Stukanie w przednim kole

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Corso
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pn cze 19, 2006 17:18
Lokalizacja: Z nad morza

Stukanie w przednim kole

Post autor: Corso » ndz sie 17, 2008 20:42

Witam,ostatnio zaczęło mi delikatnie pukać w moim przednim prawym kole,słychać to na poprzecznych nierównościach,niedużych wyrwach w asfalcie itp.wrażenie jakby było lużne koło,mam wrażenie że jest to słyszalne bardziej u góry a może mi się tylko tak wydaje.Na diagnostyce niby nic nie wykryło,jak podlewaruje koło to też nie ma żadnego luzu,ale kiedy auto stoi normalnie na ziemi to łapiąc za górę koła i szarpiąć jest wyczuwalny luz(lekki stuk) i teraz pytanie co to może być?końcówka drążka? Łożysko górne amortyzatora? Czy coś innego?



Awatar użytkownika
Hans-Hans
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 580
Rejestracja: wt maja 06, 2008 14:00
Lokalizacja: Dądrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Hans-Hans » ndz sie 17, 2008 21:19

Jesli szarpaki nic nie wykryły . To sprawdz czy nie masz luznej nakrentki od amora tej na górze nad łożyskiem skrentnym dokrenc je i sprawdz.



Awatar użytkownika
PrezesiskoSDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 16, 2006 14:14
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: PrezesiskoSDZ » czw sie 21, 2008 20:23

Witam :bigok:

Powiedzmy, ze podepne sie pod pytanie Kolegi..a mianowicie mam podobny problem, tzn szarpaki nic nie wykazaly, wszystkie elementy zawieszenia sprawdzone i w jak najlepszej kondycji.. :chytry: przeczytalem juz na forum, ze warto sprawdzic mocowanie amortyzatora...i tu sie pojawia moje pytanie..moze glupie dla niektorych, ale przyznam, ze naprawde zglupialem..;/ a mianowicie, czy ta nakretka trzymajaca amortyzator od gory musi byc dokrecona na amen, czy po prostu nie powinna byc luzna.. :crazy: pytam, bo u mnie dokrecilem troszke, ale do oporu jeszcze troche brakuje, a nie znam sie na tym kompletnie i nie chcialbym czegos popsuc.. :blush:

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam :okej:


Tylko TDI....:D
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

jarek.j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw sie 14, 2008 02:37
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: jarek.j » czw sie 21, 2008 22:32

Sprawdź czy przypadkiem nie zapomniałeś założyć pierścieni centrujących od alufelgi.
To raczej napewno będzie przyczyna bo miałem to samo w golfiku.
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 22:38 przez jarek.j, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości