po wymianie sprzegła silnik nie odpala

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piotrus23

Post autor: piotrus23 » ndz sie 31, 2008 19:14

no tak ale załorzyłem całą kopółke z mojego 1.8abs bo sa takie same i tez nie chciał odpalic zresztu mój na tamtej kopólce tez nie ogólnie wykrecałem swiece i sa cale zalane w benzynie



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » ndz sie 31, 2008 19:22

zresztu mój na tamtej kopólce tez nie
Ciekawe dlaczego Twój na tej kopułce nie pali a jednocześnie ten drugi na Twojej. Kable zapłonowe też przekładałeś?



macosmail
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 15, 2007 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: macosmail » ndz sie 31, 2008 19:39

piotrus23 pisze:tak sprawdziłem mówie iskra jest ale tak jak by go zalewało paliwem tylko czemu sinik jest na pełnym wtryskui jak go chce odpalic to kreci ale nie ma zadnego odzewu ze strony silnika
A ja ma taką teorię może nie przykręciłeś masy do skrzyni biegów lub wadliwie to zrobiłeś i włączyłeś zapłon/przekręciłeś rozrusznikiem i cały prąd popłynął inną drogą uszkadzająć sterownik wtrysku. Tak bywało w 1.3 na digijet, a obiawiało śie to właśnie tym, że wtryski były cały czas otwarte i zalewały silnik. Ty masz Digifanta, ale to podobne systemy.
Pozdrawiam.


Macos

piotrus23

Post autor: piotrus23 » pn wrz 01, 2008 07:41

macosmail pisze:
piotrus23 pisze:tak sprawdziłem mówie iskra jest ale tak jak by go zalewało paliwem tylko czemu sinik jest na pełnym wtryskui jak go chce odpalic to kreci ale nie ma zadnego odzewu ze strony silnika
A ja ma taką teorię może nie przykręciłeś masy do skrzyni biegów lub wadliwie to zrobiłeś i włączyłeś zapłon/przekręciłeś rozrusznikiem i cały prąd popłynął inną drogą uszkadzająć sterownik wtrysku. Tak bywało w 1.3 na digijet, a obiawiało śie to właśnie tym, że wtryski były cały czas otwarte i zalewały silnik. Ty masz Digifanta, ale to podobne systemy.
Pozdrawiam.
jak wyglada ten sterownik

[ Dodano: 01 Wrz 2008 07:42 ]
krzycho85 pisze:
zresztu mój na tamtej kopólce tez nie
Ciekawe dlaczego Twój na tej kopułce nie pali a jednocześnie ten drugi na Twojej. Kable zapłonowe też przekładałeś?
wczoraj przełozyłem cały zapłon od mojego i tez nie odpalił czyli tamten jest dobry bo go włorzyłem do mnie i odpalił



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn wrz 01, 2008 10:33

piotrus23 pisze:no tak ale załorzyłem całą kopółke z mojego 1.8abs bo sa takie same i tez nie chciał odpalic zresztu mój na tamtej kopólce tez nie ogólnie wykrecałem swiece i sa cale zalane w benzynie
chopie ciezko do ciebie przemowic. Nie chodzi o sama kopułke czy kable tylko ujmę to inaczje . Sprawdź kolejnosć zapłonu, bo nie wiem czy wiesz ale zapłon ma okręsloną kolejnosc i odbywa się po kolei w cylindrach 1-3-4-2. Moze zalozyles kable na kopułkę jak leci albo na świece pozakładałeś jak leci.



piotrus23

Post autor: piotrus23 » pn wrz 01, 2008 11:54

sas_gti pisze:
piotrus23 pisze:no tak ale załorzyłem całą kopółke z mojego 1.8abs bo sa takie same i tez nie chciał odpalic zresztu mój na tamtej kopólce tez nie ogólnie wykrecałem swiece i sa cale zalane w benzynie
chopie ciezko do ciebie przemowic. Nie chodzi o sama kopułke czy kable tylko ujmę to inaczje . Sprawdź kolejnosć zapłonu, bo nie wiem czy wiesz ale zapłon ma okręsloną kolejnosc i odbywa się po kolei w cylindrach 1-3-4-2. Moze zalozyles kable na kopułkę jak leci albo na świece pozakładałeś jak leci.
hhe jestem mechanikiem i takie rzeczy jak kolejnosc kabli to potrafie zrobic dzisiaj wymieniłem cewke i modół i nadal to samo



Awatar użytkownika
krzycho85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 820
Rejestracja: pt lis 11, 2005 22:13
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: krzycho85 » pn wrz 01, 2008 14:51

W takim razie przychylam sie do tej wypowiedzi:
A ja ma taką teorię może nie przykręciłeś masy do skrzyni biegów lub wadliwie to zrobiłeś i włączyłeś zapłon/przekręciłeś rozrusznikiem i cały prąd popłynął inną drogą uszkadzająć sterownik wtrysku.



piotrus23

Post autor: piotrus23 » pn wrz 01, 2008 14:54

krzycho85 pisze:W takim razie przychylam sie do tej wypowiedzi:
A ja ma taką teorię może nie przykręciłeś masy do skrzyni biegów lub wadliwie to zrobiłeś i włączyłeś zapłon/przekręciłeś rozrusznikiem i cały prąd popłynął inną drogą uszkadzająć sterownik wtrysku.
nie ma takiej opcki mase przykreciłem odrazu po przykreceniu sróby od mocowania skrzyni do silnika



macosmail
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 15, 2007 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: macosmail » pn wrz 01, 2008 20:50

Sprawa jest dość prosta jeżeli nic nie ruszałeś poważniejszego to albo paliwo albo iskara, a ta jężeli jest mocna to nie ma co wymieniac cewek, ani modułów, może być conajwyżej w niodpowiedniej chwili, ale wtedy też powinien coś zagadać, albo chociaż odbić korbą w drugą stronę. Napisz jaki masz wtrysk bo 107KM to albo digifant, albo k/ke-jetronic. Jeżeli digifant to wykręć aparat zapłonowy, włącz zapłon i pokręć wirnikiem w środku powinno być słychać cykanie wtrysków i iskrę. Tylko zaznacz jak był.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn wrz 01, 2008 20:53 przez macosmail, łącznie zmieniany 1 raz.


Macos

sgly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 21:52
Lokalizacja: Ruda Śląska

nowa teoria

Post autor: sgly » pn wrz 01, 2008 22:09

co prawda jestem na forum nowy ale mam swoja teorie.
dodam ze poparta jest ona doswiadczeniem

przy wymianie na bank był wyciagany akumulator czyli reset komputera
ja miałem po resecie taka szopke ze nie zapalal dluuugo potem zapalil to palil na 1 gar ale nie to tego bije

spróuj go przeciagnac na holu na biegu wiem ze to nie jest moze najzdrowsze ale jak mi mojego rp zalało to nic nie pomoglo nie palił 20 metrów holu i i łup jak marzenie zapalił



macosmail
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw lis 15, 2007 18:33
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: macosmail » pn wrz 01, 2008 22:57

To musisz w tym RP-ku mieć coś nie tak jak po resecie tak się zachowuje może potencjometr przepustnicy zmienił swoje parametry i po resecie sterownik musi wziąć na niego tak dużą poprawkę... Nie zebym się czepiał ale na logikę to RP na jeden gar przez sterownik chodzić nie może bo to wtrysk jednopunktowy, a zapłon w Mono-jetronic zyje własnym zyciem..
A wracając do tematu to proponuje sprawdzić czy wtryski otwierają się tak jak powinny (w przypadku digifanta)

Pozdrawiam.


Macos

piotrus23

Post autor: piotrus23 » wt wrz 02, 2008 10:37

macosmail pisze:To musisz w tym RP-ku mieć coś nie tak jak po resecie tak się zachowuje może potencjometr przepustnicy zmienił swoje parametry i po resecie sterownik musi wziąć na niego tak dużą poprawkę... Nie zebym się czepiał ale na logikę to RP na jeden gar przez sterownik chodzić nie może bo to wtrysk jednopunktowy, a zapłon w Mono-jetronic zyje własnym zyciem..
A wracając do tematu to proponuje sprawdzić czy wtryski otwierają się tak jak powinny (w przypadku digifanta)

Pozdrawiam.
jak sprawdic te wtryski



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt wrz 02, 2008 10:51

piotrus23, kolega Ci to juz napisał wyżej



Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: wachelo » wt wrz 02, 2008 23:36

Kiedyś miałem podpiętą za słabą masę i objawy były dokładnie takie same. Albo przeczyścić miejsce gdzie jest przykręcane oczko od masy, albo jakiś mostek zrobić dodatkowy. U mnie pomogło jak ręką odjął. Także też przychylam się do wypowiedzi macosmail



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 379 gości