Dymek z nawiewów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Dymek z nawiewów

Post autor: krystek007 » ndz lip 13, 2008 22:03

Dziś mi się coś takiego dziwnego przytrafiło, podczas normalnej jazdy z klima oczywiście, nagle z kratek nawiewów zaczął wydobywać się dymek czy też para bez zapachu i zaraz przy wylocie znikało, szybko wyłączyłem wiatrak i klimę i się zatrzymałem, patrzyłem szperałem tu i tam.... i nie widzę jakiś specjalnych obaw, potem przez 2h jeszcze autko chodziło i sie to już nie powtórzyło. Autko mam 3 lata, jak dotąd nigdy się to nie przytrafiło, co to może być???
Autko z silnikiem 1z dizelek.
P.s.
Czytałem podobny watek, pisaliście o nagrzewnicy, ale to chyba zapach powinien być???


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Leon013
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:15
Lokalizacja: świętokrzyskie S_ów
Kontakt:

Post autor: Leon013 » pn lip 14, 2008 08:29

a czy klima dolej działa może ci sie rozszcelnia powoli i to były obiawy gaz spie... z układu i poszedł do kabiny to chodził wentylator



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn lip 14, 2008 08:42

Leon013 pisze:a czy klima dolej działa może ci sie rozszcelnia powoli i to były obiawy gaz spie... z układu i poszedł do kabiny to chodził wentylator
Czy ktoś jest w stanie to zrozumieć? Kurna trochę powagi, czytaj co piszesz.

Co do tematu bezwonny mówisz zapach + dymek. Kiedyś tak miałem podczas długotrwałej jazdy w deszczu, nagrzała się (jak zwykle) rura z kolektorem wydechowym i podczas wjeżdżania do dość głębokiej kałuży dym (a raczej para), dostał sie do środka przez kratki wentylacyjne... ale się wtedy wystraszyłem...


Dziki

Awatar użytkownika
Leon013
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: pt lut 15, 2008 18:15
Lokalizacja: świętokrzyskie S_ów
Kontakt:

Post autor: Leon013 » pn lip 14, 2008 08:58

maryjan pisze:czytaj co piszesz.
ale nie denerwuj sie ja miałem taki przypadek ze jak Krystek pisze poszedł "dymek,para" z nawiewu i po krutkim czasie klima nie działała pisze z własnego doświadczenie a ty odrazu na mnie krzyczyśz a chciałem tylko pomódz :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » pn lip 14, 2008 10:07

Spoko nie denerwujcie się ;) u mnie klima nadal działa bez problemów - ale jeśli przestanie to co robić??? Może nadmienię, że odkąd mam to autko tj. 3 lata to tylko czyszczę klimę, ale nigdy nie wymieniałem gazu chłodzącego, klimę w lecie sporo używam, trochę się dziwię że się jeszcze nie skończyła, bo czytałem, że raz na rok/dwa trzeba uzupełniać gaz ;/


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kamien11985
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:32
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Post autor: kamien11985 » pn lip 14, 2008 10:35

raczej nagrzewnica cieknie a dywaniki suche czy mokre?


www.opolskiVAG.pl

Awatar użytkownika
krystek007
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pt sie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: krystek007 » pn lip 14, 2008 11:01

Z tego co czytałem inne watki, to żadnych objawów innych niż te co pisałem nie stwierdzam, dywaniki suche, zapachu brak, a czy vag coś pokaże mam możliwość diagnozy.


Pozdrawiam.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 454 gości