Wszystko sztywne, sprawdzone, a puka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PrezesiskoSDZ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn paź 16, 2006 14:14
Lokalizacja: Sieradz

Wszystko sztywne, sprawdzone, a puka

Post autor: PrezesiskoSDZ » śr lip 16, 2008 23:02

Witam!!

Mam dziwny problem z zawieszeniem. Jest to mk4 1.9 TDI. Problem polega na tym, ze jadac po polatanym asfalcie lub przejezdzajac przez poprzeczne nierownosci (koleiny, progi zwajniajace...) slysze z prawej strony jakies stukanie i pukanie. Nie slychac tego zawsze, ale bardzo czesto sie cos takiego pojawia..dodatkowo mam wrazenie, jakby uklad kierowniczy nie byl do konca sztywny, bo jadac po takim wlasnie polatanym asfalcie przenosi czesto na kierownice jakies drgania.. :crazy: Dodam, ze skutecznosc amortyzatorow powyzej 80 procent, caly zawias sprawdzony na szarpakach. nastepnie dokladnie, "recznie" przez mechanika..wszystko sztywne, zero luzow.. :goof: ostatnio wymienialem gumki na stabilizatorze, bo sadzilem, ze to moze byc przyczyna tego stukania.. :chytry: niestety nic to nie pomoglo.. :grrr: Bardzo prosze o jakiekolwiek sugestie..bede wdzieczny.. :D

Z gory dziekuje i pozdrawiam !! :bigok:
Ostatnio zmieniony śr lip 16, 2008 23:44 przez PrezesiskoSDZ, łącznie zmieniany 1 raz.


Tylko TDI....:D
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » śr lip 16, 2008 23:13

To nic nowego w tych samochodach często niby wszystko ok a co puka trzeszczy itp. Ja miałem pukanie podobne do twojego i były gumki stabilizatorze a w zasdzie dalej są bo nie wymieniłem jeszcze. Narazie pomogło wd 40



Awatar użytkownika
greg299
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2007 02:23
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: greg299 » śr lip 16, 2008 23:23

Cóż(...) mogę tylko przytoczyć śmieszny przykład: Kiedyś byłem posiadaczem Passata z 90 roku i również miałem problem z pukaniem a zawieszenie i układ kierowniczy było o.k. Jak się okazało autko było po uderzeniu i fachowcy zamontowali chłodnicę na jednej śrubie:) Po prawidłowym zamontowaniu wszystko ucichło:)

Dzisiaj mam Golfa i inny problem: Słyszę stukanie ale tylko w okreslonych okolicznościach, a mianowicie kiedy popada deszcz, albo jest dosyć wilgotne powietrze np. wcześnie rano:) w ciągu dnia i podczas ciepłych dni nic nie słychać:)

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lip 17, 2008 00:23

to dość prozaiczne ale rzadko kiedy sprawdza się czy dokręcona jest śruba mocowania danego elementu. Ja miałem tak że walił wahacz o poluzowaną śrubę a jak auto na podnośniku się sprawdzało to wszystkie tuleje były sztywne. Pukało tylko podczas jazdy. Przęgląd zawieszenie często nie obejmuje sprawdzenie dokręcenia śrub. Polecam to sprawdzić



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 507 gości