Katalizator, a dowód rejestracyjny i przepisy (przegląd)

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

PiterOKL

Post autor: PiterOKL » wt sie 12, 2008 23:48

DoDominik, czytales caly temat dokladnie? ja nie mam kata w dowodzie wiec nie potrzebuje ani kata, ani strumenicy w kształcie kata. wystarczy mi sama rura



Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » śr sie 13, 2008 09:17

nie spotkałem z czyms takim w Wawie, aby przy przeglądzie PODSTAWOWYM (a taki jest potrzebny aby auto miało badanie techniczne) ktoś sprawdzał katalizator. Patrzą tylko na szczelność układu wydechowego- wiadomo jak jest gdzieś dziura to od razu słychać i wtedy badania nie przejdzie. Ja katalizatora nie mam (zamiast niego mam sportowy kolektor wydechowy) i badanie przechodziłem spokojnie.
ty nie masz wbitego kata w dowód, więc wydaje mi sie, że dyskusja na temat jego posiada jest bez celowa- auto seryjnie bylo bez i tyle- za to nie mogą Cię odesłac z przeglądu :grin:
pozdr :bigok:



TOMMy_VW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 11:24
Lokalizacja: SY

Post autor: TOMMy_VW » pn sie 25, 2008 11:27

Z tego co ja pamiętam to do 95 roku budowy auta, auto nie musi posiadać kata.

Najlepiej wstaw struminke, a nie rurkę. Za katalizator dostaniesz od 150zł do góry, albo jeśli chcesz mieć spokojne serce to poszukaj kata do swojego auta, który już się wypalił wspawaj do niego rurkę i już :bigok: Na zewnątrz będzie wyglądało, że masz kata, a w środku jest rurka. :bigok:

[ Dodano: 25 Sie 2008 11:29 ]
Raftheripper pisze:a jezeli ja mam kata wbitego w dowod a zostal wyciety i zostala wspawana rura to moze nie przejść przeglądu? dodam tylko ze autko jezdzi na lpg.
\

Jeśli dalej masz obudowę katalizatora, a w środku rurkę, to nikt nie będzie wstanie stwierdzić, że to już nie kat, bo obudowa jest dalej ;-)


[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
Matador
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 09:15
Lokalizacja: miasto fabrykantów

Post autor: Matador » pn sie 25, 2008 11:56

PiterOKL, Takie małe pytanie... Skoro jest jeszcze dobry ,to po jakiego grzyba chcesz go wycinać ?!?

[ Dodano: 25 Sie 2008 12:02 ]
PiterOKL pisze:za to kata bym chcial wyrzucic bo w dowodzie i tak go nie mam
bo to słaby argument



ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości