jak to ma być poprawnie ... ?? odpalam silnik i jadę czy ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pn paź 24, 2005 22:58

wsiadac odpalac i jechać a po 500 m juz czuje sie ze letnie powietrze zaczyna dmuchac :D



Awatar użytkownika
Egon PŃ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lis 25, 2004 11:35
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Egon PŃ » wt paź 25, 2005 00:15

Myœle że może chodzić też o ekologie. Gdzieœ słuszałem, że ze względu na ekologie jeœli zatrzymujemy się na postój dłużej niż na 30sec to trzeba wyłšczyć silnik.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt paź 25, 2005 02:30

Egon PŃ pisze:Myœle że może chodzić też o ekologie. Gdzieœ słuszałem, że ze względu na ekologie jeœli zatrzymujemy się na postój dłużej niż na 30sec to trzeba wyłšczyć silnik
To chyba "lekkie" nieporozumienie. wynika z tego,że jak Cię złapie żółte-minuta czekania- to też wyłączasz silnik?
A co do ruszania na zimnym silniku : kilkanaście sekun to on powinien popracować na wolnych obritach- olej potzrebuje jednak nieco czasu na dotarcie tu i tam. Jednak nie za długo.Silnik zimny pracuje na wabogacinej mieszance i nie spala całkowicie benzyny a ta może powodować zmywanie oleju a tym samym słabsze smarowanie.
Część bezyny może też spływać do miski olejowej.
bodzio_j



Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » wt paź 25, 2005 09:04

Egon PŃ pisze:My�le że może chodzić też o ekologie. Gdzie� słuszałem, że ze względu na ekologie je�li zatrzymujemy się na postój dłużej niż na 30sec to trzeba wyłšczyć silnik.
Tak, to wszystko jest podporządkowane ekologii (gaszenie silnika przy postoju trwającym kilkadziesiate sekund i tak dalej -ekologiczne bzdury. Silnik przy każdym uruchomieniu zużywa się bardziej niż podczas pracy) - konczyłem ekologię transportu więc wiem :hehe: :bigok:

Choć prawdą jest też to, że silnik szybciej się nagrzewa jak jedziemy samochodem, zresztą to każdy z nas chyba zauważył. Umiejętna jazda (delikatne operowanie pedałem przyspieszenia, nie przekraczanie np 3000 obr/min) jest jak najbardziej wskazana.

Ja tylko podczas temperatur przekraczajacych -5 stopni C po odpaleniu czekam około 10-15 sekund na biegu jałowym.



rys

Post autor: rys » wt paź 25, 2005 18:40

To co Bodzio napisał o spływaniu benzyny do miski olejowej to prawda,ja tak kiedys miałem w peugeocie205 zimą(przybywało mi oleju)Pomogły rady fachowców co do sposobu jazdy i osłona na chłodnice.Poprostu na krótkich trasach miałem zawsze niedogrzany silnik !!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 511 gości