Cos tlucze podczas jazdy, przy hamowaniu jest ok

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » czw wrz 04, 2008 21:40

Ponawiam pytanie:
Czy założyłeś stare odboje i osłony?
Sprawdź, czy odbój z osłoną jest u samej góry, czy spada pod własnym ciężarem w dół. Rozumiesz?
Jeśli spada w dół to on będzie robił na dziurach taki głuchy dźwięk jakby się coś odbijało (brzeg osłony będzie uderzał o talerz amortyzatora). Przy hamowaniu tak jak piszesz tego efektu nie będzie, ponieważ przód auta się dociąża, sprężyny się uginają i osłona wraz z odbojem zostaje lekko dociśnięta i nie ma się jak odbić, więc to może być to.
Pozdrawiam.
odboje sa swieze wszytsko razem kupowane nowe, wiec odpada zostaje tylko poducha ktora moze jest rozwalaona i mzoe lozysko klaplo jak macie jescze jakies propozycje to czekam :)



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw wrz 04, 2008 23:32

AFN140KM pisze:Napisz jaki to dźwięk. Metaliczny, czy taki głuchy, przytłumiony. Przed wymianą amortyzatorów też to występowało?
To całkiem dobre pytanie i przydała by się precyzyjna odpowiedź. Może przeoczyłem, ale wydaje mi się że na nie odpowiedzi nie było.


JaroW

Awatar użytkownika
AFN140KM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 574
Rejestracja: sob cze 30, 2007 19:30
Lokalizacja: KrakóVW

Post autor: AFN140KM » czw wrz 04, 2008 23:42

g-zone pisze:...odboje sa swieze wszytsko razem kupowane nowe, wiec odpada zostaje tylko poducha ktora moze jest rozwalaona i mzoe lozysko klaplo jak macie jescze jakies propozycje to czekam...
Nie tak do końca. Ja założyłem amortyzatory na tył wraz z nowymi odbojami i osłonami, komplet KYB. Po paru dniach zaczęło coś delikatnie stukać na nierównościach. Okazało się, że był to luźny odbój z prawej strony. Zcisnąłem go opaską plastikową i teraz jest spokój.
Poduszki sprawdź tak, czy inaczej.


VW Golf MkIII 20 Jahre GTI 1.9TDI AFN 1996 - SPRZEDANY!
Skoda Roomster Comfort Style 1.6TDI CAYB 2010

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » pt wrz 05, 2008 19:57

wszystko sprawdzone nowe poduchy nowe lozyska , jutro testuje auto

kolego jarowo pisałem że metaliczny jakby coś o coś sie obijało



Awatar użytkownika
Paweł NPI
...
...
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 13:55
Lokalizacja: OLSZTYN / Ruciane-Nida VWarmińsko-mazurskie

Post autor: Paweł NPI » sob wrz 06, 2008 09:28

Jak dźwięk jest metaliczny to odboje i łożyska tutaj nic nie pomogą. Nie napisałeś czy sprawdzałeś czy masz luźne klocki hamulcowe... Przy hamowaniu nie będą stukały...


[url=http://www.ilespala.pl/podsumowanie/426][img]http://www.ilespala.pl/obrazek/426/3/1[/img][/url]

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images46.fotosik.pl/298/9584d7b661611e73.jpg[/img][/url]

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » sob wrz 06, 2008 09:54

g-zone, mam nadzieje, że jazda próbna wypadnie pomyślnie. Inna sprawa to to że koledzy opisując możliwe przyczyny stuków często opisywali rzeczy, które metalicznych stuków nie powodują. Pisali także o przyczynach stukania, które nie powinno zanikać przy hamowaniu. Po prostu wkradło się trochę chaosu.
Jak dźwięk jest metaliczny to odboje i łożyska tutaj nic nie pomogą....

Niestety mam podobne zdanie, ale zawsze mogą się mylić, inna sprawa, że przy okazji ich wymiany mogłeś poprawić to co było do tej pory nie tak (jakieś ustawienie ,dokręcenie ogólnie mówiąc montaż). Generalnie trzymam kciuki aby było oki. Jak by co to temat na forum jest założony.


JaroW

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » sob wrz 06, 2008 14:27

Klocki - wybite jarzmo i bywa że nawet nowe sprężyny dociskowe nie pomagają.
Skaczą góra - dół na nierównościach i "dzwonią". :pub: :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

g-zone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: wt lis 06, 2007 02:23
Lokalizacja: z obwodnicy

Post autor: g-zone » ndz wrz 07, 2008 02:46

płytka metalowa od przewodu hamulcowego, była za mało dokręcona do amoryzatora i powodowała te stuki :helm:



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz wrz 07, 2008 13:24

Znaczy można Ci gratulować g-zone. Jesteś jakiś czas już na forum i nie wiem czy zauważyłeś że czasami jak kilka osób napisze ze u niech to było to ...., to robi się taki chaos że przez przypadek można pół auta wymieć :) . Mam nadzieje że przez te nasze porady nie poszedłeś za bardzo w koszta.


JaroW

Awatar użytkownika
vw360
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt paź 09, 2007 16:41
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: vw360 » pn wrz 08, 2008 11:04

g-zone, może jesteś w posiadaniu zdjęcia własnego albo zapożyczonego :-) na którym mógłbyś wskazać to miejsce? mam podobne objawy.


--
vw360
- dawniej Golf Mk3
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color]

zgiero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lip 08, 2008 17:44
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: zgiero » pt wrz 12, 2008 20:14

własnie mam to samo... cały przód został wymieniony czyli: tarcze, klocki, tuleja na wachaczach przednich, łączniki stabilizatora, poduszki amortyzatorów przednich, sworznie wachaczy i co..??? dalej stuka podczas lekkiego hamowania w przednim kole ale gdy mocniej nacisnę na pedał hamulca nic już nie stuka. W czasie jazdy w tym właśnie kole słychać klocki hamulcowe jak sobie piszczą ale w trakcie hamowania już nie piszczą :( Prawe jarzmo zacisku hamulcowego ma baaaaardzo ale to baaaardzo delikatny luzik czy to może być przyczyną?? Zobaczymy... A o poradę też was proszę.

[ Dodano: 12 Wrz 2008 20:15 ]
własnie mam to samo... cały przód został wymieniony czyli: tarcze, klocki, tuleja na wachaczach przednich, łączniki stabilizatora, poduszki amortyzatorów przednich, sworznie wachaczy i co..??? dalej stuka podczas lekkiego hamowania w przednim kole ale gdy mocniej nacisnę na pedał hamulca nic już nie stuka. W czasie jazdy w tym właśnie kole słychać klocki hamulcowe jak sobie piszczą ale w trakcie hamowania już nie piszczą Prawe jarzmo zacisku hamulcowego ma baaaaardzo ale to baaaardzo delikatny luzik czy to może być przyczyną?? Zobaczymy... A o poradę też was proszę.


Zgiero

Viking
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob paź 27, 2007 22:02
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Viking » pn wrz 22, 2008 22:17

oldstaszek pisze:Klocki - wybite jarzmo i bywa że nawet nowe sprężyny dociskowe nie pomagają.
Skaczą góra - dół na nierównościach i "dzwonią". :pub: :pub:

Chyba mam w wentylowanych hamulcach jarzmo wybite :-( wymiana sworzni na których "pływa" też nie pomaga. Czy tulejki wewnątrz jarzma mozna jakoś wymienić, aby luz skasować ?
Ostatnio zmieniony pn wrz 22, 2008 22:42 przez Viking, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości