Pasek rozrzadu w mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Pasek rozrzadu w mk3

Post autor: siwkins » czw lis 10, 2005 17:00

Kupilem golfa III tdi 95r (145tys przebiegu) mam zamiar wymienic olej,filtry,noi mam pytanie czy niezbednym jest wymiana paska rozrzadu?slyszalem ze trzeba go wymieniac co 100tys km

Z gory dzieks za odp. :kufel:



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw lis 10, 2005 17:08

siwkins pisze:Kupilem golfa III tdi 95r (145tys przebiegu) mam zamiar wymienic olej,filtry,noi mam pytanie czy niezbednym jest wymiana paska rozrzadu?slyszalem ze trzeba go wymieniac co 100tys km
Jeżeli nie był nigdy wymieniany to jak najbardziej już na niego czas... Zerwanie paska w czasie jazdy może narobić cholernych szkód włącznie z pęknięciem bloku w skrajnym przypadku.


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » czw lis 10, 2005 17:10

wymień , tdi jest kolizyjny , dla świętego spokoju trzeba to zrobić , nie ufałbym w zapewnienia że był np niedawno albo w terminie zmieniony , tak jak bym nie wierzył że to orginalny przebieg - 10 lat i 145 tys ? taaaaa , i pewnie staruszek wcześniej jeździł raz w roku na obchody rocznicy utworzenia wermachtu
Ostatnio zmieniony czw lis 10, 2005 17:22 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » czw lis 10, 2005 17:19

Niewiem czy byl wymieniany jest 2 tygodnie w kraju byl serwisowany u helmutow do 2002r jest ksiazka serwisowa ale :crazy: po niemiecku :grin: sam pasek to kwestia 300 zł czy wiecej cza wybulic?

mam jeszcze pyt odnosnie nawiewu powietrza w mk3 ....jest regulacja 1-2-3 mi dziala tylko na trzecim :otepienie: co moze byc nie tak?? i z jakimi kosztami trzeba sie liczyc??



Awatar użytkownika
Marihuana Man
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 867
Rejestracja: czw lut 03, 2005 22:54
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Marihuana Man » czw lis 10, 2005 17:24

mam jeszcze pyt odnosnie nawiewu powietrza w mk3 ....jest regulacja 1-2-3 mi dziala tylko na trzecim otepienie co moze byc nie tak?? i z jakimi kosztami trzeba sie liczyc??
Jak rozbierzesz panel nawiewów jest tam taka blaszka, która łączy odpowiednie styki w zależności od pozycji pokrętła... Trza ją tylko delikatnie i odpowiednio podgiąć...


[img]http://dvprogram.pl/vw.jpg[/img]

Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » czw lis 10, 2005 17:26

Wymieniaj pasek i sie nie zastanawiaj. To nie duze koszty a przynajmniej wiesz na czym jezdzisz.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » czw lis 10, 2005 17:29

syncro2 pisze:wymień , tdi jest kolizyjny , dla świętego spokoju trzeba to zrobić , nie ufałbym w zapewnienia że był np niedawno albo w terminie zmieniony , tak jak bym nie wierzył że to orginalny przebieg - 10 lat i 145 tys ? taaaaa , i pewnie staruszek wcześniej jeździł raz w roku na obchoty rocznicy utworzenia wermachtu
He he szukalem i znalazlem 145 tys km to jest oryginalny przebieg!! autko jest tak zadbane ze az sie niechce wierzyc ze ma 10 lat oryginalna ksiazka serwisowa noi kupa papierow z diagnostyki i wlasnie na tych papierach z diagnostyki jest identyczny przebieg co w ksiazce serwisowej w 02' miał 88tys perełka wsrod golfikow :smoke: :okej:
Chcial bys takiego co? :grin: :pub:



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » czw lis 10, 2005 17:36

:rotfl:

uwierz że nie chciałbym :grin:



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » czw lis 10, 2005 23:53

syncro2 pisze::rotfl:

uwierz że nie chciałbym :grin:
Nie uwiezysz poki nie zobaczysz :ass: :pub:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt lis 11, 2005 00:06

siwkins pisze:
syncro2 pisze:wymień , tdi jest kolizyjny , dla świętego spokoju trzeba to zrobić , nie ufałbym w zapewnienia że był np niedawno albo w terminie zmieniony , tak jak bym nie wierzył że to orginalny przebieg - 10 lat i 145 tys ? taaaaa , i pewnie staruszek wcześniej jeździł raz w roku na obchoty rocznicy utworzenia wermachtu
He he szukalem i znalazlem 145 tys km to jest oryginalny przebieg!! autko jest tak zadbane ze az sie niechce wierzyc ze ma 10 lat oryginalna ksiazka serwisowa noi kupa papierow z diagnostyki i wlasnie na tych papierach z diagnostyki jest identyczny przebieg co w ksiazce serwisowej w 02' miał 88tys perełka wsrod golfikow :smoke: :okej:
Chcial bys takiego co? :grin: :pub:
wiara wiarą (to budujące że masz w sobie tak duzo wiary w przeszłośc swojego auta - bo ja nie mam wiary w przeszłość swojego a co dopiero Twojego, ale wiara jest łaską :grin: ) ale pasek wymień jak najszybciej



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » pt lis 11, 2005 00:19

Jest takie przysłowie:
Mądry Polak pooo szkodzie



siwkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 24, 2005 10:10
Lokalizacja: stąd

Post autor: siwkins » pt lis 11, 2005 00:26

wiara wiarą (to budujące że masz w sobie tak duzo wiary w przeszłośc swojego auta - bo ja nie mam wiary w przeszłość swojego a co dopiero Twojego, ale wiara jest łaską :grin: ) ale pasek wymień jak najszybciej[/quote]

Wierzyc w cos czeba jak sie do kosciola nie chodzi :jezor: wali mnie to czy mial cofniety licznik z tego co wiem to nie sadze :cool: szukalem 3 miesiace golfika i w koncu znalazlem i jestem szczesliwym posiadaczem MOJEGO eMKa-trzy :grin: po stanie technicznym tego samochodu widac ze nie był nad miernie eksploatowany przez 2-óch helmutow :okej:

Ja juz tak mam jak w cos nie wierze to mam to w > :ass: :bigok:



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » pt lis 11, 2005 01:52

TDI z takim małym przebiegiem :hmm: nieprawdopodobne :grin: książka serwisowa to rzaden problem :jezor:



Awatar użytkownika
AXEL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 11, 2005 15:44
Lokalizacja: Kuj-pom

Post autor: AXEL » pt lis 11, 2005 10:22

Co nieprawdopodobne?????? sprowadzilem identyk rok i przebieg ma 140 tys...oryginalna ksiazka z przegladami do 03.2005....kupilem z prywatnych rak od starszych gosci co pracuja w fabryce AUDI 10km od ich domu...wierzcie lub nie :okej:
(niemcy nie bawia sie w cofanie -inna mentalnosc..no chyba ze jacys z ze wschodnich niemiec)
A co do tematu...to sie nie zastanawiaj i zmieniaj pasek.....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: MSN [Bot] i 427 gości