wybija mi płyn chłodzący

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 12, 2006 22:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

wybija mi płyn chłodzący

Post autor: jim » sob lip 26, 2008 02:14

Dziś jechałem do Wrocławia i w pewnym momencie widzę jak temp wody gwałtownie rośnie.Włącznik termiczny się nie włączył płyn wyciska odpowietrznikiem zbiornika wyrównawczego.Nie był przegrzany.Trzyma 90 st ale co jakiś czas temp gwałtownie wzrasta.potem po upływie może 2 min znów ma 90st.Zeby dojechać do celu uzupełniłem płyn,zwarłem na krótko styk wentylatora na wolny bieg i jakoś dojechałem.Co może być przyczyną?
dodam że czasem jak silnik był ciepły to zbiornik wyrównawczy dziwnie syczał .



peyo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob paź 06, 2007 18:02
Lokalizacja: przemyśl,podkarpacie

Post autor: peyo32 » sob lip 26, 2008 16:03

1) sprawdź termostat
2) czujnik przy chłodnicy
3)Do roboty uszczelka pod głowicą


Chcesz podłączyć się pod vag,zregenerować nastawnik pisz gg lub PW

jim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt maja 12, 2006 22:46
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: jim » sob lip 26, 2008 21:22

czujnik przy chłodnicy wymieniony,ale nadal to samo czasem się nie włączy jak jest potrzeba
sprawdze jeszcze termostat.
a jak wentylatory się nie włączą wtedy bardzo wzrasta ciśnienie i płyn wybija przez zbiornik wyrównawczy a dokładniej przez zawór bezpieczeństwa w tym zbiorniku(chyba tak to się nazywa)

[ Dodano: 28 Lip 2008 21:10 ]
chyba jednak termostat bo chyba za póżno się otwiera.Zbyt wielkie cisnienie jest wtedy w zbiorniczku wyrównawczym i wtedy wybija,kiedy tak się dzieje i szybko na któtko włącze wentylatory problem znika. Jutro sprawdze czy tak jest bo termostat zamówiłem w sklepie
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2008 21:02 przez jim, łącznie zmieniany 1 raz.



bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » pn lip 28, 2008 22:08

wykręć korek i sprawdź, czy nie jest brudny. na wszelki wypadek możesz sobie umyć. w korku znajduje się zaworek, który reguluje ciśnienie i bardzo możliwe, że jako brudny lekko się zacina. układ działa trochę jak szybkowar. jeśli w układzie będzie trochę za duże ciśnienie, to i temperatura wzrasta



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości