Historia mojego VW Golfa II 16v (nowa 1 strona :) )

Moderator: G0 Karcio

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jedrekk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 860
Rejestracja: pn sty 22, 2007 08:44
Lokalizacja: południe

Post autor: jedrekk » ndz sie 24, 2008 14:30

stary czesto patrze w twoj profil, jestem pod wrazeniem prac :) ladujesz troche kasy w golfika ale ajk skonczysz (moze keidys to znastanie chodz sam wiem ze ciezko skonczyc) to bedzie kosa.. wiem dokladnie co znaczy robic auto od podstaw bo 4 lata temu robilem cos podobnego sam.... i marzy mi sie nadal!



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz sie 24, 2008 15:05

beny841 pisze:muszę powiedzieć ze dodatki czerwone niebieskie i tym podobne pod maską nie podobają mi sie ale przyznam ze nie wiem czemu u ciebie to wygląda dobrze :bigok:
niebieskiego pod maską coraz mniej :) jedyne co zostało to ewentualnie zamiana obudowy cewki... bo reszta niebieskiego to czujniki :)
Goofi pisze:A na fotkach mi nie pasuje... znacze Mitsubishi na kierownicy, ble :P
pierwsza zagadka rozwiązana... musze teraz tylko upolować klakson Wolfsburg :)
Goofi pisze:Rozpurke przykreciles na sruby przelotowo?
tak... o ile dobrze kojarzę termin przelotowe...
jedrekk pisze:stary czesto patrze w twoj profil, jestem pod wrazeniem prac :) ladujesz troche kasy w golfika ale ajk skonczysz (moze keidys to znastanie chodz sam wiem ze ciezko skonczyc) to bedzie kosa.. wiem dokladnie co znaczy robic auto od podstaw bo 4 lata temu robilem cos podobnego sam.... i marzy mi sie nadal!

prawdę mówią to władowałem w niego ponad 15 tysi...ekmmm i to w sam "tuning"... więc nie wiem czy to jeszcze pasja czy już głupota :helm:


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » ndz sie 24, 2008 15:23

CSR_GTI pisze:mi by sie tyle niechciało i wolałbym kupic odrazu gotowe
I tak zrobiłeś :P

Z niecierpliwością czekamy na foto frontu w całej okazałości :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz sie 31, 2008 00:13

Ok taka mała sesja z dzisiaj...

Doszły do mnie ostatnio wyczekiwane graty..

Czyli:


1. Czarne tylne słupki... i oczywiście ich montaż.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


2. Pompa oleju z 9a i jej montaż. Ta pompa którą miałem to pompa z allegro... po wyjęciu zastanawiałem się czym właściwie różnią się te pompy.. Więc różnice są 2. Pierwsza to dłuższy i głębiej sięgający smok w pompie z 9a a także a raczej przede wszystkim to przepustowość pompy z 9a która jest wyższa co widać po zębatce która tłoczy olej na silnik. Pompa założona plus nowa uszczelka i korek miski olejowej.
No i filtr oleju z abf-a Mann. A wszystko zalane Motulami.

Pompa z 9a

Obrazek

Dotychczasowa pompa

Obrazek

I porównanie pomp

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A tu wyczyszczona miska olejowa z nowym Elringiem a niżej stara uszczelka..też Elring :)

Obrazek

Obrazek


A tu pompa z 9a na miejscu i fotka wału... Starałem się obadać jego stan ale się nie znam ;)

Obrazek


Na koniec zalane olejem i zmieniony filtr.

Obrazek

3. Półka do Votexa... pasuje całkiem dobrze.. Będzie na czym kłaść CD-ki :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

4. Doszły też do mnie zagary VDO z mk1 w wśród nich woltomierz który zamontowałem zamiast wskaźnika płynu chłodzącego.

Obrazek

Fote na gotowo zrobię przy okazji... jedyny minus tego wskaźnika to właściwie brak możliwości podświetlenie od tyłu z powodu metalowej tarczy...choć gniazdo na żarówkę jest..
Narobiłem się ostro. Dodatkowo doszedł do mnie materiał do tapicerek więc mogłem też obić skrzynkę na wzmacniacz... Foty będą jak skończę :)



Jeszcze taka lipka wyszła że jak zostawiam auto z włączonym alarmem to po dwóch dniach z 12,4 v na aku robi się 11V... generalnie muszę przejrzeć instalację bo coś chyba jest nie halo.


Aha i kolejna nieciekawa sprawa... sprawdziłęm ładowanie bezpośrednio na alternatorze na nierozgrzanym silniku i wynosi 13.8 V...a po dojściu do akumulatora już tylko 13.1V...chyba coś jest nie tak ;/


To na tyle smutków


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob lut 14, 2009 14:01 przez tirsone, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » ndz sie 31, 2008 09:31

na cd bardziej pasowal by ci taki cd box jest rozmiaru 1 din Obrazek


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz sie 31, 2008 09:48

Czyli jest szansa że będzie jeździć?? P.S. smok to rzecz wymienna, zależy od typu miski jaki masz :bigok:



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » ndz sie 31, 2008 09:51

jezdzi toto juz? :P :P


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

krzyz84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr lut 14, 2007 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzyz84 » ndz sie 31, 2008 12:16

witam.sledze temat od samego poczatku i wielkie gratki za wytrwalosc w grzebaniu i skladaniu :bigok: .ja swojego tyle razy chcialem,sprzedac,podpalic itd.splacam dwa kreda,znajomi mowia ze jestem pier... i za ten chajs mialbym juz jakas czworke.ale pasja i te kanciaste krawedzie to jest to.co z tego ze rok temu robiony lakier wydane 4 tys i zwalony strasznie.odpada lakier z tylnego zderzaka,pekla szpachla na klapie i pasie.trzeba oddac do innego fachmana i zrobic od nowa :hmm: .ale wystarczy mi ze ktos powie fajny golfik i mija wszystko :hehe: .zapraszam do mnie w wolnej chwili.powodzenia w dalszych modach!!!



Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » ndz sie 31, 2008 13:23

golfiarz1 pisze:na cd bardziej pasowal by ci taki cd box jest rozmiaru 1 din

pierwszy pomysł miałem właśnie taki ale ten box musiałby mieś max 11 cm głębokości więc musiałem sobie podarować tym bardziej że te boxy są drogie ;/
toffic pisze:Czyli jest szansa że będzie jeździć?? P.S. smok to rzecz wymienna, zależy od typu miski jaki masz :bigok:
na miskach się nie znam...{tych samochodowych ;)}
Jeździć będzie ale zanim ustawię zbieżność to bardzo bym chciał mieć już heble 280 i pompę 22mm... Ale do szczęścia jak wiecie brakuje mi tych zwrotnic. BTW czy passat g60 miał rozstaw śrub 4x100?
jezdzi toto juz? :P :P
10 metrów w przód i w tył :P btw..Grzana... masz tę wspomę?
krzyz84 pisze:sprzedac,podpalic
zupełnie jak ja :P
krzyz84 pisze:znajomi mowia ze jestem pier... i
znowu jak ja :D
krzyz84 pisze:ale wystarczy mi ze ktos powie fajny golfik i mija wszystko :hehe: .zapraszam do mnie w wolnej chwili.powodzenia w dalszych modach!!!
dzięki :) jak będę miał fure na 100% chodzie to zawsze można sie spotkać :)


btw. wczoraj po zsumowaniu wszystkich pierdół i części jakie kupiłem do auta i do garażu od momentu decyzji o swapie przekroczyła 17 tyś..... więc ja jestem zdrowo...klepnięty :goof:


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz sie 31, 2008 13:46

tirsone pisze:btw. wczoraj po zsumowaniu wszystkich pierdół i części jakie kupiłem do auta i do garażu od momentu decyzji o swapie przekroczyła 17 tyś..... więc ja jestem zdrowo...klepnięty :goof:
nie jest źle... ja przestalem liczyć przy 15kzl a bylo to 2 lata temu :helm:



krzyz84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: śr lut 14, 2007 14:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krzyz84 » ndz sie 31, 2008 13:48

no ja kolo 15 tys. wlozylem.chyba mamy troche nie rowno pod sufitem :pub:



Awatar użytkownika
GRZANA
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5822
Rejestracja: czw maja 11, 2006 22:37
Lokalizacja: Wawa/EOP
Kontakt:

Post autor: GRZANA » ndz sie 31, 2008 14:27

tirsone pisze:pompę 22mm
wiem kto ma takowa ;)
tirsone pisze:BTW czy passat g60 miał rozstaw śrub 4x100?
tak
tirsone pisze:Grzana... masz tę wspomę?
zalatwia sie


[b][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2116873#2116873]MÓJ MKII ABF[/url] 149,0KM@6234,0rpm 183,6Nm@4411,0rpm :) - nowe foty, nowe mody str.23

SPRZEDAM SKRZYNIE CDA OD ABFa - 667069878[/b]

Awatar użytkownika
olozwirski
2 SLOW 2 PLAY
2 SLOW 2 PLAY
Posty: 1628
Rejestracja: wt lut 22, 2005 21:49
Lokalizacja: WKZ

Post autor: olozwirski » śr wrz 03, 2008 15:14

tirsone, mierzyles moze wysokosc zebatki w tej pompie z 9A, jaka wysokosc?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » śr wrz 03, 2008 15:22

olozwirski pisze:mierzyles moze wysokosc zebatki w tej pompie z 9A, jaka wysokosc?
36mm jak w G60



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze auta - Projekty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości