Cieknie przez szyberdach??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hawranek31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 28, 2008 10:13
Lokalizacja: Gorzyce

Cieknie przez szyberdach??

Post autor: hawranek31 » ndz sie 03, 2008 19:05

Witam jak poradziłem sobie z wyciekiem z prawego nadkola, tamtych okolic, to teraz nie mam pomysłu jak poradzić sobie z cieknącym szyberdachem.

Oczywiscie szyberdach mam cały czas zamknięty bo zepsuła sie lewa prowadnica, standard.

Czy można może założyć jakąś dodatkową uszczelke na szyberdach, jeśli tak to czy można to samemu zrobić??

Dziękuje za odpowiedź.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » pn sie 04, 2008 08:15

Aż tak bardzo cieknie ??

może nie masz rynienki i dlatego Ci na głowę leci, albo masz zapchane przewody odprowadzające wodę w słupkach.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

pr1206
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt paź 16, 2007 10:20
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: pr1206 » pn sie 04, 2008 09:08

jak sie nie myle to pomoze przedkanie tych odplywów co sa na slupku miedzy zawiasami jak otwozysz dzwi



hawranek31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 28, 2008 10:13
Lokalizacja: Gorzyce

Post autor: hawranek31 » śr sie 06, 2008 08:31

Nie no rynienki ok, leci z tych przewodów woda, i naprawde az tak cieknie, czasami to jak by ktos z 2 albo i 3 litry wlal.


PS. W innym temacie czytalem cytuje
no a jesli to nie pomoze to masz specjalna rączkie do otwierania/zamykania awaryjnego i sprawdz czy cos sie ruszy...

PS. A byc moze za slabo lecie, wiec jak je najlepiej udroznic.

PS. gdzie ta raczka do awaryjnego, otwierania zamykania??

PS. Czy poza uszczelka ta wlosiata ;) na szyberdachu powinna byc jakas na karoseri tj na aucie??

Np cos takiego

http://www.allegro.pl/item409362019_gol ... dachu.html

http://www.allegro.pl/item399277843_vw_ ... dachu.html

Bo ja u siebie raczej nic nie mam.

Dzieki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony śr sie 06, 2008 09:29 przez hawranek31, łącznie zmieniany 1 raz.



Pablos891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: sob sie 25, 2007 10:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pablos891 » śr sie 06, 2008 11:12

jak masz elektryczny szyber to ta raczka to jest klucz imbusowy. Znajduje się on pod plastikowa przesłoną silniczka szyberdachu. Ta przesłona jest w podsufitce. Musisz wyciągnąć ten klucz, wetknąć go w otwór i kręcić szyber zacznie się powoli przesuwać. Otwór znajduje się na silniczku pod czarnym plastikiem ze strzałka.


Ta 'uszczelka' co dałeś link na allegro to nie uszczelka a raczej 'łączka' która przytrzymuje podsufitkę do szyberdachu. Ona nie ma nic wspólnego z uszczelnianiem. Moim zdaniem poza tym włosiatym nie powinno być nic więcej.


Co do kanałów myślę ze przetkasz je jakimś drutem, jednak musisz być ostrożny żeby nie przedziurawić ich.
Ostatnio zmieniony śr sie 06, 2008 11:17 przez Pablos891, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 472 gości