Parowanie szyb, sprawdzenie parownika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dimexd

Parowanie szyb, sprawdzenie parownika

Post autor: dimexd » ndz sie 03, 2008 22:47

WITAM.
Molestuję temat parujących szyb w moim GOLFIM i niestety narazie żadna podpowiedź nie okazała się pomocną. Jedyne co mi przychodzi do głowy to przeglądnięcie parownika. Zamierzam się do niego dobrać, lecz najpierw proszę jak wiecie to mi napiszcie czy jest możliwość żeby z parownika nie odpływała cała woda i część jej zostało wewnątrz auta??
Wydaje mi się że jak włączę nawiew to czuję wilgoć z kratek i dlatego takie coś mi przychodzi do głowy.
A poza tym to gdzie jest odpływ wody spod parownika w golfie??



szymek9965
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 19:04
Lokalizacja: żary
Kontakt:

Post autor: szymek9965 » ndz sie 03, 2008 23:10

siemka

a wymieniles filt kabinowy albo zobacz czy masz go wogole

pozdro



dimexd

Post autor: dimexd » ndz sie 03, 2008 23:12

filtr wymienilem, klapka od nawiewu wewnetrznego chodzi, wody nie ubywa w chłodnicy a wycieraczki mam suche.



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » pn sie 04, 2008 12:57

należałoby sprawdzić wylot z rurki ociekacza jeśli masz klimę bo możliwe że jest przypchana


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

g4mario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: pn lip 16, 2007 18:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: g4mario » pn sie 04, 2008 22:16

skorzystam i dolacze do tematu,

gdzie znajduje sie ten ociekacz rurka odprowadzajaca wode? u mnie przy opadach deszczu nie da rady odparowac szyb zwyklym nawiem trzeba wlaczac klime, filtr kabinowy tez wymieniony i wszedzie sucho!

[ Dodano: 04 Sie 2008 22:18 ]
mam taki sam objaw, jak wlacze nawiew to czuc bardzo wilgotne powietrze, brak przykrego zapachu tylko wilgotne powietrze


pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » pn sie 04, 2008 22:32

witam
sprawdz czy nie sa zapchane przewody odprowadzajace wode z przegrody podszybia.W passatach sa kampanie przywolawcze zwiazane z tym problemem.


camels

dimexd

Post autor: dimexd » czw sie 07, 2008 22:00

odprowadzenie wody z kanału na podszybiu jest ok. dodatkowo wyciągnąłem wszystkie elementy tapicerki podłogi i nie ma tam wilgoci. klapką która zakrywa moduł będący na podszybiu również nie leci bo jest ok. Odprowadzenie wody spod parownika również jest ok wyjąłem wentylator i na ile mogłem rozebrałem te plastikowe wloty powietrza pod schowkiem pasażera i ani grama wody.

podsumowując nie mam wody w aucie a szyby parują.
Planuję jeszcze tylko zamknąć obieg na nagrzewnicy a jeśli to nie to to mam golfa do sprzedania



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości