Wymiana sprzegła

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Elzbieta12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:57
Lokalizacja: Rzeszow

Wymiana sprzegła

Post autor: Elzbieta12 » pn lip 14, 2008 07:59

Witam!!

Zakładam temat w zwiazku z prawdopodobna wymiana sprzegła w samochodzie

Ostatnio pisałam w sprawie (nauki znajomej -jazdy samochodem)

Znajomy powiedział mi ze mam do wymiany sprzegło,ja zastanawiam sie jakie kupic i prosze was o Pomoc w tej sprawie.

VW Golf II 1,6 TD z rocznika 1989

Prosze o pomoc w tej sprawie jakie sprzegło mozna kupic

I mam jeszcze jedna prosbe ile ksoztuje wymiana u mechanika ?

Moze da sie rady samemu wymienic (dodam ze w tej sprawie jestem 0 z wiadzy o naprawach samochodu)

Aha i powiedzcie mi jedno gdzie znajduje sie sprzegło i jak sie zabrac do wyciagniecia starego z samochodu )?

Jak sprawdzic czy to co mam jest uszkodzone,

Przepraszam jesli zawracam głowe Wam na forum ale bardzo zalezy mi na szybkiej odpowiedzi

Pozdr.
Elzbieta
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 09:07 przez Elzbieta12, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn lip 14, 2008 08:34

Elzbieta12, z całym szacunkiem do Twojej osoby, jedź do zaufanego mechanika. sprawdzi wszystko na miejscu i powie co padło.

Sama możesz sprawdzić stan sprzęgła prostym sposobem:
- wrzuć czwarty bieg na postoju dodaj trochę więcej dawki (gazu), tak około 2tyś odr/min.
- popuść sprzęgło tak jakbyś chciała ruszyć z 'jedynki"

Jeżeli autko się nie zdławi i nie zgaśnie wręcz przeciwnie wzrosną obroty to masz do wymiany sprzęgło... jeżeli nie to wszystko okej...


Dziki

miroooo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 22:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: miroooo » pn lip 14, 2008 08:49

jesli bedziesz wymieniac sprzeglo to tylko SACHS. Najlepiej wez swoja stara tarcze do sklepu bo sa chyba rozne rodzaje (wielkosci) .
Ostatnio zmieniony pn lip 14, 2008 08:53 przez miroooo, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » pn lip 14, 2008 08:52

miroooo pisze:jesli bedziesz wymieniac sprzeglo to tylko SASH.
,


a na jakiej podstawie twierdzisz że tylko sachs? luk mp w oryginale siedzi i jest moim zdaniem lepszy od sachsa


the mechanic

Elzbieta12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:57
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: Elzbieta12 » pn lip 14, 2008 09:16

Witam!!

maryjan Ok sprawdze wieczorkiem co i jak i dam znac dokładnie czy w opisanym sposobie dławi sie czy nie.

Ale mam pytanko jesli sie zadławi to srzegło jest ok?

I czy jest to jedyny sposob na sprawdzenie?

Pozdr.



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » pn lip 14, 2008 09:19

a jak jedziesz i powiedzmy dajesz wiecej gazu to nie ma takiego uczucia jakby auto stało w miejscu a silnik się wkręcda w oboty (tzw ślizganie sprzęgła)


the mechanic

Elzbieta12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:57
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: Elzbieta12 » pn lip 14, 2008 10:12

Czesc!!

Chodzi o to ze jak chce ruszyc i dodaje gazu to słabo ciagnie (tak gdyby sie slizgało)

Mi powiedzli ze to moze byc cos z linka !

Czy bede musiała wymienic całe sprzegło ?

Co to moze wina czegos innego ?!

Prosze o rade w tej sprawie

Pozdr.
Elzbieta



Awatar użytkownika
adamgti
GTI
GTI
Posty: 1090
Rejestracja: sob paź 20, 2007 22:28
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: adamgti » pn lip 14, 2008 10:17

Witaj Elu
Widzisz radzić można wiele ale czy akurat celnie to nie daje gwarancji, napewno to jest związane ze sprzęgłem ale czy linkę wystarczy naciągnąć to trzeba jakiegoś mechanika odwiedzić (najlepiej zaufanego) żeby sie nie okazało ze naciągnie Ci linke a policzy jak za wymianę kompletnego sprzęgła, jeżeli linka nie pomoże to trzeba się nastawiać na wymianę sprzęgła, akurat do Twego golfa nie jest to jakaś obłędnie duża cena takiego zestawu. Reasumując, poproś kogoś żeby sprawdził Ci czy masz dobry naciąg linki sprzęgła i zobaczymy co będzie się działo ale jeżeli biegi wchodzą bez problemu to raczej linka odpada


the mechanic

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » pn lip 14, 2008 12:49

na lince jest samoregulator więc tam sie nic nie naciagnie , jeśli biegi wchodza dobrze a przy przyspieszeniu obroty wzrastaja a auto nie jedzie to wina sprzegła , koszt około 300zł + robocizna.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Bananicho
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 11:18
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Bananicho » pn lip 14, 2008 14:28

na lince jest samoregulator więc tam sie nic nie naciagnie


jest tez wersja bez samoregulatora :bajer:

a czy np. jak wcisniesz pedal sprzegłą to tak jakby robi sie ciszej, z kolei jak puscisz pedal to wystepuja jakies odglosy ?? takie brzeczenie.

Aby sprawdzic czy sprzeglo jest na pewno do wymiany, postąp tak jak inni pisali wczescniej, ale pamietaj, nie wymieniaj samej tarczy sprzęglowej, wymien odrazu docisk i lozysko, koszta nie duzo wzrosna a pewnosc juz masz ze jest wszystko nowe.


MK2 JP lubi OR :D

Elzbieta12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:57
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: Elzbieta12 » pn lip 14, 2008 19:44

Witam!!

Pojezdziłam samochodem teraz.

I robiłam tak jak kazaliscie,okazało sie ze przy zmianie biegow i gazu samochod jedzie z taka sama predkonscia -słychac jak sie slizga

Robiłam tez w sposob ze stałam w miejscu-reczny mocno i z 4-ri chciałam ruszyc puszczajac sprzegło (samochd nie zgasł -stał w miejsciu i wył )

Wiec z waszych wiadomosc (odpowiedzi) wynika ze do wymiany mam sprzegło?!

Prosze o odpowiedz

Pozdr.

[ Dodano: 14 Lip 2008 20:26 ]
Moze cos z linka jest nie tak ?

Prosze o pomoc w tej sprawie



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pn lip 14, 2008 22:35

Sprzęgło do wymiany masz i tyle. W zależności od posiadanego silnika i skrzyni możesz stosować sprzęgła o średnicy tarczy od 190 do 210 mm. Jeśli jest taka możliwość wybierz sprzęgło o jak największej średnicy, bo starczy na dłużej.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

Elzbieta12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 12:57
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: Elzbieta12 » pn lip 14, 2008 22:48

Czesc

A jakie sa najlepsze chodzi mi o firme (takie co wiecej pochodza)

I powiedzcie mi jedno czy to mozliwe ze jak ostatnio uczyłam znajoma jezdzic samochodem i doprowadziła go do przypalenia sprzegła (az sie zadomiło)ze to i tylko to mogło byc przyczyna uszkodzenia

Czy ten przypadek mogł tylko pomoc w spaleniu sprzegła do konca

I jeszcze jedno ile pojezdzi samochodem na nowym sprzegle?Ile km zrobi ?

Pozdr.
I dziekuje za rady



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt lip 15, 2008 04:24

Elzbieta12 pisze:A jakie sa najlepsze chodzi mi o firme (takie co wiecej pochodza)

jedni wola sachs a inni luka jedne i drugie dobre.
Elzbieta12 pisze:I powiedzcie mi jedno czy to mozliwe ze jak ostatnio uczyłam znajoma jezdzic samochodem i doprowadziła go do przypalenia sprzegła (az sie zadomiło)ze to i tylko to mogło byc przyczyna uszkodzenia
mogło tak być ale pewnie swoje juz wysłużyło a znajoma tylko przyśpieszy;la jego koniec
Elzbieta12 pisze: jeszcze jedno ile pojezdzi samochodem na nowym sprzegle?Ile km zrobi ?
Elzbieta12 pisze:jeszcze jedno ile pojezdzi samochodem na nowym sprzegle?Ile km zrobi ?
zalezy jak je eksplatujesz , może Ci starczyc na 10 lat albo i na rok 100kkm lub 500kkm , nie trzymaj wciśnietego na światłach i nie jeżdziji na półsprzegle np na zakretach to starczy na długo :grin:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości