Wilgoć i rynienka w podszybiu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

moriel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 01, 2008 17:20
Lokalizacja: Gdańsk

Wilgoć i rynienka w podszybiu

Post autor: moriel » pn lip 21, 2008 23:14

Witam

Mam dużo wilgoci na podłodze po stronie pasażera. Nie wiem jeszcze na pewno, czy to wyciek z nagrzewnicy czy z zewnątrz, ale prawdopodobnie z zewnątrz bo najwięcej zalewa po dużym deszczu. Poczytałem już wszystkie porady na ten temat, ale mam pewną wątpliwość:
Pod maską, na podszybie nałożona jest czarna plastikowa rynienka. Z lewej strony sięga prawie do błotnika, z prawej do osłony komputera. Takie cienkie, dość miękkie tworzywo. U mnie ta rynienka jest w kilku miejscach popękana, więc siłą rzeczy woda dostaje się miejscami pod nią. Czy ta rynienka jest niezbędna, żeby woda prawidłowo odpływała z podszybia?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lip 21, 2008 23:54

jeżeli ci uszczelka od szyby nie cieknie i nagrzewnica szczelna to woda dostaje sie przez wentylator
moriel pisze:Czy ta rynienka jest niezbędna, żeby woda prawidłowo odpływała z podszybia?
można sobie z tym poradzić a właściwie gdy jej niema (bo popękana jest nie potrzebna lub ją posklejaćale wiem z własnego doświadczenia że trudno jest to posklejać)
ja poradziłem sobie z tym na dwa sposoby, zainstalowałem daszek nad wentylatorem (wyglada to słabo ale działa) + uszczelnienie kratki nad nim oraz odprowadziłem wodę z rynienki bezpośrednio do błotników za pomocą wężyków
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 23:55 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt lip 22, 2008 00:00

moriel, a nie przecieka czasem na tej gabce ktora laczy obudowe dmuchawy z karoseria ? bardzo czesta przyczyna :) tam na poszybiu woda przedostaje sie do kanału wentylacyjnego i pozniej do auta


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt lip 22, 2008 00:02

guti pisze:bardzo czesta przyczyna
i ja tak miałem, ciekło pomiędzy kratką na budą


:-k ...

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt lip 22, 2008 00:33

heh a ja sie w w sobote i dziś użerałem z samochodem bo tez odkryłem wode pod nogami pasażera i kierowcy i zrobiłem tyle :

1 Na początek jak juz koledzy wspomnieli wentylator :) uszczelniłem tą gąbke demontując plastikową osone a pomiędzy i gąbke dałem na takim kleju kauczukowym (podobny do silikonu)

2 Zdemontowałem tez przednią szybe co sie okazało ze w miejscu gdzie przychodzi uszczelka miałem taki falc delikatny fabrycznie to chyba wyszło bo auto nie kombinowane na 100% i podejrzewam ze mogła tam uszczelka nie dolegać i tez sie woda dostawać do środka.

3 zająłem sie folią w drzwiach: zdemontowałem tapicerke polałem wodą po szybie z butelki i okazało sie ze jak jest folia klejona do drzwi to po stronie pasażera miałem w jednym miejscu tak z 10cm odklejone u dołu i dostawała sie tamtędy woda do na próg auta a z progu zlewała do środka ... po stronie kierwocy to 10cm było ale przyklejone reszta odklejona... to wziałem klej kauczukowy i przykleiłem folie w tych miejscach

Mam nadzieje ze to były wszystkie powody dlaczego miałem w środku mokro i teraz juz będzie suchuteńko :D

moriel, mozesz tez sprawdzić czy nie masz jakiejś dziurki w podwoziu bo tak samo sie tam moze woda dostawać :/



Awatar użytkownika
imperator
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 14:41
Lokalizacja: Wałbrzych/Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: imperator » pn lip 28, 2008 05:30

Musisz sprawdzić, czy nie masz zatkanych otworów odpływowych w błotniku. U mnie nazbierało się dużo liści i miałem też wodę na dywaniku. Pomogło wyciągnięcie liści i uszczelnienie kratki od wentylatora :bigok:


Wszyscy mają auta, my mamy VW
[img]http://img92.imageshack.us/img92/2944/001wn7.gif[/img]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn lip 28, 2008 17:03

Gdzieś jeszcze było opisywane, że pod błotnikiem jest takie łączenie blach, które lubi sobie zardzewieć - i woda może wlewać się tamtędy. Ale żeby to sprawdzić trzeba ściągać błotnik.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

albert1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw lis 29, 2007 21:11
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

Post autor: albert1973 » pn lip 28, 2008 17:50

proponuje kupic tzw twarde podszybie toco ty masz jest pewnie takie kratkowane i ono wlasnie peka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b1 ... 0f7c9.html
to jest twarde dla porownania-za jakies 50 zl mozna kupic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 412 gości