nie działa szyba :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
QKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2008 14:47
Lokalizacja: Mielec

nie działa szyba :/

Post autor: QKi » sob maja 03, 2008 18:55

Witam, mam taki problem, że szyba od kierowcy raz działa a raz nie ;/ Jak nie chce działać to z drzwi słychać tylko cykanie przekaźników przy próbie opuszczenia lub podniesienia szyby. Co to może być??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 03, 2008 19:18

zatarta linka (przygaśnie światełko w dachu przy uruchamianiu na chwilkę), przerwany kabel zasilający moduł w wiązce drzwiowej (czerwono żółty i masowy brązowy), uszkodzony moduł.

[ Dodano: Sob Maj 03, 2008 7:19 pm ]
Używaj wuszukiwarki u dołu strony, w ciągu ostatnich kilku dni to pytanie powtarzało się z pięc razy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
QKi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 02, 2008 14:47
Lokalizacja: Mielec

Post autor: QKi » ndz maja 04, 2008 15:43

Sprawdzić czy światło przygasa nie mogę bo teraz szyba chodzi :chytry: Ale ściągnąłem te gumy co są kable i przewód zasilający był popękany więc go za izolowałem. A przewód od masy (brązowy) mam akurat w tym miejscu zaizolowany i wymieniony na cieńszy czarny w stronę drzwi :blush:



arons
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 18:04
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: arons » ndz maja 04, 2008 15:58

czy ktoś wie jak naprawić ewentualnie kto to naprawia i za ile elektryczne szyby w golf mk3. silnik działa ale te linki coś sie poplątały i nie chcę sie ani opuścić ani do góry .Wiem ze to słaba strona vweja


ARONS

duperszfel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 16, 2007 09:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: duperszfel » czw sie 21, 2008 10:54

Witam, ja mam to samo, tykajace przekazniki a szyba nie lata, niedawno zmienialem prowadnice z allegro, chodzilo to z 2 miesiace i teraz kilka razy mialem tak ze tykalo i nie chcialo sie podnosic i opuszczac a od wczoraj juz wogole nic tylko tykanie, co jest bardziej prawdopodobne?? linka zatarta?? jak niedawno bykla wymieniana, czy kable przerwane??? chyba ze silnik?? a jesli linka zatarta to czy wystarczy nasmarowac ja smarem??



Awatar użytkownika
tadix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 19:32
Lokalizacja: Wa
Kontakt:

Post autor: tadix » czw sie 21, 2008 12:17

duperszfel pisze:Witam, ja mam to samo, tykajace przekazniki a szyba nie lata, niedawno zmienialem prowadnice z allegro, chodzilo to z 2 miesiace i teraz kilka razy mialem tak ze tykalo i nie chcialo sie podnosic i opuszczac a od wczoraj juz wogole nic tylko tykanie, co jest bardziej prawdopodobne?? linka zatarta?? jak niedawno bykla wymieniana, czy kable przerwane??? chyba ze silnik?? a jesli linka zatarta to czy wystarczy nasmarowac ja smarem??
Witam. Kupiłes pewnie podnośnik firmy Topran. Jest napewno gorszy od oryginału. Ale 2 miesiace to troche za krótko chodził. Myśle, że źle ustawiłeś szybę (za duże opory) i podnośnik
pewnie z dużym trudem domykał szybę.. Ważne jest dobre ustawienie szyby



duperszfel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 16, 2007 09:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: duperszfel » czw sie 21, 2008 14:03

wlasnie ze super chodzilo, raczej oporow to nie mial zadnych. jak wyjde z pracy to zoabcze czy przygasa mi oswietlenie wnetrza i bede wiedizal czy cos zablokowane w lince czy to wina moze przerwanego kabla albo cos.



Awatar użytkownika
alex1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 20:36
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: alex1919 » czw sie 21, 2008 15:57

Podlacze sie do tematu.
Ja mam problem z szyba pasazera. Da sie ja opuscic, ale nie che sie podniesc. Nawet jak wcisnie sie przycisk podnoszenia do gory to nawet nie slychac cykania. Poprostu nic sie nie dzieje. Podejzewam ze cos sie stalo z wiazka, bo jeden kabel byl przetarty.
Ktore kable odpowiadaja za podnoszenie, a ktore za opuszczanie szyby, bo nawet nie wiem jak sprawdzic czy prad tam dochodzi?



duperszfel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lis 16, 2007 09:30
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: duperszfel » pt sie 22, 2008 08:31

sprawdzalem wczoraj dokladnie co sie dzieje no i lipa:/ wiec tak: nie przygasa mi lampka podczas naciskania przycisku, czyli mechanizm nic nie blokuje, linka te zmusi byc sprawna, wiazke przewodow w drzwiach sprawdzilem sa popekane troszke ale nie sa poprzerywane. podlaczylem na krotko i dalej to samo, wiec musze sciagac tapicerke i zobaczymy. Ale gdzie szukac i co szukac jak juz sprawdzilem te kilka rzeczy?? po za tym wyjecie silnika nie bedzie latwe bo mam szybe dzwignieta do samej gory:/



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pt sie 22, 2008 11:40

arons pisze:czy ktoś wie jak naprawić ewentualnie kto to naprawia i za ile elektryczne szyby w golf mk3. silnik działa ale te linki coś sie poplątały i nie chcę sie ani opuścić ani do góry .Wiem ze to słaba strona vweja

a nie mozesz kupic okazyjnie tych linek chodza cos po 70 dych a elekryk zedrze z Ciebie skore za ta robote tatusiek w vw pasacie zaplacil za te linki zrobiebnie 200 zl


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Awatar użytkownika
alex1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 20:36
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: alex1919 » pt sie 22, 2008 11:46

Linki, a wlasciwie caly mechanizm mozna kupic za 60 na allegro. Ja kupilem auto z niedzialajaca szyba kierowcy, kupilem mechanizm na allegro, wymienilem(potrzebne sa 2 osoby do wymiany silnika w nim), potem jeszcze kupilem nowy(ze zlomu ;) ) silnik, bo okazalo sie ze tez z nim cos nie tak i szybka chodzi jak ta lala :)
Nie wiem tylko jak poradzic sobie z szyba pasazera :(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt sie 22, 2008 16:12

nawet przy najwyższym położeniu szyby spokojnie wkłada się rękę z oczkową lub płaską 10-ką i odkręca śróby mocujące szybę w uchwytach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pt sie 22, 2008 23:26

Paweł Marek pisze:nawet przy najwyższym położeniu szyby spokojnie wkłada się rękę z oczkową lub płaską 10-ką i odkręca śróby mocujące szybę w uchwytach

kolego nie chce nic mowic ale tak sie sklada ze u mnie tez prawa szybka nie dzila silniczek padl i ostatnio wyciagalem i przy zamknietej szybie nie zakrecisz ani nie odkrecisz jednego uchwytu tego po prawej stronie przynajmniej jest tak u mnie nie dalo sie


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob sie 23, 2008 12:42

szopek87 pisze:nie dalo sie
tobie się nie udało. Masz tu fotki. Można trochę spiłować kluczyk jeśli masz za gruby i nie chce się zmieścić między śróbą a blachą, ale wystarczy troszkę siły użyć i wejdzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości