ssanie, duze obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

psutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 22, 2008 19:01
Lokalizacja: TM
Kontakt:

ssanie, duze obroty

Post autor: psutek » wt lip 29, 2008 14:56

witam,

na wstepie dodam ze czytalem cos na forum ale zadenj odpowiedzi nie znalazlem, badz taka ktora mi nie wiele mowi (moje male doswiadczenie), wiec moj problem polega na tym iz samochod caly czas pracuje na ssaniu, albo tak mi sie wydaje bo wczesniej pracowal na duzo nizszych nawet bym powiedzial ze na zamalych bo troche nim trzeslo. Nie potrafie okrteslyc jakie teraz moga byc obroty ale mi na 99% za duze. silnik jaki mam to 1.8 kat. z gory dzieki za pomoc ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 29, 2008 15:11

psutek pisze:silnik jaki mam to 1.8 kat.
to okeślenie nie wystarczy, musisz podać rodzaj silnika


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

psutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 22, 2008 19:01
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Post autor: psutek » śr lip 30, 2008 00:49

wiem ze pewnie glupie pytanie ale jak psrawdzic jakie mam oznaczenie silnika ?? // na forum cos znalazlem ale tam nie ma silnikow od golfa 2 tylko od 3



Awatar użytkownika
barek321
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 23, 2007 17:21
Lokalizacja: pieniężno
Kontakt:

Post autor: barek321 » śr lip 30, 2008 10:32

mozliwe ze masz RP. A co do tych obrotow to prawdopodobnie moze byc silniczek krokowy. nie jestem pewny czy to tak sie sprawdza ale sprobuj na wlaczonym silniku odlacz krokowca jezeli bedzie jakas reakcja to znaczy ze on dziala jezeli nie to niestety. ja na zlomie zaplacilem za krokowca 70 zl nowy to koszt powyzej 200.


[url=http://img142.imageshack.us/my.php?image=new1wj9vr2.gif][img]http://img142.imageshack.us/img142/4662/new1wj9vr2.gif[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img142/new1wj9vr2.gif/1/][img]http://img142.imageshack.us/img142/new1wj9vr2.gif/1/w400.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Post autor: Byku21 » śr lip 30, 2008 11:04

naklejki w bagażniku poszukaj pod wykładziną u na niej pisze jaki silnik



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr lip 30, 2008 14:50

Jesli nie potrafisz wskazac rodaju silnika, zrób zdjęcie silnika. Szczególnie miejsce gdzie umieszczony jest układ paliwowy.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

gailbraith

Post autor: gailbraith » czw lip 31, 2008 09:41

Ssanie nie zwiększa znowu tak strasznie obrotów. W silniku RP przykładowo po odpaleniu na ssaniu auto ma koło 1100 obrotów, po zwiększeniu temperatury i wyłączaniu się ssania już tak jak pisze w książce- od 750 do 950.

W golfach od ssania był niebieski czujnik temperatury, jeśli ma złe odczyty to auto może wariować z obrotami. Lecz zazwyczaj głównymi przyczynami falowań obrotów są niedrożności w uszczelkach pod gaźnikiem czy wtryskiwaczem, właśnie wspomniany krokowiec, wariowanie komputera benzynowego po jeździe na gazie czy elektryka.

Najpierw koniecznie psutek musisz podać jaki masz silnik, następnie co w nim już robiłeś, czy masz lpg bo tak to możemy gdybać w nieskończoność



psutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 22, 2008 19:01
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Post autor: psutek » czw lip 31, 2008 11:42

i jeszcze zauwazylem ze jak go odpale to jest na niskich obrotach, jak kawalek przejade to dopiero wzrastaja ale to pewnie przez to ze silnik sie rozgrzewa.

to kilka fotek mam nadzieje ze wyjasnia tajemnice mojego silnika

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

moze jeszcze filmik na youtube cos wniesie jakosc filmu nie najlepsza bo nagrywane telefonem

i tak przy okazji, zastanawia mnie jeszcze od czego moze byc ten kabelek koloru cos w okolicach berzowego chyba. widac go tez na innych zdjeciach ale chyba na 1, 3 i 6 najlepiej.


Obrazek

I nie wiem czy to nie bedzie cos z elektrykom, moj tata spawal go chyba bez odlaczenia klem - i teraz tak sie dzieje ze np. nieraz nie dziala centralny, oswietlenie w bagazniku i kabinie, problem z tym ssaniem(prawdopodonie ze ssaniem bo mala sie na tym znam ) - jest tez chyba od tego momentu
Ostatnio zmieniony czw lip 31, 2008 11:43 przez psutek, łącznie zmieniany 1 raz.



arab_den
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt lis 21, 2006 14:54
Lokalizacja: pow.Przemyśl
Kontakt:

Post autor: arab_den » czw lip 31, 2008 11:51

masz komputerw w samochodzie ? może trzeba go zresetować :chytry:


Oo===w===oO

gailbraith

Post autor: gailbraith » czw lip 31, 2008 12:01

psutek, Twój silnik to 1.8 RP czyli mono wtrysk. Masz więc komputer benzynowy ECU, na początek przydałoby się tak jak pisze arab_den zresetować go. Ściągnij klemę na kilkanaście minut i odpal ponownie auto. I napisz później jaki będzie tego rezultat.



psutek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt lip 22, 2008 19:01
Lokalizacja: TM
Kontakt:

Post autor: psutek » czw lip 31, 2008 13:13

dzieki za informacje jaki mam silnik
odlaczylem go na okolo 20 min, i nie pomoglo



gailbraith

Post autor: gailbraith » czw lip 31, 2008 13:30

A jak Ci się kształtują te obroty? Po zapaleniu piszesz, że ok a po rozgrzaniu już spore są? Na jakim poziomie się zatrzymują? Jak zapalisz ponownie auto na ciepłym silniku to od razu wskakują na ten wysoki poziom? I na tym poziomie obroty się cały czas później utrzymują?

W takiej sytuacji wyglądałoby to na silniczek krokowy. Możesz jeszcze poruszać trochę wtryskiwaczem aby sprawdzić czy nie będą wzrastać obroty- czy nie ma dziury w uszczelce pod nim. Ale to raczej to tylko tak profilaktycznie bo to raczej nie jest przyczyna.

Pobierz sobie te materiały przy okazji i poczytaj- http://www.sendspace.pl/file/EDj6oKyK/
Dowiesz się z nich wiele informacji dotyczących najważniejszych części tego silnika.

[ Dodano: 31 Lip 2008 13:34 ]
O i właśnie- a jak z obrotami na gazie?
Ostatnio zmieniony czw lip 31, 2008 13:33 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lip 31, 2008 14:46

Jest to silnik 1,8 RP Monowtrysk. Zapewne przyczyna twojego problemu lezy w samym wtrysku. Ja podejrzewam jakiś czujnik temperatury, Ale ten wtrysk to nie taka błachostka. Pewno gdybym go miał to pomógłbym tobie. Ale niestety. Ktos napewno wie co w tym układzie sie psuje i odpowiada za regulacje obrotów na zimnym silniku. Jednak zacznij od wymiany nieszczelnych przewodów podcisnieniowych.
Jedyne co moge konkretniej podopowiedziec to sprawdz niebieski czujnik temperaturowy. To ten na krućću do góry , bliżej głowicy. Podejrzewam ze to on bedzie winny.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

ZIPERR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt cze 27, 2008 23:20
Lokalizacja: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: ZIPERR » czw lip 31, 2008 22:15

ja mam podobny problem z tym ze w MK3 1.6 ABU zagazowany.
po odpaleniu silnika jest ok, lekko daje gazu na jakies 1500 obrotow i silnik trzyma te obroty, po krotkiej jezdzie i dojezdzaniu do skrzyzowania i po zatrzymaniu sie silnik wskakuje nawet na 2500 obr. po osiagnieciu odpowiedniej temperatury kest ok, a nawet sie krztusi.....

P.S.
pod kierownica po lewej jest skrzynka z bezpiecznikami i przekaznikami, wiceie ktory odpowiada za pompe paliwa bo ja niegdzie nie moge to tego dojsc .


z gory dzieki za odpowiedz


Żyj tak, aby na starość wstyd było opowiadać, ale miło wspominać :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 155 gości