Skad cieknie olej?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn cze 30, 2008 00:03

Tak wygląda poduszka >>> http://www.allegro.pl/item382451336_pod ... rocla.html
A tutaj gdzie jest na twojej fotce >>> Obrazek


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pn cze 30, 2008 00:08

Niekojaze tego.hehe.A co do mojej foty to jutro dopiero obluikam,jestem teraz w pracy,i mamy zablokowany dostep do fotosika.Ale dzieki.Narazie dzieki,.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn cze 30, 2008 00:14

czarna małpa pisze:Niekojaze tego
Masz prawo skoro poduszka jest przykryta łapą skrzyni , która ją trzyma. Trudno będzie też zrobić jakąś fote od góry , od strony silnika. Ale faktem jest że przez te gumową osłonę to ten olej nie może lecieć. Postaraj sie dojść dlaczego jest zachlapana, skąd leci ten olej. Wtedy napewno odnajdziemy przyczyne.
W każdym razie drogi są raczej dwie na rysunku zaznaczone przeze mnie.
Zakładam że z silnika nic się nie leje od góry , i że wspomaganie działa jeśli wogóle jest.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: czarna małpa » pn cze 30, 2008 00:23

Maćkooo pisze:
czarna małpa pisze:Niekojaze tego
Masz prawo skoro poduszka jest przykryta łapą skrzyni , która ją trzyma. Trudno będzie też zrobić jakąś fote od góry , od strony silnika. Ale faktem jest że przez te gumową osłonę to ten olej nie może lecieć. Postaraj sie dojść dlaczego jest zachlapana, skąd leci ten olej. Wtedy napewno odnajdziemy przyczyne.
W każdym razie drogi są raczej dwie na rysunku zaznaczone przeze mnie.
Zakładam że z silnika nic się nie leje od góry , i że wspomaganie działa jeśli wogóle jest.

wspomy niema.I nieleje od góry.Od góry praktycznie nic niewidac,tylko od dolu,tak jak n a foto.

[ Dodano: 30 Cze 2008 01:38 ]
Powiedz mi jeszcze czy sa jakies inne objawy od tych że cos cieknie,czy można ta poduche jakos na dotyk wybadac,moze jest jakaś miękka czy cos takiego.

[ Dodano: 30 Cze 2008 07:54 ]
Maćkooo pisze:Tak wygląda poduszka >>> http://www.allegro.pl/item382451336_pod ... rocla.html
A tutaj gdzie jest na twojej fotce >>> [url=http://images24.fotosik.pl/239/5975040cee981a5am.jpg]Obrazek[/URL]

Co do tej poduszki,to ta duża część jest metalowa.A od góry jest sucha,kawałek gumowej części widać,ale na dole jest to metalowe.

[ Dodano: 30 Cze 2008 07:57 ]
Nic z tego niejaże...:-(
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 07:58 przez czarna małpa, łącznie zmieniany 1 raz.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn cze 30, 2008 12:20

Ta poducha to kawał gumy, wkładany w metalową obudowe. Nie słyszałem nigdy żeby z niej olej wyciekał. Ale nazwa coś mówi - jest to poduszka olejowa. Hm może podnieś maskę i poruszaj skrzynią góra dół, powciskaj poduszke z góry. Generalnie wyglada jakby po niej właśnie olej ściekał. Najlepiej widac poduszke po zdjęciu lewego koła, mozna nawet nieco podnieść za skrzyni podnośnikiem wtedy skrzynia pójdzie do góry a z poduszki wysunie się metalowy trzpień.

[ Dodano: 30 Cze 2008 12:24 ]
Wiesz com zaczynam coraz bardziej podejrzewac te poduszkę >>>
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=720438
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=531003
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 12:26 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pn cze 30, 2008 13:28

Zobaczymy co stwierdzi mechani.Ale ja ma obawy ze to jednak niejest poduszka,ta o której mowa.Popatrz na foto,jesli cielko by z tej poduszki,zachlapane bylo by tylko z tylu skrzyni,olej czy tam inny płyn nie leci sobie podczas jazdy do przodu,.Mysle ze to bedzie ten simer na półosce,zachalpane jest z kazdej strony,jak sie kreci to chlapie gdzie sie da.Dzis na 16 jade na warsztat,i olile mechanik bedzie mial wolna chwilke to poznam tego czorta co sie bawi tym olejem...


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
KLASSIK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: czw mar 30, 2006 13:55
Lokalizacja: Józefów

Post autor: KLASSIK » pn cze 30, 2008 14:09

sprawdz czy nie leci ci spod linki predkosciomierza


www.cultstyle.pl

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn cze 30, 2008 14:18

czarna małpa pisze:Popatrz na foto,jesli cielko by z tej poduszki,zachlapane bylo by tylko z tylu skrzyni,olej czy tam inny płyn nie leci sobie podczas jazdy do przodu
Właśnie , ale może tryskać. Najdziwniejsze jest zachlapanie osłoby gumowej przegubu. Przegub jest szczelnie zamknięty i nie ma nic wspólnego z olejem. Jest wypełniony gęstym smarem.
Logicznie oceniając usterkę to mozna by śmiało wskazac na simering. Jest on narażony na żużycie z powodu ciągle poruszająej się półośki. A poduszka od skrzyni sama z siebie tak myślę że nie pęka. Mozna się domyślać jak wspomnialeś że gdyby poduszka ciekła(ale nie sikała) to nie ma prawa olej znaleźc się na oslonie gumowej przegubu. Ale juz półośka cieknąca jest w ruchu obportowym i może zachlapac całą okolicę skrzyni.
Generalnie zauważyłeś że olej jest mocno rozchlapany?

[ Dodano: 30 Cze 2008 14:26 ]
KLASSIK pisze:sprawdz czy nie leci ci spod linki predkosciomierza
Ooo świetny pomysł , zaraz także wpadł mi go głowy drugi pomysł - simering wybieraka biegów. Wszystko będzie widac od góry na skrzyni. Sprawdź
Oto fotki >>> Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 14:27 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 2 razy.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 30, 2008 14:36

czarna malpa, kolego kolorowy , pierwsza sprawa to przejedz sie na myjke , niech Ci umyja pod spodem wszystko, bedzeisz wiedzial czy nie masz gdzies wycieku ze skrzyni, ja odrzuciłbym poduszke, przeciez jak ona walnie , to tak czy siak olej leci w doł do belki , bo tam jest taka rura w ktora wklada sie ta metalowa czesc z poduszki. eliminuje smar w przegubie , raz mi sie guma rozleciala podczas szalenstw i smar zapaskudził mi wszystko łącznie z felga , ale było to klejace, gęste , takie jak sma, , wiem ze podczas tem wysokich wszystko sie upłynia , ale nie w przegubach :) bo w takim wypadku pod czsr upałow smar by spłynał na dno manzety , wystyłg , a pozniej przegub pracowałby na sucho, a dwa ze nie upaprałby sie od zew strony gumy :) , moze to byc walniety zimer na skrzyni , bo to jest ewidentnie według mnie olej prekladniowy , on ma taki charakterystyczny ostry zapach , ja bym sprawdził czy czasem Ci gdzies nie wycieku tak jak tam ktorys kolega pisal , z dziury spod linki predkosciomierza, ewentualnie czy masz szczelna skrzynie , zaraz przy gumie , czy nic nie pekło. A co do wymiany zimera na połosi to ciekło by tez na łączeniu miedzy przegubem , a skrzynia. Wyciagalismy skrzynie wlasnie z walnietym zimerem, tylko w seacie ibiza, skrzynia prawdopodobnie taka sama jak w VW , wiec wymiana zimera wcale nie jest taka trudan, nic tam nie prezy , nie gniecie , umyj skrzynie i wszystko wyjdzie na jaw :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pn cze 30, 2008 18:57

No i wszystko jest juz jasne koledzy.Własnie wróciłem z warsztatu.Diagnoza postawiona...aaaaaaaale Wam niepowiem.heheh.Powiem Wam narazie tylko tyle ze banalna sprawa z tym....Ciekaw jestem kto pierwszy zgadnie.Pozdro all i dziekówa wszystkim za odpowiedzi.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » pn cze 30, 2008 21:53

.Hm simering półośki raczej bym odrzucił, poduszke równiez. Dalej simering na wałku wybieraka biegów także sądzę że to nie on, odpowietrzenie skrzyni myślę również że nie. A więc stawiam na otwór na linkę prędkościomierza. Te śruby z tego co wiem nie są zbytnio pewne i słabo trzymają.
Ps mam nadzieję że korek spustowy był dokręcony dobrze, a śruba u dołu skrzyni nie była ruszana. :D .
Ostatnio zmieniony pn cze 30, 2008 21:56 przez Maćkooo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pn cze 30, 2008 22:57

wszystko co wymieniles jest ok.Przyczyna była osłona przegubu wewnetrznego,i ten smar co sie w niej znajduje.Osłona pekła,smar pod wpływem temperatury zrobił sie rzadki ,i wyciekł.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn cze 30, 2008 23:06

czarna małpa pisze:Osłona pekła,smar pod wpływem temperatury zrobił sie rzadki ,i wyciekł.
lo az tak ? to baaardzo dziwne :D pare razy juz grzebalem przy przegubach i zawsze to był smar :) w dodatku grafitowy, ale zeby z tego olej sie zrobił ? bez sensu , bo przeciez jak sie rozgrzeje to wypływa sposród kulek i koszyczka ? dziwna sprawa, ale skoro tak mowisz to ok :) no chyba ze ktos nalał oleju zamniast smaru :P


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
czarna małpa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 585
Rejestracja: czw lip 13, 2006 13:12
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

cdn...

Post autor: czarna małpa » pn cze 30, 2008 23:08

Nikt tam oleju nienalewał,niedwano wymienialismy z kumplami skrzynke,i nic poza smarek sie tam niedostalo.


Jestem Oazą spokoju
pier.......m, qrwa zarąbiscie wyluzowanym
kwiatem na tafli jeziora .......

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości