziowa 2WD

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości