Dziwne drżenie silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gebi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:14
Lokalizacja: Sejny

Dziwne drżenie silnika

Post autor: Gebi » pt wrz 05, 2008 14:58

Witam szanownych kolegów :grin: Mam problem z dziwnym zachowaniem silnika otóż podczas jazdy czasem, nie zawsze, czuć takie drżenie jakby wibracje idące od silnika, mam również wrażenie, że jest wówczas słabszy. Od razu nadmieniam, że dwumas wymieniony jakiś czas temu (acha, dopiero po jego wymianie zauważyłem te objawy, poprzednio to cały samochód żył swoim życiem :grin: ) poduchy przy silniku również, problemy z ogumieniem i układem jezdnym chyba odpadają bo na luzie nigdy nie ma takich drgań jedynie jak dodaje gazu. Wprawdzie łapię czasem notlauf ale turbawka chyba jakoś tam hula (przynajmniej sztanga chodzi) nastawnik i cała pompa powinna być w porządku bo była wymieniana ok 2 lata temu (60 tys. km) kąt wtrysku po wymianie rozrządu ustawiany z VAG-iem. Czytam i wertuję forum i guzik zero bladego pojęcia. Proszę o jakies wskazówki lub sugestie. Pozdro!



topeksmyc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr wrz 05, 2007 20:50
Lokalizacja: lublin

Post autor: topeksmyc » pn wrz 08, 2008 11:08

objaw drgania budy podczas przyspieszania pojawia sie przy zuzytych (uszkodzonych ) przegubach wewnetrznych. opisz dokladniej objawy, szczegolowo bo z tego co napisales ciezko wysnuc jakies konkretne wnioski.
Ps opisz tez jakie miales objawy nieprawidlowego dzialania dwumasu ?? i dlaczego wymieniales poduszki?? bo byc moze mam to samo co ty tzn pojedyncze pukniecie podczas ruszania i zmiany biegow do 3 biegu. zawsze slysze pukniecie przy puszczeniu sprzegla na 1 biegu i pozniej po wcisnieciu sprzegla do zmiany na 2 bieg, puszczeniu sprzegla po zmianie biegu i to samo przy zmianie z 2 na 3. pozdro



Gebi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sie 01, 2006 12:14
Lokalizacja: Sejny

Post autor: Gebi » pn wrz 08, 2008 11:36

Ja takich puknięć jak opisujesz nie mam, u mnie dzieje się to czasem i jedynie przy przyspieszaniu, to taki wkurzający rodzaj wibracji, drgań itp. może faktycznie coś się dzieje przy przegubach wewnętrznych z tym że zaznaczam żadnych luzów przy ruszaniu czy zmianach biegu nie wyczuwam i dlaczego silnik staje się słabszy.
Odnośnie dwumasy to silnik na wolnych obrotach drgał jakby chciał się urwać z poduszek, drgania były tak silne, że przenosiły się na przednie koła (drgały na postoju). Poduszki wymieniłem bo trafiłem na kiepskiego mechanika, który stwierdził, że to wina poduszek a nie jak się później okazało dwumasy.



trefil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt lut 27, 2007 09:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: trefil » czw kwie 16, 2009 15:35

U mnie te drgania nasilają sie po rozgrzaniu silnika, jak jest zimny wszystko jest ok



Awatar użytkownika
yanosho
TurboDymoMen
TurboDymoMen
Posty: 256
Rejestracja: pt paź 31, 2008 18:23
Lokalizacja: NO
Kontakt:

Post autor: yanosho » czw kwie 16, 2009 21:54

co do przegubów wew. to sprawdź na kanale - złap zaraz przy półosi jak wychudzą ze skrzyni te przeguby i zobaczy czy jest jakiś luz wyczuwalny jak jest to możne ich sprawka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości