zawór upustowy do g60??????

Tuning, swapy, modyfikacje mechaniczne, poprawa osiągów auta i wszystko na te tematy...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » ndz paź 23, 2005 19:25

GTO pisze:pomysl jak działa system przepustnic w G60 ,a jak ten zaworek to zrozumiesz czemu seria jest bardzo dobra.
Chyba że już coś jest ukulane w serii lub cisnienie takie duże ze panują nieszczelności wtedy zaspawanie bypass'a i założenie tego zaworka pomoże, w przeciwnym wypadku bym nie zakładał.
GTO czy dobrze rozumiem ze chodzi ci o to ze zawór blow-off nie jest taki szybki jak system przepustnic??
Bo cisnienie w układzie musi wzrosnac zeby blow-off sie otworzyl i bylo psssyt?, a przez to obciaza sie bardziej przepustnice? a moze i sprezarke?
Sadze ze przepustnica dziala po prostu szybciej i powoduje mniejsze skoki cisnienia i dlatego jest bezpieczniejsza od blow off?
Moze faktycznie chwilowy wzrost cisnienia w przewodach IC (zanim blow off zdazy je uspuscic) moze obciazac sprezarke jak sie tak zastanowic, dobrze rozumuje? albo jaka jest inna przyczyna szkodliwosci blow offa??



Awatar użytkownika
GTO
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1141
Rejestracja: pn sie 23, 2004 00:11
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

Post autor: GTO » ndz paź 23, 2005 22:24

własnie o to mi chodziło, czy jest szkodliwe to nie wiem, ale rozumująć po chlopsku to nie lub w bardzo małym stopniu, dlatego jestem za seryjnym rozwiązaniem.


DIGITUN.PL
chiptuning wszystkie marki
2.7 bit 860km E85 ,leon 2.0T 630km , audi 2 -2.2T 616km, 1.8T AGU 400km , VR6 914km , 2.0 TFSI 460km
16V digi g60 - 370hp , VR6 TURBO na ori ecu - custom remap pod E85

605-443-665
GG: 2615761

Awatar użytkownika
ml2210
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 576
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:50
Lokalizacja: Koniec Polski
Kontakt:

Post autor: ml2210 » pn paź 24, 2005 09:05

okoG60 pisze:
ml2210 pisze:Pracą silnika oczywiście.
Toż chyba nie sankami na śniegu, czy strusiem na wybiegu. :grin:

Czy komputer czasem nie zwariuje jak nagle zmienią się parametry pracy silnika,
przez upuszczanie powietrza z układu do atmosfery?
niesłyszałem żeby komputer zwariował od czegoś takiego. komputer bierze dane z kolektora ssącego a to co się dzieje przed przepustnicą to go nie interesuje. poprostu powietrze zamiast wracaćdo sprężarki to uchodzi w atmosfere tu jest to pokazane jak to jest podłączone

http://img422.imageshack.us/my.php?image=nowy18wo.jpg
Przyznam ze nie wiem jak to jest w G60.
Mój post miał charakter Pytania.
Czy komputer czasem nie zwariuje
A pytałem dlatego bo u mnie, zawór upustowy oddaje powietrze nie do atmosfery,
tylko spowrotem do układu, za przepływomiezem i przed kompresorem.
Gdy rozłączyłęm ten przewód, tak zeby to pow. uchodziło do atmosfery i robiło "psyt",
to silnik po przygazowaniu i puszczeniu gazu poprostu gasł. :panna:

A powodem tego moim zdaniem była niezgodność ilości pow. w układzie,
z ilością pow. jaką odnotował przepływomierz.


www.mlautobroker.pl
-----Profesjonalny Broker Samochodowy-----

Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » pn paź 24, 2005 10:32

GTO pisze:własnie o to mi chodziło, czy jest szkodliwe to nie wiem, ale rozumująć po chlopsku to nie lub w bardzo małym stopniu, dlatego jestem za seryjnym rozwiązaniem.
Ja też jestem za seryjnym rozwiązaniem, bo skoro coś jest dobre to lepiej tego nie ruszać, bo można więcej zaszkodzić niż naprawić :] Ja tam takich wynalazków nie stosuje, nie dodają mocy to po co to komu, żeby pss pss robić?? Eee G60 nigdy nie miało tak robić :P Tak więc skoro wszystko Ci działa prawidłowo to "nie ozdabiaj" bo chyba nie o to chodzi.

PS. Ja niemam pss pss, a wynik chyba jest OK :helm: :hmm:


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Speed”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości