Licznik nie dziala po sprawdzaniu diody

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tata_bananka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 29, 2008 13:11
Lokalizacja: Tarczyn
Kontakt:

Licznik nie dziala po sprawdzaniu diody

Post autor: tata_bananka » pt lip 18, 2008 19:48

Witam

Mam problem z licznikiem.

Dokładnie po odkręceniu licznika sprawdzałem diody i ich napiecia i gdy wmontowałem na nowo licznik to przestał działac mi obrotomierz i diody od oleju i temperatury chłodnicy tylko się żarza podczas hamaowania.

Czy mozna to jakos naprawic? Byłem u elektryka ale gdy sprawdził mi wszystko to powiedział ze cos w liczniku sie przepaliło i najlepiej kupic nowy cały.

Czy moze miał ktos taki problem?
Prosze o pomoc doswiadczonych kolegów.

Dodam ze licznik ten jest na jedna kostke.
Ostatnio zmieniony pt lip 18, 2008 20:21 przez tata_bananka, łącznie zmieniany 1 raz.


Rafi

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lip 18, 2008 19:56

rozkrec na nowo posprawdzaj poczysc styki na wtykach do licznika i sprawdz.pewnie gdzies nielaczy mase skoro jest choinka



tata_bananka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 29, 2008 13:11
Lokalizacja: Tarczyn
Kontakt:

Post autor: tata_bananka » pt lip 18, 2008 20:08

Właśnie o to chodzi że byłem jakiś miesiąc temu z tym u elektryka i myslał podobnie. Posprawdzał wszystkie napięcia, ze z cewki idzie sygnał normalnie .

czy jest mozliwość że mogłem uszkodzic sobie obrotomierz, nie wchodząc we wnętrze licznika?

Ma moze ktoś jakieś schematy do takiego licznika.

Wysyłam fote.

http://rapidshare.com/files/130688938/l ... I.doc.html
Ostatnio zmieniony pt lip 18, 2008 20:11 przez tata_bananka, łącznie zmieniany 1 raz.


Rafi

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lip 18, 2008 20:28

tak,zaginajac nozke we wtyczce i niedochodzi do stykow licznika lub cos podobnego.na foli licznika sciezki sa opisane



tata_bananka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 29, 2008 13:11
Lokalizacja: Tarczyn
Kontakt:

Post autor: tata_bananka » pt lip 18, 2008 21:30

hmmm a od czego to żarzenie diód tej od oleju i i chłodnicy. Powinna sie palic takim natezeniem jak kontrolka przy ładowaniu no nie ?

Dopiero zaczałem w golfach troszke dłubac i sie tak dopytuje.


Rafi

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt lip 18, 2008 21:56

w liczniku masz stabilizator napięcia 10 V , jego musisz sprawdzić ,wygląda jak tranzystor i ma trzy nóżki



tata_bananka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 29, 2008 13:11
Lokalizacja: Tarczyn
Kontakt:

Post autor: tata_bananka » pt lip 18, 2008 23:08

ok dzieki za wszystkie rady. Wezme sie za to dopiero w poniedziałek, to bede wiedział czego mam szukać i co sprawdzać.

Jak by miał ktos jeszcze jakies rady to proszę pisac, będe wdzieczny.

A co do tego stabilizatora to czy moze to być przyczyna nie działania obrotomierza? Czy tylko żarzenia tych diód? bo na diodach jest jakies małe napiecie, właśnie ile powinno byc?

Czyli najpierw posprawdzam styki dokładnie ( choc myslę ze elektryk to sprawdzał), a potem stabilizator. gdzie mam go szukać mniej więcej?

W liczniku nie działa tylko obrotomierz i te 2 diody sie zarzą( od oleju i od temperatury) i wskażnik temp jest cały czas na poziomie 1 kreski. Reszta działa poprawnie.

Mam licznik vw golf 2 1.8 benzyna z obrotomierzem. Na liczniku jest indeks 950.
Ostatnio zmieniony pt lip 18, 2008 23:14 przez tata_bananka, łącznie zmieniany 2 razy.


Rafi

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lip 19, 2008 08:07

zarza sie bo niema masy!stabilizato jest od wskaznika temperatuty.szukaj tej uwalonej masy



tata_bananka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 29, 2008 13:11
Lokalizacja: Tarczyn
Kontakt:

Post autor: tata_bananka » sob lip 19, 2008 11:50

Ale one się żarza tak praktycznie nie widocznie, mozna to zauwazyć gdy np hamuje i sie zatrzymuje. Czyli moze tez nie działać równiez z tego powodu obrotomierz?

czyli wiem od czegi jest juz ten stabilizator, choc zawsze kojarzył mi sie stabilizator z jakimiś diodami prostowniczymi.

Jak mam znaleźć tą masę? gdzieś w liczniku moze być odłączony jakis przewód, czy jak?:)
Mam miernik, ale nie znam się zbyt na elektronice, choć mniej więcej znam elementy i wiem jak wyglądaja. Prosze o jakies wieksze wskazówki.
Ostatnio zmieniony sob lip 19, 2008 11:52 przez tata_bananka, łącznie zmieniany 1 raz.


Rafi

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » sob lip 19, 2008 11:57

jak niejestes elektronikiem to tylko wizualnie szukaj przyczyny.ez licznik i obejzyj wszystkie styki poczysc jakims preparatem sprawdz czy sie niepazaginalo cos przy wtyczce.czy mas mase dobra nad kolanami.odkrec polke co masz nad kolanami i z lewej masz 10 mas przykreconych do budy.licznik tez bieze mase z tamtat.ciezko znalezc te miejsce ale tam jest.zaraz przy uszczelce drzwi u gory.musisz te wygluszenie odgiac i bedzie widac



Awatar użytkownika
axel1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: śr maja 07, 2008 18:01
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: axel1989 » sob lip 19, 2008 12:46

http://www.vwgolf.pl/?page_id=122 tu masz piny opisane od licznika na 1 wtyczke. posprawdzaj sobie napiecia experymentelnie podokladaj mase itd, moze to cos pomoze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ten szary kabelek na dole to nowa masa, bo stara ścieżka sie przepaliła i musialem ja zastąpic...


Obrazek

napiecia na diodzie gdy swieci normalnie powinno wynosic ok 3 V



tata_bananka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 29, 2008 13:11
Lokalizacja: Tarczyn
Kontakt:

Post autor: tata_bananka » sob lip 19, 2008 13:10

Ok , sporo pracy, bedzie co lukac. dzieki


Rafi

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości