Uszczelka pod przepustnicą?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Uszczelka pod przepustnicą?

Post autor: moriel » czw wrz 04, 2008 19:47

Witam

Niedawno odkręcałem przepustnicę w celu przeczyszczenia. Pod przepustnicą nie zauważyłem żadnej uszczelki, jedynie jakieś gluty czerwonej mazi, które oczywiście wytarłem. Założyłem i przykręciłem przepustnicę bezpośrednio do kolektora ssącego.

Sprawa jednak nie daje mi spokoju, bo na logikę biorąc, w tym miejscu powinna się chyba znajdować jakaś uszczelka? W książce "Obsługa i naprawa" wyraźnie jest zaznaczona na rysunkach. Niestety - podzwoniłem po kilku sklepach i nigdzie nie słyszeli nawet o takiej uszczelce. Podobnie wygląda sprawa na Allegro.

Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to jest z tą uszczelką? Jeśli powinna tam być to gdzie można ją kupić (ew. jaki numer części), albo w ostateczności z czego dorobić?

Silnik to 1,3 NZ - o ile w tym przypadku ma to jakieś znaczenie.



macosmail
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 15, 2007 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: macosmail » czw wrz 04, 2008 20:23

Witam. U mnie jest cieńka, zielona uszczelka. Zrób z cienkiego kartonu lub posmaruj cieńką warstwą masy uszczelniającej.
Pozdrawiam.


Macos

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » czw wrz 04, 2008 20:35

Dzięki bardzo. Skoro to karton, to rzeczywiście nie będzie problemu z dorobieniem.



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw wrz 04, 2008 20:36

uszczelka byc musi... jak niemasz teraz zawysokich obrotów albo problemow z wolnymi obrotami to dziwne - tak by sie objawiał jej brak. pozdro


18K4F inside... RWD car :)

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: moriel » czw wrz 04, 2008 21:13

Nie mam i nie miałem, ale tak go właśnie kupiłem i teraz po kawałku doprowadzam do porządnego stanu. Został wyregulowany bez uszczelki i tak mu się widać jakoś działa. Ale rzeczywiście, trochę niestabilne obroty są.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 349 gości