peka rozgaleziacz plynu chlodz. LPG-nagrzewnica-silnik[mk3]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

peka rozgaleziacz plynu chlodz. LPG-nagrzewnica-silnik[mk3]

Post autor: Forester » ndz lis 06, 2005 18:53

mam problem z plastikowym rozgelaziaczem (nie wiem jak to sie nazywa, zdjecie ponizej), a mianowicie pekaja, a w zasadzie lamia sie jego ramiona na ktore sa wkladane przewody. ich zywotnosc u mnie to 8 -10 mies.

niewiem czy to normalna usterka (bo to tylko palstik)ale wolabym ich uniknac.
a moze to nie jest wina rozgaleznika tylko jakis inny powod?

domyslam sie ze najlepiej byloby wymienic te plastikowe rozgalezniki na jakies metalowe, tylko jakie?
normalne stalowe chyba nie, wiec chyba najlepsze by byly aluminiowe lub miedziane(mosiezne).

gdzie mozna takie dostac i ile moga kosztowac?

pozdro!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

greg

Post autor: greg » ndz lis 06, 2005 19:33

a czy aby nie za krótkie masz węże i one napięte łamią te końcówki?



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » ndz lis 06, 2005 21:01

Przyjedż do mnie to ci wymienie na metalowe zobacz na cześci i serwisy Młodzieńcza 15 jak nie hurtownia gazu Fiszera 14 Rembertów tam mają i sam wymień filozofi z tym nie ma. nara



Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pn lis 07, 2005 01:05

kup normalne trójniki metalowe jakie wkładaja w firmach gazowych i po problemie....
Nie cuduj z jakimis aluminiowymi...Podjedż do zwykłej firmy gazowej to nawet za kilka złotych sprzedadzą..


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » pn lis 07, 2005 01:14

siwy224 pisze:hurtownia gazu Fiszera 14 Rembertów tam mają i sam wymień filozofi z tym nie ma
dokładnie podjedz tam do nich mają jak sie nie myle miedziane sam wymien i po kłopocie na wieki


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pn lis 07, 2005 19:13

bylem dzis na mlodzienczej, nie maja tych rozgaleznikow- jutro moze pojade do rembertowa

a czy rozgalezniki przy nagrzewnicy(2) sa takie same jak ten co jest przy instalacji gazowej(1)?
(zdjecie ponizej)
pozdro!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt lis 08, 2005 17:50 przez Forester, łącznie zmieniany 1 raz.


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: hellweaver » pn lis 07, 2005 19:50

mam podobny problem, z 2 tygodnie temu wymieniałem dwukrotnie płyn chłodniczy (poprostu tak głupio wyszło). Zalewając za każdym razem nowym płynem chyba zbyt skutecznie przeczyściłem układ i poleciało spod uszczelki przy krućcu - tak to się podobno nazywa. A teraz pytania:
- ile kosztuje kruciec widać na nim pękniecia idące od otworów na śruby - nie dokręcałem ani troche więc strzeliło ze starości.
- jak się nazywa metalowa rurka idąca "dołem" i z której jest mnóstwo mnóstwo odejść (nie mam cyfrówki więc zdjęcia nie wrzuce) i ile może kosztować - nie wygląda ona zbyt pewnie.
- czujniki z krućca też wymienić ?
-co jeszcze najlepiej wymienić bo prawdopodobnie "strzeli" bo zalaniu nowym płynem.


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » pn lis 07, 2005 21:51

Byłeś u mnie w warsztacie o której?? Bo musiałem jechać do domu o 15-ej bede w czwartek po parownik to moge kupić te trójniki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn lis 07, 2005 22:25

hellweaver pisze:- ile kosztuje kruciec widać na nim pękniecia idące od otworów na śruby - nie dokręcałem ani troche więc strzeliło ze starości.
Niedawno kupowałem w Kraku - ok 10-15 zł. Czujniki po co wymieniać, wykręcasz i wkręcasz do nowego króćca.
hellweaver pisze:- czujniki z krućca też wymienić ?
nie wymieniałbym nic jeśli jest sprawne, trudno przewidzieć co może szczelić a iść w jakieś wielkie koszty nie ma sensu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lupus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt paź 26, 2004 22:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Lupus » pn lis 07, 2005 22:53

Trzeba zacząćx od tego że jeszcze niespotkałem isę nigdy aby z tych trójników albo w 99% z węży oryginalnych rozciętych partacko przez
"gaziarzy" nie ciekło. jest to główn przyczyna wycieków płynu w samochodach z instalacją LPG. Trójniki takie można kupić włąśnie u nich. przy jego wymianie sprawdź bardzo dokładnie węże wchodzące do niego i najlepiej obetnij (jeżeli jest go jeszcze na tyle) ok 1 - 1,5 cm tylko zrób to równo bo przeważnie są ucięte pod skosem i jest lipa.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam



siwy224
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob paź 01, 2005 19:07
Lokalizacja: Warszawa-Grochów

Post autor: siwy224 » pn lis 07, 2005 22:55

Prawda uciety pod skosem cieknie



Awatar użytkownika
hellweaver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 16:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: hellweaver » wt lis 08, 2005 01:40

ok, jutro zwleke się z wyra i gnam do sklepu stary już wymontowałem więc "przyrżne głupa" ze chcę takie coś :-)


[url=http://imageshack.us][img]http://img160.imageshack.us/img160/4043/img6ga.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » wt lis 08, 2005 17:41

siwy224 pisze:Byłeś u mnie w warsztacie o której?? Bo musiałem jechać do domu o 15-ej bede w czwartek po parownik to moge kupić te trójniki
bylem w poniedzialek kolo 14, jutro jade do rembertowa po trojniki, ale wciaz nie wiem czy potrzebne sa 2 takie same czy 3?
pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » wt lis 08, 2005 17:58

Poszukaj trójników z ciut dłuższymi końcówkami do nałożenia węży. Równo przycianasz wąż pozbywając się zmaltretowanej końcówki i skręcasz to dwoma wąskimi opaskami jedna obok drugiej i szfa powinna grać. Nie zdarzyło mi się, aby taki połączenie ciekło.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości