Czy w 1.8 RP są dwie pompy paliwa? Dziwne zachowanie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lip 20, 2008 22:20

piotr2, bo roznie madrzy ludzie mowia, jedni mowia ze jest jedna, ale z tego nowszego typu , taka wieksza w baku jak np w chyba w trojce tak jest w ABU , ale watpie zeby w II sie bawili juz w jedna pomke :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lip 20, 2008 22:26

w baku bardzo podobna umnie byla(dokladni eniepamietam)ale tej pod bakiem naprawde "niewidze"i tych kabli.a mialem 88 rok ale moze slabo patrzalem.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lip 20, 2008 22:26

piotr2 pisze:ale mozna dostac same pompki("silniczki"czy jak to zwią)do pompy paliwa.ja zmienialem w pompach tylko ta czesc zostawal caly plastyk plywak itp.bylo taniej.tylko niewiem gdzie to bylo kupywane przez warsztat gdzie pracowalem.duzo roboty z tym niema a $ zaoszczedzone
mozna, ja wlasnie tak kupiwałem i kosztowala cos kolo 80 zł ale jakis badziew typu Hart, ale na razie dziala , mowimy o tej w baku.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lip 20, 2008 22:37

guti pisze: mowimy o tej w baku.
tak.a tam mozna dopasowac od innego autka nawet.aby cisnienie bylo ok.ja dawalem rozne do roznych aut (pracodawca kazal)cos sie podgielo..rurki pasowaly i bylo ok.a diesle nawet bez tej pompki dawaly rade czasam jechac.jak z trasy w nocy ktos zawital to i tak sie robilo ze ta z baku sie wywalalo i autko chodzilo(niekazde oczywiscie)sama pompa przy silniku potrafila zaciagnąć



Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » ndz lip 20, 2008 22:41

Widzę że się niezła dyskusja nawiązała między Wami ;) chodzi mi o ta duża pompę pod kanapą ona na pewno działa bo autko jeździ bez problemów na benzynie tylko z niej wycieka paliwko, wcześniej sie ślimaczyło, a teraz w miejscu wycieku nawet niema brudu bo benzyna wyczyściła i wszystko wskazuje na to że będzie gorzej, do tej w baku nigdy nie zaglądałem i nawet nie wiem czy ona tam jest ale to nie ważne. Chce to szybko naprawić bo to tak jakby na bombie siedzieć... Nastawiam sie raczej na kupno zestawu naprawczego i kombinacji a jak z tym lipa to zakupy...


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lip 20, 2008 22:44

koszu_sk, ja bym kupil całą nie zestawy...jak sprzedajacy da gwarancje z 3miechy to bierz ze szrotu itp



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lip 20, 2008 22:44

piotr2 pisze:a tam mozna dopasowac od innego autka nawet
Polak potrafi :)
no moja ciagnela ta pod podłoga sama, bo ta w baku najprawdopodobnej sie od jazdy na rezerwie wykonczyla :)

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 10:49 pm ]
koszu_sk pisze:jakby na bombie siedzieć.
tak sie jeszcze wtrace, kiedys przetarlem przewody paliwowe na koleinach ( uroki gleby) no i jechalem zostawiajac struge paliwa za soba :)
leciało ciurkiem ! a ze jechalem an LPG to nie czulem, paliwa za 40 zł wyleciało , szybka naprawa na drodze, wstawiony kawalek wezyka z filtra oparów, jako łacznik i heja dalej :P cale szczescie ze nie pale bo byłoby ciekawie :)

a co do pompki to jak masz jakas gwarancje na nia , to mozna sie pokusic nawet o uzywke, bo niekiedy uzywki sa lepsze jak te tansze zamienniki.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lip 20, 2008 22:52

kiedys kiedys gosciowi z trasy zmienialem cala pompke paliwa.dawalem od calkiem innego autka.musialem zciąć te sruby z baku co dokrecaja pompke bo otwory niepasowaly.wiec zciolem je a pompke przydusilem okragłą guma,dalem ja miedzy dekiel pompki a czesc karoseri nad bakiem,szczelina ok 5cm.poprzerabialem piny bo zasilanie bylo odwrotnie na pompie itp.gosciu po roku przyjechal z czyms innym na warsztat i jeszcze tak mial czyl polak naprawde potrafi :)

[ Dodano: Nie Lip 20, 2008 22:54 ]
guti pisze: bo niekiedy uzywki sa lepsze jak te tansze zamienniki.
z wieloma zeczam wolalbym tylko nowe ale sa zeczy ktore mozna oryginaly uzywki kupic.i chyba pompke wolalbym oryginalna aby byla minimalna choc gwarancja



Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » ndz lip 20, 2008 22:55

Wystarczy że jakiś głąb wrzuci peta pod auto i wszystko możliwe... Tfu, nie myślę nawet o tym, ale zdarza sie ze nawet kierowcy lubią se skiepować za oknem, jakby popiołki w aucie nie było... Pomyślę i o takim rozwiązaniu, dzięki panowie!!


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lip 20, 2008 23:02

piotr2 pisze:z wieloma zeczam wolalbym tylko nowe ale sa zeczy ktore mozna oryginaly uzywki kupic.i chyba pompke wolalbym oryginalna aby byla minimalna choc gwarancja
ano wlasnei, ale jak ja sie dowiedzialem ile kosztuje taka oryginalna to mi rece opadły , szukalem wiec w uzywkach az trafilem na zamiennik, jakas tam gwarancja jest podobno rok :) jak cos to juz wyczesalem z Polo taka z baku pompke :) bedzie na "zaś" :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » pn lip 21, 2008 20:46

Czy jest w śród nas jakiś magik bądź jasnowidz który bez wchodzenia pod auto powie mi jaki ma numer moja pompa paliwa żeby dokupić jej odpowiednik?? :wink:
Autko to G2 1.8 RP 1990r
Ostatnio zmieniony pn lip 21, 2008 20:48 przez koszu_sk, łącznie zmieniany 1 raz.


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lip 21, 2008 20:48

szklana kula mi sie zbila niestety :P


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
koszu_sk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: śr gru 20, 2006 23:12
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: koszu_sk » pn lip 21, 2008 20:51

:rotfl: :rotfl: no to na jasnowidza już nie mogę liczyć, czekam na magika :rotfl: :rotfl:


http://koszu-sk.fotosik.pl/albumy/425723.html

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn lip 21, 2008 20:58

czekaj czekaj , chyba cos widze, taaaak widze, ale czy to jest to to ja nie wiem :P
0 580 453 920 :)

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 8:59 pm ]
http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(20gw5 ... 55eh2cwo45))/FullPhoto.aspx?img=F0580254013.jpg&EinspNr=30&St=

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 9:00 pm ]
http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(20gw5 ... 55eh2cwo45))/Artykul_fs00227.aspx

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 9:01 pm ]
tylko czy to jest ta pompa to ja sobie reki nie dam uciac, sprawdze jeszcze w intercarsie

[ Dodano: Pon Lip 21, 2008 9:04 pm ]
http://ekatalog.intercars.com.pl/

pozniej w wyszukiwarke ( gorny prawy róg strony wpisz sobie numer ) USIADZ wygodnie i zobacz ile co kosztuje , mnie znalazło tylko dwie, jedna pierburgua, a druga jakas inna , meat &doria, ale ceny bardzo przyblizone i przystepne :P


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości