Pytania o montaż zawieszenia gwintowanego do Golfa 3

Wszystko na temat modyfikacji zawieszenia - gwinty, zawieszenia sportowe, pneumatyczne itp.

Moderatorzy: Moderatorzy, VIP

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pytania o montaż zawieszenia gwintowanego do Golfa 3

Post autor: Kri$ » ndz sie 31, 2008 14:04

Kupiłem zawieszenie gwintowane firmy TA TECHNIX i mam pytanie o jego montaż.
1. Czytalem na forum, ze nie musze w ogole uzywac sciagacza do sprezyn, bo teoretycznie powinienem sobie poradzic bez niego - to prawda?
2. Jak sie powinno skrecac gwint? Zalozyc wszystkie 4 amortyzatory i potem suwmiarka w reke i moge od razu np. -80 skrecic na jednym kole, potem przejsc na kolejne i tez -80, itd.?
3. Te talerzyki na przodzie i tyle zastepuja talerzyki ktore normalnie wystepuja w zawieszeniu w Golfie 3? Bo jesli tak, to gwint jest taki sam dla Golfow przed i po '94. Dobrze rozumuje? Ze starego zawieszenia z przodu przekladam gorna srube i ten gorny talerzyk w kielichu, tak? A z tylu co robie?

Zakupiłem nowe łożyska i poduszki na przód, a w poniedziałek jadę kupić gumy na tył.

Tak wygląda gwint na przód
Obrazek

Tak wygląda oryginalnie góra gwintu na przód

Obrazek

Jak rozumiem odkręcam nakrętkę

Obrazek

i zakładam łożysko i poduszkę i skręcam tą nakrętką, którą przed chwilą ściągnąłem

Obrazek

Natomiast to mój gwint na tył
Obrazek

A tutaj co muszę zrobić z tymi dwoma nakrętkami?

Obrazek

Przepraszam za może lamerskie pytania, ale gwintu nigdy nie montowalem, a na forum szukajac wg hasel "gwint", "montaz" nic nie znalazlem w wyszukiwarce :smoke:
Ostatnio zmieniony pt wrz 03, 2010 13:32 przez Kri$, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » ndz sie 31, 2008 22:53

Kri$ pisze:1. Czytalem na forum, ze nie musze w ogole uzywac sciagacza do sprezyn, bo teoretycznie powinienem sobie poradzic bez niego - to prawda?
tak
Kri$ pisze:2. Jak sie powinno skrecac gwint? Zalozyc wszystkie 4 amortyzatory i potem suwmiarka w reke i moge od razu np. -80 skrecic na jednym kole, potem przejsc na kolejne i tez -80, itd.?
nie ma znaczeni przy przed zalozniem czy po maja byc tak samo obnizone na 1 osi obnmizasz zakaldasz kolo jedziesz kilkastem metrów hamujesz przyspeiszasz sie ulozy troche sprawdz czy ci pasuje jesli za nisko to podnosisz itp
Kri$ pisze:3. Te talerzyki na przodzie i tyle zastepuja talerzyki ktore normalnie wystepuja w zawieszeniu w Golfie 3?
tak
Kri$ pisze:Bo jesli tak, to gwint jest taki sam dla Golfow przed i po '94. Dobrze rozumuje?
tak
Kri$ pisze:Ze starego zawieszenia z przodu przekladam gorna srube i ten gorny talerzyk w kielichu, tak?
masz ten gwint z fotki odkrecasz nakretke
dajesz na to lozysko i poduszke i na to specjalna nakretke do tej poduszki a nie tą co jest na fotkach! ta na fotkach to jest to nakretka ktora idzie na samym koncu pod maska
Kri$ pisze:A z tylu co robie?
z tylu niczym nie rozni sie to od serii
zostawiasz tylko 1 nakretke z tych co na foto
nakladasz 1 gumowa poduszke wasadza do auta amorki i od góry odpowiednio poduszke z tymi blaszkami i przykrecasz jak w serii


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
djshaker
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 12, 2008 08:46
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: djshaker » wt paź 21, 2008 23:27

Założyłeś? Jak sie sprawuje?


Shaker, not stirred...

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » śr paź 22, 2008 09:36

Sprawuje sie tak jak powinien sie sprawowac nowy gwint za ~1000zl :)
FK, Koni, HR itp to nie jest, ale jak za takie pieniadze jezdzi sie dobrze :)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » śr paź 22, 2008 09:47

Kri$, jak z twardoscia??


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
Kri$
Forum Master
Forum Master
Posty: 1112
Rejestracja: śr paź 31, 2007 15:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Kri$ » śr paź 22, 2008 10:03

Jest twardo, ale czy tak jak na mega markowym gwincie to nie umiem ocenic, bo nigdy nie jezdzilem na takim.
Czuc dziury i czasem przytre, ale auto nie wpada w takie bujanie na koleinach, wiec chyba dobrze z twardoscia.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » śr paź 22, 2008 20:45

tez mam ta technixa wiec pozwole sobie powiedziec kilka rzeczy :bajer:
zawias calkiem mily, wg mnie w 100% wart swojej ceny. Jak dla mnie to male nierownosci wybiera lepiej niz seria... gorzej jak jest juz np polatana jezdznia no to wtedy zatrzesie buda... ale wg mnie i tak betonu nie ma. Moglby byl troche twardszy :) w mk2 mialem kit Koni i byl o wiele twardszy wiec moze przyzwyczajenie... no i dla mnie jeden najwiekszy minus... jak skrece dziada na sam dol to powinien sie polozyc na ziemii... a niestety tak nie jest... z przodu na 3 palce mi przeswitu zostaje... szkoda, ale wiem ze mozna zalozyc gwint od mk2 a wtedy to auto nawet progami moge calkowicie na ziemii polozyc :bigok:



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw paź 23, 2008 08:12

To prawda z tym gwintem. Niby jest tani, ale kolega go założył i tez jest zadowolony. Tak jak mówisz. Jest wart swojej ceny po prostu. I nawet chyba 2 lata gwarancji jest :chytry:



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » czw paź 23, 2008 22:21

lolo_golf pisze:Niby jest tani, ale kolega go założył i tez jest zadowolony
Czasami jest tak, że ktoś sobie zbiera przez dłuższy czas, wreszcie kupi upragnioną glebę i "łał, jest gitara". Niestety to mocno subiektywne odczucie, bo wystarczy polatać przez tydzień na czymś z wyższej półki, potem wsiąść z powrotem do TA TECHNIX i ......... czar pryska. Jeśli kompletny gwint kosztuje JEDYNIE 2/3 tego, co same, gołe markowe amorki, no to .... Mniejsza z tym, jeśli kupiec jest zadowolony, to gitara.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw paź 23, 2008 22:24

KriSSo, nie przesadzaj jedze na H&R jezdzilem u ludzi na FK KW itp i jezdzilem na inncyh mniej markowych wiec wiem co i jak i wcale nei ma roznicy jak piszesz... kazdy ma swoja charakterystyke i kazdy jest na swoj sposob OK


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
Fredi88
Storm Beige
Storm Beige
Posty: 1821
Rejestracja: ndz sty 29, 2006 18:52
Lokalizacja: Hönigsberg
Kontakt:

Post autor: Fredi88 » pt paź 24, 2008 08:09

KriSSo, a jezdziles na TA Technix? bo najczesciej takie opinie daja ci co w ogole nie mieli do czynienia z tym zawiasem :helm:

z reszta tak jak pisalem w mk2 mialem Koni... moze mi powiesz ze tez firma z nizszej polki? jezdzilem na tamtym zawiasie rok... no wiec chyba jako tako porownac moge... zobaczymy co bedzie po roku, dwoch latach uzytkowania zawiasu za 1000zl na polskich drogach... wtedy sie wypowiem...



Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » pt paź 24, 2008 20:05

KriSSo, a jezdziles na TA Technix?
Nie użytkowałem, ale tak ... miałem okazję pośmigać.
Fredi88 pisze:w mk2 mialem Koni... moze mi powiesz ze tez firma z nizszej polki?
Nie, tego oczywiście nie powiem, bo półka koni i ta technix to przepaść taka sama, jak trabant 601s i mk5 gti (no prawie :) ). Dobra Panowie, chyba niepotrzebnie rozpocząłem tę dyskusję, wszak Mapet tym handluje. Zatem przyznam Wam rację, ten zestaw jest niezły. Peace.



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

Post autor: dawid018 » sob paź 25, 2008 15:36

no to i ja dopisze swoje 3 grosze.
też jeździłem na tym zawiasie ok 3 miesięcy i jeździło mi się na tym super.co do twardości to naprawdę ładnie wybiera niektóre nierówności.gorzej jak już jest lata na łacie i na tej łacie jeszcze dziura.no ale nie ma się co dziwić w końcu to niski i sztywny zawias.zawias dałem znajomemu (który jeździ na drifcie i używa profi gwintu) do przetestowania.po przejechaniu się stwierdził ze za te pieniądze jest bajka ale do sportu sie nie nadaje bo nie ma reg twardości(konkretnie chodziło o drift)ale jeśli miał by do cywilnej jazdy wybierać zawias np H&R a TA to wybrał by TA.

w kilku tematach niektórzy zmieszali ten zawias z błotem bo niby ma kiepskie właściwości jezdne(odrywanie się kol od ziemi i takie tam inne)specjalnie po założeniu zawieszenie sprawdzałem czy rzeczywiście jest odczuwalne to odrywanie kół.jadąc wiejską droga która do najrówniejszych nie należy z prędkościami między 80 a 120km/h nie odczułem żadnego odrywania kół do momentu kiedy skręciłem gwint tak że przy wybojach amor dobijał do odboju.także pieprzenie że się kola odrywają jest nie uzasadnione.no chyba że ktoś po polnej drodze nagina 120km/h :crazy:


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » sob paź 25, 2008 17:35

Tak, masz rację. Mi w porównaniach chodziło głównie o komfort, wybieranie nierówności i co by nie mówić, trwałość. Ja porównując jazdę na TA i na przykład FK silverline X, czy już nawet variante 1 z KW, odczułem bardzo dużą różnicę w wybieraniu nierówności. Jakkolwiek, skoro większości z Was praca TA odpowiada, no to kilka osób nie może się mylić. Zatem nie ma i nie było tematu. AMEN.
Ostatnio zmieniony sob paź 25, 2008 17:36 przez KriSSo, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości