Problem z nowa pompa wspomagania

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kolton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Problem z nowa pompa wspomagania

Post autor: kolton » pn sie 25, 2008 12:14

Witam, w sobotę wymieniłem pompę wspomagania. Stara wyła na samym początku od 1800 obr/min a z czasem wyła już na biegu jałowym ( ale wspomaganie działało bez zarzutów). Kupiłem nowa pompę, dałem za nią 200zl. Po zamontowaniu wlałem nowy płyn Febi 6162, następnie podniosłem przód auta i kręciłem kierownica w prawo i w lewo do oporu dolewając ewentualnie płyn. Wcześniejszy płyn miał odcień brązowy :grin:
Odpaliłem auto i tez pokręciłem parę razy kierownica, także w zbiorniku nie widać żadnych bąbelków. Widać tylko jak płyn przepływa. Zadowolony wyjechałem z garażu a tu niespodzianka pompa huczy przy około 2 tys obr/min i wyżej.
Kręcąc kierownica na biegu jałowym słychać buczenie i jak by delikatne szarpanie na kierownicy ( to chyba kwestia słabo naciągniętego paska). Ogólnie wspomaganie działa ale trochę słabiej niż na starej pompie.
W związku z tym pytanie co mogłem źle zrobić montując ta pompę albo co jest innego zepsute. Na pewno nie wyje to popa wody bo wymieniłem ja 2 tygodnie temu na nówkę z SKF-u. Auto to golf 3 z klima, silnik 1Z
Pozdrawiam i dzięki z góry z pomoc



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » pn sie 25, 2008 17:37

ściąg pasek od pompy wspomagania i odpal prze gazuj go na wyższe obroty i w ten sposób będziesz miał pewność jeśli będzie cisza to znaczy że coś z pompą ( a kupiłeś regenerowaną czy używkę ?)



kolton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kolton » pn sie 25, 2008 19:12

odpalałem bez paska i jest cicho, pompa była kupiona NOWA



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pn sie 25, 2008 19:22

kolton, nowa za 200 zl ? cos mi tu smierdzi ;p

ja kupowalem regenerowana w pelni za 250


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

kolton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kolton » wt sie 26, 2008 00:37

http://moto.allegro.pl/item411365564_po ... _seat.html

oto link do tego dziadostwa, kupiłem dokładnie w tym sklepie ale nie przez allegro tylko osobiście tam pojechałem. Pompa to oczywiście to nie ZF bo na innych aukcjach często tak piszą, lecz jest to ZM. Literka M jest obrócona o 90 stopi i na zdjęciu wygląda jak ZF :rotfl: . A co do sklepu dzwoniłem do nich i powiedzieli aby przywieź do nich pompę, także z gwarancja nie będzie problemu (mam nadzieje). Dam znać za niedługo jak się to skończyło



DAB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw maja 01, 2008 16:37
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: DAB » śr sie 27, 2008 20:20

cześć ja miałem taki sam problem w T5 1.9 tdi z 2005 i po wymianie pompy było to samo i winą była przekładnia kierownicza ,a za pompę zawołali 1300 a przekładnia kosztuje 2800, więc klient zrezygnował..... nie wiem czy to ci coś pomoże a le ja bym sprawdził przekładnie
pozdrawiam...



pioczel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: sob wrz 22, 2007 21:59
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: pioczel » czw sie 28, 2008 07:34

tez kupiłem u nich pompe tylko ze za 250 zł było to w marcu,,moze nie wyje :jezor:
ale za to chodzi sporo ciężej niż stara delphi(sypło sie łożysko)...te ZF ,ZM to jest dziadostwo i tyle..poszłem w spore koszty bo 3 razy zmieniałęm płyn-myslałem że sie polepszy praca



kolton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kolton » sob sie 30, 2008 19:31

Witam, wiec tak w starej pompie wymieniłem łożysko+simmering zalałem nowym płynem Febi 6162 i na sam koniec dokręciłem delikatnie śrubę na przekładni aby zlikwidować luz. Zrobiłem to tak ze na podniesionym aucie dokręcając tą śrubę kręciłem kierownica do momentu aż zacznie ciężej chodzić. Jak poczułem delikatny opór to luzowałem delikatnie śrubę ( kierownica chodziła lekko ). Luz na kierownicy zmniejszył się, niestety nie zniknął całkowicie :(. Po odpowietrzeniu układu odpaliłem auto i się przejechałem kawałek. Wspomaganie chodziło super, a pompa nie wyła. Następnego dnia tez się przejechałem a tu niespodzianka brak wspomagania na biegu jałowym dopiero jak ma niecałe 2tys obrotów to kierownica chodzi OK. O dziwo czasem wspomaganie powraca, sprawdzę jeszcze czy ma to coś wspólnego z temperatura- (wydaje mi się ze po rozgrzaniu płynu traci się wspomaganie).
ehhhhh te golfyyyyyyyyyyyy
aha pasek się nie ślizga i płynu nie brakuje
Ostatnio zmieniony sob sie 30, 2008 20:06 przez kolton, łącznie zmieniany 1 raz.



wojoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 13:43
Lokalizacja: WarSzawa
Kontakt:

Post autor: wojoo » sob sie 30, 2008 21:00

to jaka w koncu pompe kupic zeby dzialalo wszystko tak jak oryginal ? chyba ze regeneracha ale jaki koszt tego jest i gdzie to mozna zrobic w wawie ?



kolton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kolton » sob sie 30, 2008 21:14

wojoo, odradzam Ci kupowania nowych pomp których cena jest śmieszna ( tzn 200zl :)), w Wawie jest firma Maxmoto ktora sprzedaje regenerowane. Oto jej adres
http://www.zumi.pl/198026,Maxmoto._Edyt ... firma.html

Co do mojego gofera, autko jak ma zimny płyn wspomagania to wspomaga :bigok: . W najbliższym czasie wymienię na płyn od ATF. Wcześniej był kolor nie wiadomo jaki, możliwe ze był czerwony
pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob sie 30, 2008 22:21

ja moge polecic ta firme http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4493706

kupilem od nich pompe wspomagania za 250 zl po pelnej regeneracji i chodzi bez zarzutu a juz zrobilem na niej z 10 tys km jak nie wiecej


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

kolton
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 11:22
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: kolton » pn wrz 08, 2008 18:51

witam, w układzie zmieniłem płyn na czerwony ( mobil ATF 220 ) wspomaganie działa. Co do starej pompy to odradzam firmę MOTOMAXIMUS. Byłem u nich aby wymienili mi pompę niestety stwierdzili ze to nie wina ich pompy tylko czegoś innego np. maglownicy albo jest układ zapowietrzony. Na szczęście na starej działa
Oto link do tej firmy
http://moto.allegro.pl/sklep/3359584_motomaximus
http://motomaximus.pl/



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości