Moduł domykania szyb maxicar

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Moduł domykania szyb maxicar

Post autor: piertn » sob lip 12, 2008 21:34

Witam zacznę od tego że mam standardowy centralny na kluczyk i wstawiłem ostatnio uniwersalne szyby elektryczne + dokupiłem sterownik centralnego z pilota tzw. scyzoryka.
Więc tak moduł domykania szyb to:
maxicar 186b-4
sterownik centralki to:
maxicar 686
sterownik centralnego zamka to:
maxicar 286-3901

Podłączyłem już prawie wszystko ale mam problem z funkcja komfortu :otepienie:
Tzn. szyby się domykają obie do samego końca ale z szyber dachem to jest już lipa domyka się tylko troszeczkę nawet z uchylonego nie zdąży go zamknąć a z otwartego to już całkiem lipa.

Aha to pewnie będzie ważne od nowego nie działało mi domykanie szyberdachu z kluczyka więc sądziłem że moduł domykania załatwi sprawę a tu nic mi się nie udało zdziałać.

Oto schematy:

Obrazek Obrazek Obrazek

Może ktoś mi pomóc w tej sprawie?
Dodam że narazie mam podłączone pod oddzielny kanał który docelowo powinien służyć do otwierania klapy bagażnika bo jeżeli podłączę się pod bodajże siwy kabel w drzwiach to wszystko wygląda tak samo jak teraz. Tylko z tym że jeżeli będzie pod siwym kablem to zawsze przy zamykaniu auta będą się szyby zamykały a ja czasem lubię mieć lekko pouchylane szybki do wentylacji.

A i jeszcze jedno szyber podłączyłem tak na krótko od razu tuż przy przełączniku do chyba zielonego kabelka na innych nic się nie działo.
Pomóżcie to jakoś mi poukładać.

Dziękuję punkty czekają na pomagających:)
Ostatnio zmieniony sob lip 12, 2008 21:40 przez piertn, łącznie zmieniany 1 raz.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 12, 2008 21:45

wszystko było wielkrotnie opisane na forum. Impuls plusowy podany na kabel zamykający central (szary w słupku dzrzwi kierowcy lub pasażera lub wiązce pompki centrala albo szaro czerwony w złącze drzwiowej) zamyka równieź dach, tylko musi być długi (koło 25 sekund)
Skoro szyberdach nie zamykał się to musisz to naprawić. Za domykanie dachu odpowiada kabel czarno-zielony wychodzący z modułów szyb i dochodzący do szyberdachu (podasz na niego plus 12V to dach się ma domknąć chyba że zepsuty

[ Dodano: Sob Lip 12, 2008 9:50 pm ]
U ciebie ten 30 sekund impuls jest albo na kablach alarmu sterujących centralem albo na kanale dodatkowym, może być takie i takie rozwiązanie, nie wynika to ze skanów co zapodałeś ale łatwo sprawdzić miernikiem.
Do podłączenia centrala używasz trzeciego schemaciku co jest u dołu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » ndz lip 13, 2008 09:37

Będę szukał tego czarno-zielonego kabla który odpowiada za domykanie dachu i lekko pomyliłem kabelki odpowiadające za zamykanie podłączyłem się pod szary ale nie w słupku drzwiowym tylko w kostce drzwi kierowcy dzisiaj to poprzestawiam i zobaczę jakie będą efekty


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lip 13, 2008 10:45

piertn pisze:podłączyłem się pod szary
skoro podłączyłeś się pod szary to przecież dobrze. Jeśli impuls 30 sekundowy masz na kanale komfortu to podłączasz go pod ten sam szary kabel


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
piertn
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt sty 05, 2007 20:32
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Post autor: piertn » ndz lip 13, 2008 22:13

wszystko pięknie ładnie ale niestety mój szyberek jest z tego co dzisiaj wywnioskowałem walnięty ponieważ jeżeli dostarczałem bezpośrednio napięcie 12V pod kabel czerwno-czarny bodajże alebo zielono-czarny to niereagował nic a nic czyli funkcja komfortu niedziała w nim zrobiłem lekki patent i puściłęm pod niebieski kabelek od przełącznika szyberku impuls 30sekundowy teraz zawsze jak zamykam auto to i szyberek się zamyka:)

To mi się udało ale problem powstał przy podłączeniu modułu zamykania szyb.
Podłączyłem moduł pod osobny kanał który wyzwalam tak jakbym miał tylna klapę otworzyć jest 1.5sek impuls i moduł zaczyna zamykac szyby.
Na początku wszystko działało a potem gdzieś mi sie lekkie zwarcie zrobiło i tylko siwy dym i kable potopiło od zasilania modułu teraz domyka mi szyby ale tylko po jednym obrocie chyba padł czujnik odpowiadający za czas domykania szyb tzn. za ten który wykrywa kiedy szyba dojdzie go samej góry jutro postaram się to zawieść do naprawy może tylko gdzieś się pojawił zimny lut bo 2 ścieżki które przepaliło połączyłem bo wcześniej to wogóle nie działało a teraz tak jak napisałem domyka ale tylko króciutkimi schodkami.


Dziękuję za pomoc punkt poleciał.


Oto mój nowy nabytek. Bon Jovi.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=210301

Zapraszam do oceny i podpowiedzi.

Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » wt lip 15, 2008 14:03

Panowie podłącze sie do tematu w sprawie domykania szyb, słyszał ktos cos na temat tego alarmu , albo powie mi czy da rade go podłączyc do mk3 z ele szybami zeby miec domykanie, bez wiekszych trudnosci?? poprostu czy nadaje sie on do naszych autek??

http://moto.allegro.pl/item396267686_pr ... _szyb.html


VW forever..

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 458 gości