Czy włącznik przednich przeciwmgielnych = gotowa instalacja?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czy włącznik przednich przeciwmgielnych = gotowa instalacja?

Post autor: sweden » pt paź 21, 2005 14:13

Kupilem niedawno cleary Jom z halogenami i stad moje pytanie. Mam golfa 3 GT Special z 95r. Od zakupu mialem tylko migacze, a wlacznik swiatel jest przystosowany do przednich i tylnich przeciwmgielnych(2 skoki). Tyle, ze zakladajac lampy nie widzialem, zadnych wiazek czy kabli. Stad moje pytanie czy obecmnosc tego wlacznika jest rownowazna z tym, ze kable gdzies musza byc czy tez niekoniecznie ?? Wiem, ze golf mial dzwonka stad moje podejrzenia, ze moze mial kiedys przeciwmgielne... :chytry:

Jezeli nie to ile moze sobie krzyknac elektryk za podlaczenie tego wszystkiego ??
Dzieki za jakakolwiek odpowiedz.
Pozdrawiam :grin:



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt paź 21, 2005 14:18

jak zakładałem halogeny u siebie,to miałem też ten sam problem.. ktoś mi na forum napisał,że każda,nawet najuboższa wersja golfa ma wyprowadzoną instalację pod halogeny i kierunki na błotnik.. tyczyło się to mk2 więc u Ciebie tym bardziej powinno być..
u mnie wszystkie luźne wtyczki były pod zbiorniczkiem wyrównawczym cieczy chłodzącej. poszukaj tam. taka biała wtyczka w kształcie litery T jest od halogenów. przynajmniej w mk2 :)
poszukaj też w wyszukiwarce,bo coś takiego już było..


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » pt paź 21, 2005 14:39

Przeszukalem cale forum :) Ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazlem. Jade jutro do elektryka to sam sobie odpowiem na to pytanie. A potomni dzieki mnie beda oswieceni hehe :D
Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
magik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 369
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:06
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: magik » pt paź 21, 2005 14:44

zajrzyj sobie tylko pod zbiorniczek wyrównawczy czy są tam wolne wtyczki.. jeśli tak,to zaoszczędzisz parę groszy na elektryku.. albo przynajmniej nie wciśnie Ci kitu,że musi robić instalację pod przeciwmgielne :)


[b]mk2 by magik[/b]
http://magikk82.w.interia.pl
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102589&start=0

sweden
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 13:26
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sweden » pt paź 21, 2005 14:55

Z tego co zdazylem sie doczytac te wtyczki przy zbiorniczku wyrownawczym sa chyba tylko w mk2, ale przyjade dzisiaj do domu to pierwsze co zrobie to sprawdze :). Dzieki bardzo za pomoc. Jak ktos ma jeszcze jakies sugestie to bede wdzieczny...



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Czy włącznik przednich przeciwmgielnych = gotowa instala

Post autor: briano » pt paź 21, 2005 16:15

W sumie to ja przyłącze sie do pytania i zapytam czy tak jak ktoś wspomniał w nawet najuboższej wersji są te kable puszczone?? bo znajomy chce założyć u siebie haluxy i pytał mnie o to i nie wiedziałem. to jak to jest każde mk3 ma te przewody do haluxów??


Zobacz co teraz sprzedaje: http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=140917 !!!

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pt paź 21, 2005 16:41

Aż z ciekawości sprawdzę u Soiebie bo też mam zamiar montować halogenki...


Obrazek

michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Post autor: michaltczew » pt paź 21, 2005 16:46

Czytalem tu na forum o halogenach i kazde mk3 ma puszczone kable do halogenow znajduja sie one przy chlodnicy jest taka duza okragka kostka z kabelkami i kabelek od halogenow jest siwy tylko trzeba luknac gdzie on idzie i po sprawie jesli sie myle to poprawcie mnie ale tak wyczytalem tu na forum
pozdrowionka



Kolarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lut 21, 2005 15:32
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolarz » pt paź 21, 2005 17:50

Z tą instalacją to jakaś lipa. Ja bardzo dokładnie oglądałem moją MK3 (fabrycznie bez halogenów) i niestety nie natknąłem się na żadną instalacje. Na szczęście w poniedziałek jadę do znajomego elektryka, który nie jedno już dokładał do mego BLUMIKA ;)
Pozdrawiam


Kolarz

Awatar użytkownika
thomson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 18:34
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: thomson » pt paź 21, 2005 17:54

są wypuszczone kable na halogeny przynajmniej w mk2 nawet w najuboższej wersji sam szukałem i znalazłem znajdują się pod zbiorniczkiem wyrównawczym!



Kolarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lut 21, 2005 15:32
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolarz » pt paź 21, 2005 17:57

no dobrze, ale mowa była o MK3...


Kolarz

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 21, 2005 19:07

Okablowanie do halogenów istnieje zasze nawet gdy włącznik nie jest do nich przystosowany. Z tym że kable sięgają tylko do okragłego złącza montowanego nad chłodnicą. Dalej trzeba sobie poprowadzić samemu.
Montowałem to niedawno w Vento. Na włącznik nie było kasy, więc założyłem byle jaki pstryczek z giełdy. Ale jak masz oryginalny dwupołożeniowy to tu nie masz problemu. Od okrągłej wtyczki dalej do halogenów kable dorobiłem i działają, a jak chcesz mieć elegancko to są odpowiednie wiązki na ebayu ("kabelbaum fur nebelscheinwerfer").


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: briano » pt paź 21, 2005 19:12

Paweł Marek pisze:Okablowanie do halogenów istnieje zasze nawet gdy włącznik nie jest do nich przystosowany. Z tym że kable sięgają tylko do okragłego złącza montowanego nad chłodnicą. Dalej trzeba sobie poprowadzić samemu.
Montowałem to niedawno w Vento. Na włącznik nie było kasy, więc założyłem byle jaki pstryczek z giełdy. Ale jak masz oryginalny dwupołożeniowy to tu nie masz problemu. Od okrągłej wtyczki dalej do halogenów kable dorobiłem i działają, a jak chcesz mieć elegancko to są odpowiednie wiązki na ebayu ("kabelbaum fur nebelscheinwerfer").
No dobra ok , a w kabinie w którym miejscu wychodzą przy włączniku??


Zobacz co teraz sprzedaje: http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=140917 !!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt paź 21, 2005 19:26

No zwyczajnie dochodzi (to jest jeden kabel) do kostki włącznika. Kolor jak pamiętam biało żółty (pin83a). A kabel dochodzący do kostki pod maską jest chyba taki sam lub zielono-żółty. Dochodzi do kostki od strony prawej, a od lewej naprzeciw jest zaślepiony gumką otworek. Wkładasz tam kabel zakończony zwykłą złączką (wąską), zalewasz to silkonem albo wykorzystujesz na uszczelniacz ten koreczek zaślepiający który wcześniej wyciągnąłeś, robiąc w nim wcześniej otworek na kabel i masz gotowe wyjście na halogeny

[ Dodano: Pią Paź 21, 2005 7:28 pm ]
oczywiście plusowe. Na minus są też wolne miejsca w tym wtyku, albo ciągniesz do aku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości