Umyty samochód - i po lakierze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » ndz wrz 07, 2008 21:23

wojtas4589 pisze:no nie zawsze, kolega miał fele zajebiście wypolerowane borbety i tak mu załatwili chemią że myślałem że ich podusi tam na myjni
Ja mam u siebie myjnię bez dotykową. Furkę myje sobie sam myjką.
Mam do wyboru wodę z płynem, z woskiem i samą do płukania...
Na prawdę polecam taką myjnię...


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » ndz wrz 07, 2008 22:08

kolego polerka tylko pomoze , pasta auto max z tego co na niej pisze to sciera pozostalosci po innych pastach ,a tempo jest do nablyszczenia autka wiec one zbytnio sie nie nadaja . Polerka kosztuje tak 200 -300 zl a efekt gwarantowany


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

jaro12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 20, 2008 13:49
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: jaro12345 » ndz wrz 07, 2008 22:19

A wiec jest foto ale dzięki pogodzie mało co widać - kolor czerwony - jego akurat mało widać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakie propozycje - pasta/wosk/lakiernik?



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » ndz wrz 07, 2008 22:34

;akiernik i polerka ozywi lakier

[ Dodano: 07 Wrz 2008 22:36 ]
chyba niezle jej podpadles ze tak ci zrobila :grin: :grin: :grin: a gabka chyba jej spadla w piach kilka razy


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz wrz 07, 2008 23:23

Xabingo pisze:To_mas napisał/a:
wujście


Co???
wyjście literówek sie czepiasz ja pier... :panna:
Xabingo pisze:Jeśli lakier przetarł się do podkładu to pozostaje lakierowanie.
nie koniecznie bo jeśli jest to metalik i przetarł sie do bazy to tez lakierowanie.

Xabingo, myjnie to shit... i z tego co wyczytałem na forum to nie polecam

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 23:35 ]
jaro12345,
Ja bym to zrobił tak:
Podskoczyć do kogoś kto sie zajmuje polerowaniem lakieru (moze to być jakiś lakiernik choć nie każdy) zapytać czy da sie to spolerować i jaki będzie efekt:
Jeśli tak oddać auto na polerowanie mechaniczne, zapłacisz te 300zł koleś przeleci całe autko konkretnie.
Oczywiście mozesz próbować sam ale jak nie masz do tego sprzętu i będziesz chciał polernąć całe auto jeszcze czymś ściernym to ręce Ci w d... wejdą :/



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pn wrz 08, 2008 10:26

To_mas pisze:literówek sie czepiasz
Sory, nie mogłem się powstrzymać :bigok:
To_mas pisze:Xabingo, myjnie to shit... i z tego co wyczytałem na forum to nie polecam
Zgadzam się, ja na myjni myłem samochód 2 razy i tak to myję w domu, bo myjnie są za drogie... W mojej myjni trzeba wtopić 15-20zł, żeby samochód był czysty.

Jak na moje oko to widzę, że da radę uratować ten lakier polerką.

A ile by malowanie kosztowało? Oczywiście całości.
Ja znam lakiernika który wymaluje cały samochód za 6 stów, ale uszczelki szyb i inne elementy które nie powinny być lakierowane przybierają koloru i pytam się o takie profesjonalne lakierowane...


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn wrz 08, 2008 10:36

Xabingo pisze:Sory, nie mogłem się powstrzymać :bigok:
ok
Xabingo pisze:A ile by malowanie kosztowało? Oczywiście całości.
całego auta to myśle ze tak 2-3k zł



Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pn wrz 08, 2008 11:06

już nie chodzi o to czy drogie... myjnie są do dupy wjedzie ci tam terenówka z błota i piasku cała a potem ty swoim golfiaczem efekt będzie podobny jak by siostra kolegi przeleciała auto gąbka do naczyń poza tym nie wiem czy zauważyłeś jaki smród wydaje z siebie myjnia to nie woda to już zawiesina. kumpel kiedyc wjechał nowym czarnym superbem na myjnie orlena wyjechał z porysowanym błotnikiem z tyłu nie wiem jak to sie skonczyło ale obsługa sie wypiera

[ Dodano: 08 Wrz 2008 11:08 ]
widziałem fotki spoko załatwisz to sam pastą i woskiem nie ma tragedii.... a możesz zrobić foto siostry? :grin:


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » pn wrz 08, 2008 11:12

Na moje oko ten lakier wygląda na metalik, więc bardzo ostrożnie z polerką. Jak to akryl to wodny papier jak najdrobniejszy, następnie pasta lekko ścierna i zrobione (wypróbowane na kilku samochodach gdzie lakier np z czerwonego zrobił się prawie biały). Jak to masz metalik lub perłę to sam tego nie rób bo zeszlifujesz za bardzo bezbarwny i będzie kicha. Ze zdjęć wygląda na do odratowania. Skąd jesteś? Jak by co to ja mam polerkę.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

jaro12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt maja 20, 2008 13:49
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: jaro12345 » pn wrz 08, 2008 19:51

To na początek postaram się samemu to zrobić. Mam nadzieje że tak źle nie będzie. Zastanawiam się co użyć - czy TEMPO czy G3 farecla. Zdjęcia widzieliście więc powinno być lepsze obeznanie nad wyborem odpowiedniej pasty - jednak ja nie wiem. Tak wogule to mieszkam pod Radomiem - kawał z Bielska-Białej więc kolega co oferował pomoc raczej nie podjedzie. Co do lakieru to nie jest to metalik. Zwykły- autko swoje lata już ma bo z 95 roku.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn wrz 08, 2008 19:59

kolega miach honde.wygladala jeszcze gorzej.dawal do jakiejs firmy co zajmuje sie odnowa lakieru,niepamietam ile ale troche siana wylozyl.ale ze 2-3 lata wygladala bardzo ladnie.a siostra sie zemscila za cos?te srodki co zastosujesz zapewne po kilku myciach auta i tak "zejda".ktos tu pisal o 3g wiem ze to lakiernicy bardzo chwalą.



Awatar użytkownika
Dedi_S
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: śr maja 21, 2008 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Dedi_S » wt wrz 09, 2008 07:48

290 km do Radomia mam więc kawał drogi. Co Ci mogę zasugerować to kup byle jaką polerkę mechaniczną np. w Norauto lub na Allegro za 60-80 zł. (ewentualnie dokładkę do kątówki lub wiertarki, ale tym łatwo zarysować) Nie ma takiej mocy jak profesjonalne, ale przynajmniej nie spalisz lakieru. Ręcznie jechać takie rysy to masz min. 3 godziny samą pastą. Używałem wielu past, praktycznie wszystkie lekko ścierne dają ten sam efekt różnica jest tylko w łatwości polerowania. Z tego co pamiętam to żółto błękitna tempo była ok (im droższa tym na ogół lepiej się nią robi) Jak masz akryl to pod strumieniem wody np z węża ogrodowego spoleruj za pomocą papieru wodnego 2000 najbardziej porysowane miejsca, a później potraktuj całe autko pastą. Sposób jak już pisałem sprawdzony i używany przez niektórych lakierników.


Zanim coś napiszesz i doradzisz to pomyśl bo możesz innych narazić na koszty.

Awatar użytkownika
tochu
_
_
Posty: 2515
Rejestracja: sob sie 16, 2008 21:43
Lokalizacja: Warlubie / Grudziądz
Kontakt:

Post autor: tochu » wt wrz 09, 2008 08:48

grzecho87 pisze:dobra jest pasta TEMPO.

szczerze? średnio... efekt jest fajny, ale jak nie dasz, tej no... politury to znowu bedzie identycznie po kilku dniach :/ przynajmniej u mnie znowu jest matowo troche na dachu i masce


viewtopic.php?f=87&t=592196 NAJTAŃSZY PROJEKT W POLSCE!! 1500 PLN PROJEKT!!
https://www.facebook.com/1500plnprojekt/

viewtopic.php?f=88&t=428497 Moje kochane EX cabrio :(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 273 gości