Reset kompa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sławek_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 13, 2004 20:17
Lokalizacja: Garwolin

Reset kompa

Post autor: Sławek_M » sob lut 26, 2005 20:12

Mam pytanie. Czy wszystkie kompy w golfach mozna o tak sobie resetować czy są jakieś ograniczenia?.
Mam silik AFT, planuję go sobie zresetować nie wiem czy będzie to miało również wpływ na pozostałe układy np. ABS i AIR BAG - w końcu odłączene klemy akumulatora spowoduje reset wszystkiego :bajer:
Na ile czasu odłączyć klemę dodatnią? :crazy:
Ostatnio zmieniony ndz kwie 06, 2008 20:54 przez Sławek_M, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Reset kompa..........

Post autor: briano » sob lut 26, 2005 20:39

Reset kompa nie wpływa na absy poduchy ani nic z tych rzeczy, kasuje jedynie tzw miękkie błędy wyskakujące podczas eksploatacji a błędy awarii elementów można jedynie skasować wagiem po wcześniejszej naprawie tych elementów. (tyle co udało mi się wyczytać) a odłączyś wystarczy na jakieś 15-20min tylko podobno po resecie trzeba odpalić go i poczekać do włączenia wentylatora ja rsetowałem ostatnio ale nie udało mi się dopr do wł wentylatora więc zostało tak



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » ndz lut 27, 2005 02:19

odłącz przewód minusowy



Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » ndz lut 27, 2005 02:41

nie rozmumiem co za roznica ktory sie odlaczy???obwod tak czy tak jest przerwany wiec to nie rozbi roznicy kompowi.prad przez niego i tak nie plynie wiec w obu sytuacjach sie zresetuje.
najlepiej odlacz dwie i nie bedzie dylematu ktora odlaczyc:)


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Awatar użytkownika
Sławek_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn gru 13, 2004 20:17
Lokalizacja: Garwolin

Re: Reset kompa..........

Post autor: Sławek_M » ndz lut 27, 2005 12:00

briano pisze:Reset kompa nie wpływa na absy poduchy ani nic z tych rzeczy, kasuje jedynie tzw miękkie błędy wyskakujące podczas eksploatacji a błędy awarii elementów można jedynie skasować wagiem po wcześniejszej naprawie tych elementów. (tyle co udało mi się wyczytać) a odłączyś wystarczy na jakieś 15-20min tylko podobno po resecie trzeba odpalić go i poczekać do włączenia wentylatora ja rsetowałem ostatnio ale nie udało mi się dopr do wł wentylatora więc zostało tak
Zadałem pytanie bo będąc kiedyś u fachowca od elektroniki w celu sprawdzenia instalacji elektronicznej VAG-em :bajer: opowiedział mi smutną historię związaną z takim resetem kompa. Po odłączeniu aku i ponownym podłączeniu go, program straciły: ABS AIR BAG prawie wszystkie układy, co musiało się skończyć kosztowną wizytą w ASO. :grrr:
Wczoraj odłączyłem klemę dodatnią i ujemną ( przy okazji oczyściłem styki :hmm: ). Tylko nie wiem, czy nie za krótko był odłączony - bo tylko 10 min. Silnik oczywiście odpaliłem a po ok. 15 min załączył się wentylator. ABS i AIR BAG dobrze się zinicjalizowały :grin: - :pub:



Awatar użytkownika
plur
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: sob gru 25, 2004 16:59
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: plur » ndz lut 27, 2005 12:29

tak odłanczajcie akumpulatory - powodzenia- to nie maluch czy polonez


mietek

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » ndz lut 27, 2005 12:42

ja mam restety swojego kompa za soba i juz wiem jak to robic,nie zawsze pomaga odpiecie klemy.Sposob na mojego to odpiecie wtyczki od samego kompa na 10 min i wszystki problemy znikaja i nie czekam do wentylatora bo jak mial cos z obrotami i po 10 min odpalilem to bylo ok, wiec nie musial sie wentylatro wlaczyc.Zreszta ne wiem jaki mialoby to sens ale moze za malo wiem. :goof:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » pn paź 24, 2005 18:52

ku_bi pisze:odłącz przewód minusowy
dlaczego minusowy?? ja odlaczalem plusowy

i jeszcze 1 pytanie:

po ponownym podlaczeniu akumulatora i odpaleniu silnika jakis czas auto ma chodzic na biegu jalowym...ok, ale jesli mam instalacje gazowa to musi chodzic na lpg, racja? no i zeby przelaczyl sie na lpg musze przygazowac

- dobrze to robie?

pozdro!!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Maciosław
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:36
Lokalizacja: Dobczyce k. Krakowa
Kontakt:

Post autor: Maciosław » pn paź 24, 2005 19:54

Co mi da taki reset kompa. !! Po co Wy to robicie!! I co by sie stało jak po resecie normalnie odpale i zacznę jeździć??


http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3496558

piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » pn paź 24, 2005 20:00

Maciosław pisze:Co mi da taki reset kompa. !! Po co Wy to robicie!! I co by sie stało jak po resecie normalnie odpale i zacznę jeździć??
no wlasnie co?bo nie kumam.po co sie resetuje kompy?


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn paź 24, 2005 20:10

Po nic, to tak jak leczenie zebów srodkami przeciwbólowymi. Sa bledy które sa kasowane po przekreceniu stacyjki, są rowniez błedy które sa kasowane po odłączeniu akumulatora, sa także błedy, które mozna skasowac tylko VAGiem. Problem w tym ze samo wykasowanie błedu nie wystarczy - pojawi sie ponownie, wtedy znowu trzeba go kasowac i tak w kółko.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

slawektito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 19:32
Lokalizacja: madryt
Kontakt:

Post autor: slawektito » ndz kwie 06, 2008 19:55

witam serdecznie!mam golfa IV 2.8 v6 4motion.podczas wymiany zarowek odpiolem akumulator i po ponownym podlaczeniu wkreca sie tylko do 3000 obrotow co mam robic czy wie ktos dlaczego sie tak zachowuje,na tablicy nie wyswietlil sie zaden blad.Prosze o pomoc!!!
podaje swojego e-maila. slawektito26@wp.pl
Ostatnio zmieniony wt kwie 08, 2008 00:11 przez slawektito, łącznie zmieniany 1 raz.


slawek

Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Reset kompa..........

Post autor: norek111 » ndz kwie 06, 2008 20:29

Sławek_M pisze:Mam pytanie. Czy wszystkie kompy w golfach mozna o tak sobie resetować czy są jakieś ograniczenia?.
Mam silik AFT, planuję go sobie zresetować nie wiem czy będzie to miało również wpływ na pozostałe układy np. ABS i AIR BAG - w końcu odłączene klemy akumulatora spowoduje reset wszystkiego :bajer:
Na ile czasu odłączyć klemę dodatnią? :crazy:
odlaczenie aku w tym sterowniku SIMOS nic nieda tylko vag-com



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 419 gości