Pogubiły sie biegi

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Zielony_Laik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:39
Lokalizacja: Okolice Kłodzka

Pogubiły sie biegi

Post autor: Zielony_Laik » pt sie 29, 2008 14:36

Witam

Jeśli temat się powiela to przepraszam ale szukałem i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

Mianowicie przechodzę do sedna. Ostatnio miałem taki myk, w ciągu 2 minut najpierw spadło mi cięgno a za raz potem zerwała się linka sprzęgła. Samochód z holowałem do mechanika gdzie wymienił mi linkę na nowa oraz założył cięgno. Jednak pojawił się problem drugi. Mianowicie - zginęły mi biegi. Po prostu muszę manewrować tak drążkiem z nadzieja ze mi się gdzieś jakiś bieg wbije. Narazie znalazłem bieg 1 i 3. Brakuje mi pozostałych tzn nie umie ich znaleźć. Mówił mi coś o zakupie czegoś takiego jak zestaw naprawczy i teraz pytanie czy to ma być Zestaw naprawczy drążka skrzyni biegów czy cięgien (podobno jest to zestaw jakiś tuleji m.in) oraz czy założenie ich to jakaś filozofia wymagająca mechanika czy każdy może to zrobić samemu. Jeśli tak to proszę o wyjaśnienie jak to zrobić i czy potrzebny jest kanał.

Z góry dziękuje za wszelka pomoc

Autko to VW Golf III 1.9 TD z 1992 r. Ozanczenia literowego silnika nieznam
P.S. Wpisywałem te dane do profilu i kazałem wysłać a czemu się nie chcą załadować by być widoczne to nie wiem.
Ostatnio zmieniony pt sie 29, 2008 16:32 przez Zielony_Laik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Fahoo » pt sie 29, 2008 14:56

jasne a my jesteśmy jasnowidzami i zaraz zgadniemy jaki masz silnik i z ktrego roku auto
uzupełnij profil z danymi o silniku


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 29, 2008 15:21

http://allegro.pl/item420202231_zestaw_ ... olf_2.html
uzupełnij ten profil oraz potrzebne info w temacie!


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » sob sie 30, 2008 00:20

Paweł Marek, http://allegro.pl/item427705012_zestaw_ ... jetta.html



siwy_1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw lip 17, 2008 20:14
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: siwy_1989 » pn wrz 01, 2008 00:14

To zależy jaki silnik, nie każdy ma ta sama budowę. Zobacz gdzie masz luzy, a potem kup ten zestaw naprawczy. A jeśli sam nic nie zobaczysz to odstaw auto do mechanika.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 340 gości