Zaprawki przy samochodzie?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vorester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw sie 30, 2007 17:28
Lokalizacja: Kielce

Zaprawki przy samochodzie?

Post autor: vorester » pn wrz 08, 2008 13:37

Witam mam golfa III 95 r czarny metalik jak kazdy wie nie ma zbyt on dobrych blach Zamierzam kupic golfa IV generacji wiec chce po robic sam zaprawki przy samochodzie kompresor pistolet takie rzeczy mam ale od czego mam zaczac mianowice chce umalowac przednie dwa zderzaki progi i tylnia klape Jaki mam kupic lakier i czy robiac zaprawke musze malowac cały element chodzi mi o tylnia klape bo najgorzej jest tylko przy znaczku VW Bardzo prosze o pomoc Pozdrawiam



wojtas4589
Wamia Mazury
Posty: 1250
Rejestracja: sob mar 29, 2008 19:07
Auto: Golf V
Silnik: BKC
Kontakt:

Post autor: wojtas4589 » pn wrz 08, 2008 14:28




Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn wrz 08, 2008 15:14

vorester pisze:Zamierzam kupic golfa IV generacji wiec chce po robic sam zaprawki przy samochodzie
To chyba oznacza że stary idzie do ludzi, tak? Jeżeli tak to może być kłopot bo chyba Ci zależy aby auto dobrze wyglądało, a sadząc po pytaniach jakie zdałeś nie masz wielkiej wprawy w lakierowaniu, kompresor i pistolet (pierwszy lepszy) do lakieru metalic nie wystarczy. Aby wyszło ok musisz dokupić trochę chemii jak podkład akrylowy,może być potrzebny podkład na plastiki (zderzaki jak są mocno poharatane) rozpuszczalniki, zmywacz, pasta poleska, szpachla itp, oraz narzędzi potrzebnych do przygotowania elementów do malowania i polerki po lakierze. Jeżeli musisz większość z tych rzeczy dokupić to nie wiem czy skorzystanie z pomocy jakiegoś fachowca nie będzie lepszym rozwiązaniem, Jak policzysz koszt tego co musisz dokupić i cenę zestawu lakier + utwardzacz+rozpuszczalnik to wyjdzie że zaoszczędzisz 300,- a efekt będzie mizerny i wszystko do poprawy a więc znowu w koszta.
vorester pisze:Jaki mam kupic lakier

Jeżeli Cię nie zraziłem to w bagażniku powinna być nr lakieru. Na podstawie tego numeru i klapki wlewu paliwa (musisz zdemontować) w mieszalni dorobią Ci lakier.Najlepiej brać od razu utwardzacz i rozpuszczalnik do tego konkretnego lakieru bo z chemia lubi robić kawały. Lakier będzie dwuskładnikowy (baza+akryl)
Czy malować cały element czy robić wpyłkę zdania są podzielone ale moim zdaniem wszystko zależny od koloru, rodzaju lakieru i malowanego elementu a najbardziej od doświadczenia i oczekiwanego efektu.
vorester pisze:od czego mam zaczac
Wszystkiego co będzie potrzebne, następnie dokładnego oczyszczenie uszkodzonych powierzchni, szpachlowania i wyprowadzenia powierzchni. Daj szpachli odparować dłużnej niż to pisze na opakowaniu jak grubiej nałożysz przed ostatecznym szlifowaniem bo ta lubi trochę siąść , potem podkład i jego szlifowanie papierem ok 800 i lakierowanie (baza, potem akryl) , lub dodatkowo lakieru dookoła naprawianego miejsca papierem 1500 jak to ma być wpyłka aby było przejście i potem lakierowanie . Jak dobrze lakier stwardnieje matowisz to co malowane papierem 2000 i polerka i powinno być
To tak w skrócie i możne sie wydać proste ale uwierz mi nie jest.


JaroW

vorester
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: czw sie 30, 2007 17:28
Lokalizacja: Kielce

poprawki

Post autor: vorester » pn wrz 08, 2008 15:16

Obrazek Obrazek

Witam daje wam zdjecia co mam do pamalowania poradzcie mi jak mam te zaprawki po robic brzydko to wyglada Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » wt wrz 09, 2008 22:41

Widzę,że Cię nie zraziłem. Dał byś foty całych elementów, klapy (ze szczególnym uwzględnieniem dolnej części szyby i tablicy rej.)i obu błotników przednich i zobacz czy na całych łukach błotników przednich i tylnych nie ma jakichś parchów. To samo z drzwiami od listw w dół. Pisze to dla tego,że może coś być co się nie rzuca w oczy lub Cie na razie nie drażni ale za jakiś czas ... . Jak chcesz robić to po co dwa razy? :)


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 323 gości