Dorobienie kluczyka, gdzie znajde nr VIN?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

darioze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 09, 2008 22:12
Lokalizacja: Kraków

Dorobienie kluczyka, gdzie znajde nr VIN?

Post autor: darioze » sob sie 09, 2008 22:15

No więc pierwsze pytanie: mój golfik ma niestety tylko drugi klucz czyli ten bez przycisków, ile kosztuje dorobienie tego kluczyka który może sterować central zamkiem?
Drugie: Gdzie znajdę numer VIN? Pytam bo autko przyjedzie do mnie jutro i przed kupnem chcę jeszcze sprawdzić czy nie ma jakichś śladów zacierania przeszłości :).
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz sie 10, 2008 20:39 przez darioze, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob sie 09, 2008 22:40

AD 1 - jeśli klucz orginał nie scyzoryk to nei masz radiowego sterownia centralnym (chyba ze alarm dodatkowo dokładany)
Ad 2 - numer VIN jest na podszybiu - otwierasz maskę i na podszybiu masz plastik co na środku ma okienko - tam masz numer VIN + do tego - w bagażniku otworzysz tam gdzie jest koło zapasowe - po lewej jest naklejka z tym samym numerem



darioze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 09, 2008 22:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darioze » ndz sie 10, 2008 09:15

No wielkie dzięki. Co do kluczyka to kurcze w drzwiach kierowcy przy cypelku od zamka mam czerwoną diodę. Poprzedni właściciel twierdził że jest oryginalny central i domykanie szyb sterowane z pilota tylko jemu zaginął ten kluczyk ze sterowaniem, a został tylko drugi który sterowania nie ma (miałem tak samo w Seacie Ibiza - główny klucz miał sterowanie, klucz drugi był goły).



bronx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn lis 06, 2006 19:56
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Post autor: bronx » ndz sie 10, 2008 10:02

Greg - mam pytanie. Posiadam jeden kluczyk zwykły (nie radiowy) i muszę dorobić do niego drugi, więc pomyślałem że może zainwestuję w radiowe sterowanie centralem. I tak:
-mam centralny z domykaniem i otwieraniem szyb z kluczyka
-nie zależy mi na alarmie
-wystarczy kluczyk dwu przyciskowy (otwórz, zamknij), ale taki abym mógł domykać z niego szyby
-mój moduł komfortu to 1J0 959 799 H.

Domyślam się ze z tym modułem nie sprzęgnę radiowego kluczyka, więc moje pytanie jest następujące: jaki musiałbym zastosować komfort, aby zapewnić to co określiłem?


Było Polo jest Gofer
Szacunek dla vwpolo-klub.pl

darioze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 09, 2008 22:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darioze » ndz sie 10, 2008 12:33

Sprawdziłem i ten kluczyk który mam ma przycisk którym jest znaczek VW ale nie działa czyli pewnie jest rozprogramowany.

EDIT: Już wiem że to jest latarka i nie ma sterowania zamkiem. Wie ktoś może gdzie można dorobić taki kluczyk (mam immobiliser) - najlepiej ze śląska.
Ostatnio zmieniony ndz sie 10, 2008 18:23 przez darioze, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz sie 10, 2008 19:18

darioze pisze:Sprawdziłem i ten kluczyk który mam ma przycisk którym jest znaczek VW ale nie działa
działa działa - zrób to w nocy a zobaczysz ze kluczyk jest latarką
bronx, wystarczy moduł 1J0 959 799 AH + wtyczka z kawałkiem wiązki z antenką + sygnałem dla kierunków i zasilaniem



dawidczyzu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 12:43
Lokalizacja: gliwice

Post autor: dawidczyzu » ndz sie 10, 2008 21:47

[quote="darioze"]Sprawdziłem i ten kluczyk który mam ma przycisk którym jest znaczek VW ale nie działa czyli pewnie jest rozprogramowany.

EDIT: Już wiem że to jest latarka i nie ma sterowania zamkiem. Wie ktoś może gdzie można dorobić taki kluczyk (mam immobiliser) - najlepiej ze śląska.





ja dorabialem w salonie poprostu zamowilem do nr vin i przyslali prosto z fabyki a cenowo wyszlo jak u tych co dorabiaja.a przynajmniej mam na niego papiery i pewnosc ze nie zostal dorobiony dodatkowo drugi.



darioze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 09, 2008 22:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darioze » ndz sie 10, 2008 22:17

a ile płaciłeś?



greg

Post autor: greg » ndz sie 10, 2008 23:50

darioze, czysty grot 12zł - dorobienie 50 + 15zł pastylka crypto + odczyt immo + kodowanie kluczykó (tu róznie)

[ Dodano: Nie Sie 10, 2008 11:50 pm ]
a no i jakiś ładny kluczyk (może być scyzoryk)



darioze
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 09, 2008 22:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darioze » pn sie 11, 2008 07:35

Dzięki :). To dzisiaj się wybiorę do serwisu



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 414 gości