Wycieki oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemobk21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:05
Lokalizacja: oleśnic

Wycieki oleju

Post autor: przemobk21 » śr lip 09, 2008 19:55

witma mam problem chce sie dowiedziec ile kosztuje sprawdzenie u mechanika i naprawa bo wyciaka mi olej i nie wiem skad podobno to jakas uszczelka tkaj eden koles mi powiedzial wogole wszystko prawie w oleju i nie wiadomos skad:(:( prosze o pomoc i jaka cena jestrealizacji
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 20:32 przez przemobk21, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lip 09, 2008 20:03

proponuję umyc dobrze silnik !!!
i sprawa będzie jasna
od uszczelki pod klawiaturą
- głowicy
- miski olejowej
simera wału głownego
itp
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 20:12 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



przemobk21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:05
Lokalizacja: oleśnic

Post autor: przemobk21 » śr lip 09, 2008 20:05

a jak umyc samemu woda przelac czy jak??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lip 09, 2008 20:11

przemobk21 pisze:a jak umyc samemu woda przelac czy jak??
kup sobie w sklepie motor specjalny płyn do mycia silnika spryskaj silnik tym płynem możesz profilaktycznie owinąc folia np aparat zapłonowy cewkę
i pózniej zmyć woda najlepiej mgiełką pod cisnieniem



przemobk21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt cze 24, 2008 00:05
Lokalizacja: oleśnic

Post autor: przemobk21 » śr lip 09, 2008 20:14

a jak bym dal do mechanika to ile by mnie wynieslo??



LordOmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: sob cze 16, 2007 08:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: LordOmen » śr lip 09, 2008 20:17

przemobk21 pisze:a jak umyc samemu woda przelac czy jak??
Kupujesz spray do mycia silnikow albo BrudPur. Postepujesz wg.instrukcji nastepnie pluczesz woda ale "z glowa" zebys nie zalal elektryki pod maska (swiece,aparat zaplonowy itp.) bo mozesz pozniej dlugo nie odpalic silnika. Najpowazniejsze zatluszczenia mozesz usunac szmatka i benzyna ekstrakcyjna w umiarkowanych ilosciach. Pozniej za jakis czas popatrz pod maske gdzie pojawiaja sie wycieki i odpowiedz masz na talerzu. Kolejna sprawa to to, ze czasem silnik sprawia wrazenie nieszczelnego a poprostu ktos go upapral np. przy wymianie filtra oleju czy uszczelki dekla zaworowego i nie umyl. Mozesz tez skorzystac z uslug na myjni ale oni przewaznie nie biora odpowiedzialnosci za ewentualne problemy z elektryka po umyciu. Najlepiej bedzie ja zrobisz kilka fotek silnika to powiem ci z czego leje. Zrob zdjecie glowicy na zejsciu z pokrywa zaworowa, zdjecie aparatu zaplonowego w miejscu zetkniecia z glowica, zdejmij oslone paska rozrzadu i cyknij foty kol zebatych i samej obudowy na ktorej moga byc slady oleju, schyl sie i zrob zdjecie miski olejowej, pompy wspomagania (jesli masz), obudowy skrzyni biegow na zejsciu z silnikiem i "dupke" skrzyni biegow czyli dekiel widoczny po sciagnieciu kola. Pozdrawiam i mysle ze dalem ci wyczerpujaca odpowiedz a przynajmniej odpowiednio nakierowalem. Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 20:18 przez LordOmen, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr lip 09, 2008 20:19

a jak bym dal do mechanika to ile by mnie wynieslo??
jestem pewny ze mechanior wiedząc o tym ze niemasz pojęcia skąd jest wyciek zanjdzie 1000 powodów aby cię niezle skroi ć najlepiej wybadać samemu skąd wycieka olej i zlecić mechaniorowi usunięcie usterki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości