Dobija po wymiane amorków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Dobija po wymiane amorków

Post autor: alepka » pn lip 28, 2008 16:30

Pomocy!!!!!!
Wymieniłem wczoraj amorki na kyaby zwykle najzwyklejsze olejówki, no i po wymianie strasznie mnie zaczęło dobijać. Ledwie większa dziura i ŁuP!!!. CO to może być??. odboje również wymienione. Poprzednio powiem szczerze nie wiem co było założone, chyba jakieś olejowo gazowe ale firmy nie udało mi się ustalić. Jaka może być przyczyna??



Awatar użytkownika
m-a-r-t-i-n85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lut 25, 2006 18:40
Lokalizacja: Radlin, Rybnik
Kontakt:

Post autor: m-a-r-t-i-n85 » pn lip 28, 2008 17:20

Może masz wybite tuleje gumowe na wahaczu.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn lip 28, 2008 19:43

sądzę że prędzej górne poduszki amora bo to jednak bezpośrednio odpowiada za amortyzację. Może to nie jest dobijanie a jedynie stuk poduszki o gniazdo.

Jest jeszcze jedna opcja - mechanik nie dociągnął górnej narkętki i dlatego wali. W zasadzie to wydaje mi sie najlogiczniejszego i najbardziej prawdopodobne bo jesli byłyby by to stuki z zawieszenia to występowały by również przed wymianą i to samo jesli chodzi o górną poduszkę. Stawiam na niepoprawny montaż!!

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 19:43 ]
Może masz wybite tuleje gumowe na wahaczu.
raczej nie wybiły sie same podczas wymiany amorów. Jesl stuków nie było wczesniej (a z wypowiedzi autora wynika ze nie) to raczej odpada.
Ostatnio zmieniony pn lip 28, 2008 19:44 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



alepka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: śr sie 25, 2004 13:04
Lokalizacja: małopolska - świętokrzyskie

Post autor: alepka » pn lip 28, 2008 21:13

dzięki jutro sprawdzę te nakrętki tylko ból bo tam jest 21 fajkowy albo nasadowy potrzebny a ja takowego nie posiadam. Nic popatrzę jutro.A może da się ocenić to jakoś "na oko"??. np talerz ma dolegać całkowicie do nadwozia czy nie???

[ Dodano: Czw Lip 31, 2008 10:15 am ]
problem rozwiązany. Przyczyna - złe odboje (ok 2 cm dłuższe).



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości