Wąż chłodniczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Wąż chłodniczy

Post autor: krzysio » wt cze 17, 2008 07:30

Pytanie mam takie jakich rozmiarów jest (o ile to standardowa wartość) średnica węża w którym płynie sobie płyn chłodniczy. Tyle, że nie ten duży, ale taki o rozmiar mniejszy ,którego trasa u mnie to od parownika do "gdzieś tam pod szybe prawie".


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt cze 17, 2008 07:34

u mnie z trójnika do parownika idzie 16 mm (wewn. - ostatnio wymieniałem), a do nagrzewnicy jak dobrze pamiętam są troszkę grubsze gdzieś 18 mm (wewn).
Ostatnio zmieniony wt cze 17, 2008 07:35 przez prezesik25, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » wt cze 17, 2008 08:50

A który to który? Bo oba wchodzą w do trójników pod szybą, a mnie interesuje ten z prawej strony (trójnik)


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt cze 17, 2008 09:02

Od parownika LPG do układu chłodzenia powinien iść wąż o średnicy wewnętrznej 16mm.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » wt cze 17, 2008 09:48

A mam jeszcze jedno, głupie pytanie - rozumiem, że wymiana to wylanie płynu, zdjęcie starego, założenie nowego węża, nalanie płynu i odpowietrzenie układu? (czy może coś bardziej skomplikowanego o czym pojęcia mogę nie mieć?)


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » wt cze 17, 2008 09:57

krzysio pisze:A mam jeszcze jedno, głupie pytanie - rozumiem, że wymiana to wylanie płynu, zdjęcie starego, założenie nowego węża, nalanie płynu i odpowietrzenie układu? (czy może coś bardziej skomplikowanego o czym pojęcia mogę nie mieć?)
Cały płyn ci nie wyleci tylko troche. Tak jak piszesz zdjąć stary założyć nowy, potem dolać płynu pojeżdzić troche i w razie małego poziomu płynu dolać.



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt cze 17, 2008 10:04

Jeśli płyn masz świeży i nie ma potrzeby na razie go zmieniać to nie musisz spuszczać płynu z układu. Parowniki zazwyczaj są montowane dość wysoko i nie powinno dużo płynu polecieć (no chyba że masz zamontowany nisko ;/ ). jak będziesz miał przygotowany wąż o odpowiedniej długości i sprawnie wykonasz operację "przeszczepu" to straty płynu będą niewielkie i dużo płynu nie trzeba będzie dolać. Układ sam powinien się odpowietrzyć (jeśli jest sprawny).
Sam kiedyś zmieniałem te węże (z twardych "gazowych" na mięciutkie z jakiegoś mercedesa :) ), zajęło to chwilę i straty płynu niewielkie.

P.S
Stare węże były tak twarde że mogłem je potem "połamać" mocno zaginając.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » wt cze 17, 2008 14:07

W sumie jak się ma niepordzewiałe zaciski to 10 min, a przewody to rzeczywiście 16 mm (wewnątrz) tyle, że strasznie ciężko je dostać...


[you] dobrze że jeździsz vw

Awatar użytkownika
dlugaj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 31, 2007 02:21
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: dlugaj » wt cze 17, 2008 23:30

witam! z dostaniem przewodow nie powinienes miec problemu,podjedz do pierwszego lepszego gazownika :) ja kupilem na gieldzie samochodowej-w moim przypadku weze wytrzymaly 4 lata i posypaly sie w drobny mak.znajdziesz na nich oznaczenia ze sa przeznaczone do ukladow pod cisnieniem oraz z goraca woda,pozdrawiam!



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » śr cze 18, 2008 06:22

Ja kupiłem węże w sklepie z częściami do ciągników i maszyn rolniczych, mają tam różne rozmiary węży


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 422 gości