wycieraczki

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wacpan-lisu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 05:00
Lokalizacja: Wrocław

wycieraczki

Post autor: wacpan-lisu » sob lip 19, 2008 18:25

Witam mam golfiaka II 88r. 1.6 gaźnik, i mam problem dzisiaj wlaczylem wycieraczke z tyłu (tzn. machnąłem ja dwa razy) po czym chcialem wlaczyc przednie ale juz nie działały i okazało sie ze wywala mi bezpiecznik od wycieraczek nawet 25A i mam pytanko czy ktos wie co może to powodować bo chciałbym to samemu zrobić w ramach oszczędności na elekrtyku :d Z góry dzięki za pomoc.


2-ka najpiękniejszym golfem.

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » sob lip 19, 2008 18:34

zacznij od wyjęcia sterownika tylnej wycieraczki i zobacz czy nie wywala bezpiecznika, a jak dalej będzie wywalało odłączaj silnik tylnej wycieraczki a potem pompkę spryskiwacza po to aby ustalić co wywala ten bezpiecznik. Następnie napisz jakie efekty to pomyśli sie co dalej.


JaroW

Awatar użytkownika
wasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 734
Rejestracja: sob lis 24, 2007 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: wasiak » sob lip 19, 2008 19:38

jeszcze mozesz zobaczyc kbleczy sie nie przetarly w okolicach przejscia z budy do klapy
pod guma
to tz czesta przypadlosc


http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=190127 MOJE MK2 2E ZAPRASZAM

Awatar użytkownika
axel1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr maja 07, 2008 18:01
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: axel1989 » sob lip 19, 2008 19:58

ja bym przczyscil styki w manetce bo tak nagle nie moglo nigdzie indziej sie cos spalic. ja swoje przeczyscilem, bo tez mi wywalalo bezpiecznik chyba 4 u mnie byl od wycieraczki i spryskiwaczy. i teraz wszystko ladnie pieknie cacy :)



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lip 19, 2008 20:15

wasiak pisze: zobaczyc kbleczy sie nie przetarly w okolicach przejscia z budy do klapy
pod guma
dokladnie.moze tam robic zwarcie do budy.lub masz zapieczona oske od wycieraczek i silnik niedaje rady.przegrzewa sie i wywala bezp.



wacpan-lisu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 05:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wacpan-lisu » ndz lip 20, 2008 17:02

otóż tak: bez wyciągania sterownika ustaliłem ze bezpiecznik wywala mi gdy włączam spryskiwacz z przodu. Po odłączeniu kabla od silniczka znajdującego się przy zbiorniku płynu, dalej mi wywalało jak włączałem spryskiwacz, nie zdążyłem juz dzisiaj wyczyścic styków w kierownicy, ale zapytuję czy może to byc jeszcze coś poza tymi stykami, bo kable w skrzynce z bezpiecznikami wygladąją na jak najbardziej w porządku :]


2-ka najpiękniejszym golfem.

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz lip 20, 2008 22:40

wacpan-lisu pisze:ustaliłem ze bezpiecznik wywala mi gdy włączam spryskiwacz z przodu.
z tego co pamiętam to dla przedniej i tylnej szyby jest ta sama pompa tyle,ze aby pompowała raz z przodu a raz z tyły przetacznik zamienia jej bieguny zasilania może faktycznie masz uszkodzony zespół styków który zamienia bieguny dla silnika spryskiwacza.
A z tymi kablami to także może być gdzieś dalej kiszka mimo to że przy bezpiecznikach są OK. Jak sprawdzisz styki w przełączka i przy wyjściu na sterowanie pompką bezie zamiana +/-, i -/+ trzeba będzie szukać dalej wg schematu Jak by co to sie wykombinuje jak nie masz.


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości