Pasek rozrządu po wymianie mocno wytarł się juz po 100km??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Nolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Pasek rozrządu po wymianie mocno wytarł się juz po 100km??

Post autor: Nolo » ndz sie 31, 2008 12:08

Witam,

Mam dziwny problem z paskiem rozrządu pierwszy wymieniłem jakieś 16tyś temu i przy przypadkowej kontroli okazało się że nadaje się do wymiany bo jest mocno wytarty ( nie ścięty tylko wytarty na zewnątrz - szczególnie widoczne podłużne paski na całej długości paska). Mechanik zalecił wymianę no i to zrobił (Pasek Conti rolka SKF) z tym że po 100km zajrzałem do środka a na pasku znów prawie nie widać napisów i gorący jak cholera. Pojechałem do drugiego ten stwierdził że jest za bardzo naciągnięty a wyciera go jakieś aluminiowe koło, poluzował przejechałem jakieś 600km ale dalej mi się wydaje że się wyciera na zewnątrz.
Co może być przyczyną???



kolton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kolton » ndz sie 31, 2008 18:19

Nolo, skoro rolka, napinacz i naciągnięcie paska są OK to pozostaje koło pasowe napędzające pompę oleju. Mozę ono powoduje nadmierne wycieranie się paska. Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz sie 31, 2008 18:20 przez kolton, łącznie zmieniany 1 raz.



Nolo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 14:23
Lokalizacja: Wrocław

Pasek rozrządu po wymianie mocno wytarł się juz po 100km??

Post autor: Nolo » ndz sie 31, 2008 22:44

Prawdopodobnie tak bo na pasku są takie rowki jak na tym kole pasowym, z tym że koło podobno chodzi tak jak powinno nie stawia żadnego oporu, przynajmniej z diagnozy mechanika tak wynika



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości