czujnik halla w ABU

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wojewoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 15, 2008 20:46
Lokalizacja: Krosno

czujnik halla w ABU

Post autor: wojewoda » ndz lip 13, 2008 20:58

Hej!
Czy warto kupic czujnik halla na allegro,czy lepiej w inter carsie,mimo ze jest o stowe drozszy.
Mam silnik ABU i aparat bosha i nie wiem czy ten hall jest z trzema kabelkami jakie widzialem na allegro,czy z trzema takimi pinami a bez kabli,jesli to ktos robil prosze o pomoc i z gory dzieki.



Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » pn lip 14, 2008 06:58

Jeśli mogę coś doradzić to,kup na allegro cały aparat zapłonowy za ok 70zł,będziesz miał za tą kasę halla,kopułkę,palec i całą resztę i to zadziwiająco dobrej jakości (śmigam na takim od roku i mój samochodzik przeżywa drugą młodość) tylko wtyczka wypada w innym miejscu (nie na górze a z boku) ale to nic nie szkodzi.

[ Dodano: 14 Lip 2008 07:07 ]
np.ten: http://www.allegro.pl/item392924169_apa ... ta_gw.html :smoke:


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » pn lip 14, 2008 11:50

Kupuj na allegro. Możesz kupić czujnik bez wystającej fajki, to jest tylko plastik więc ze starego będzie pasowało. Zwróć uwagę, żeby hall był do ABU może być do cordoby jest taki sam. Najważniejsze żeby te trzy (więc trzy) blaszki w fajce ustawione były na że tak powiem na sztorc, czyli w węższy bok bolca wchodzą blaszki z wtyczki. Kapniesz się o co chodzi jak obejrzysz wtyczkę do halla. Czujniki będą pasowały zarówno z magnesem na górze (tak było oryginalnie) lub z magnesem na dole. Ja do siebie brałem w intercarsie bo czasu nie miałem na allegro i mam ten z magnesem na dole. Wprawdzie wygląda całkiem inaczej jak ten z magnesem na górze ale wszystko cacy pasowało. Z allegro bierz Boscha.
Jakby co to pisz na pw.
Dodam. że stary wydawał sie okej jednak po dokładnych oględzinach po lekkim przegięciu go uwidaczniało sie pęknięcie tuż poniżej wychodzących bolców.

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 11:52 ]
A jaka to firma go zrobiła :chytry: chyba nie bosch.



Awatar użytkownika
MWSAP
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn lip 14, 2008 06:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: MWSAP » śr lip 16, 2008 14:00

Oczywiście,że nie BOSCH a Chiny ja tylko piszę,że jest bardzo dobrej jakości,co sprawdziłem na sobie!


Jak coś piszę to znaczy,że wiem (albo mi się wydaje)!

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » śr lip 16, 2008 18:36

kristo, ma racje abyś brał Boscha i może być nawet z Allegro. Ważne aby to był oryginał. Z używkami także by nie kombinował bo tak jak piszekristo:
kristo pisze:stary wydawał sie okej jednak po dokładnych oględzinach po lekkim przegięciu go uwidaczniało sie pęknięcie tuż poniżej wychodzących bolców.

możesz się naciąć na coś takiego.

A tak przy okazji to dzięki kristo, za ta informacje o tym pęknięciu. Kiedyś przy okazji podobnego tematu pytałem czy ktoś spotkał się z takim uszkodzeniem, ale odpowiedzi nie było. Po przekopaniu całej instalacji i po obserwacji kiedy mam kłopoty z Hallem (kiedy zimno i wilgotno, a jak lato, ciepło i sucho jest oki) wykombinowałem że właśnie musi być gdzieś jakieś mikropęknięcie a ty mi to teraz potwierdziłeś.


JaroW

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 178 gości