Klimatyzacja - pomocy - bezpiecznik?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » śr cze 04, 2008 13:33

Mialem identyczne objawy co Ty. Auto nic nie robilo, jak wyloaczylem econ tez nic sie nie działo. Sprawdź symbol sterownika (nie pod akumulatorem, a wewnątrz auta - climatronic).
Możliwe ze tez masz wsadzony climatronic od innego auta, albo przekodowal Ci sie on. Nie ma co wymieniac czujników zanim sie nie sprawdzi czy wszystko jest od tego auta - ja niestety zakupilem sporo nie potrzebnych czesci i leza w garazu.


<niedozwolony podpis>

greg

Post autor: greg » śr cze 04, 2008 13:35

piotrek12p pisze:i tu chciałem się zapytać was czy spotkaliście się z presostatami 3 pinowymi ?
no w golfie 4 są 3pinowe
piotrek12p, a kompresor klimy tj sprzęgiełko jest sprawne? jak na krótko podepniesz napięcie z aku to przy pracującym silniku zaczyna tłoczyć? Dalej - wentylatory jak silnik się zagrzeje działają?
Co do samego presostatu czy tam czujnika za niskiego i za wysokiego ciśnienia - jest tak - napięcie, masa i powrót dla kompa silnika i dla sterownika wentylatorów. Sam układ jest prosty i jeśli nie wykazuje błędów to przyczyna nie powinna być w czujniku ciśnienia.



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » śr cze 04, 2008 13:38

Słuchaj sie grega - sprawdź na krotko czy sprzęgło załacza.


<niedozwolony podpis>

piotrek12p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 04, 2008 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek12p » śr cze 04, 2008 13:51

greg pisze:
piotrek12p pisze:i tu chciałem się zapytać was czy spotkaliście się z presostatami 3 pinowymi ?
no w golfie 4 są 3pinowe
piotrek12p, a kompresor klimy tj sprzęgiełko jest sprawne? jak na krótko podepniesz napięcie z aku to przy pracującym silniku zaczyna tłoczyć? Dalej - wentylatory jak silnik się zagrzeje działają?
Co do samego presostatu czy tam czujnika za niskiego i za wysokiego ciśnienia - jest tak - napięcie, masa i powrót dla kompa silnika i dla sterownika wentylatorów. Sam układ jest prosty i jeśli nie wykazuje błędów to przyczyna nie powinna być w czujniku ciśnienia.
Tak dzisiaj miałem w planie wjazd na kanał i sprawdzenie tego sprzęgła

problem w tym że polektórze postów na forum po wlaczeniu klimy nawet jeśli sprzęgło kompresora było by walnięte to wentylatory powinny się załączyć? zrobiłem mały test zdjołem wtyczke z tego czujnika ciśnienia i zwarłem +12V razem z tym pinem który idzie do sterownika wentylatorów i tu odziwo wentylatory się załączyły chyba nawet na 2 bieg , ale klima dalej cisza . Pozatym jak przełanczyłem spowrotem na ECCO to wentylatory zaczył się systematycznie wlanczac co 1 sek na 2 sekuny tak jak by calosc weszla w tryb awaryjny ?? może wlasnie podanie +12 V na ten styk w kostce jest rozumiane przez uklad jako przekroczenie ciśnienia


Tak czy siak z tego wynika ze np sterownik wentylatorow raczej jest ok tylko ten czujnik mnie zastanawia i dlatego sie was pytam jak tam wyglada z przejsciami na tym czujniku aby to sprawdzic zanim kupie nowy .



greg

Post autor: greg » śr cze 04, 2008 14:03

piotrek12p, albo czytasz niedokładnie albo nie wiem - nie kupuje się czujnika ciśnienia na podstawie tego że może jest zepsuty - a anwet jak kupisz to jak chcesz sprawdzić, skoro w tej chwili panel podaje ci że ciśnienie masz prawidłowe? wypnij wtyczkę z kompresora - daj w miejsce brązowego masę, w miejsce zielonego - plus (oczywiście na odpalonym) jeśli po chwili zaczną być zimne węże to znaczy ze kompresor sprawny - zresztą - samo sprzęgiełko załącza sie ze stukiem a patrząc od strony błotnika pasażera zobaczysz że po załączeniu kółko wewnętrzne kompresora się kręci - moim zdaniem układ może działać na tej samej zasadzie co w webasto - nie załączy sie sprzęgiełko (brak obciążenia prądu) - nie uruchamia się klima



piotrek12p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 04, 2008 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek12p » śr cze 04, 2008 14:15

Tak z tym czujnikiem to się wychyliłem :)

Sprawdze dzisiaj jeszcze tez ten numer modułu klimatronika bo moze mam ten sam problem co ympans :)

No nic dzieki za podpowiedzi dzisiaj po robocie zobacze te sprzęgło



ympans
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: sob maja 05, 2007 23:41
Lokalizacja: Śmieszkowo
Kontakt:

Post autor: ympans » czw cze 05, 2008 10:30

Sprawdz i daj znac!


<niedozwolony podpis>

Awatar użytkownika
mate81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 12, 2008 08:38
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mate81 » czw cze 05, 2008 11:34

jak ci klimatronik mruga i się nie załącza i wywala błędy to proponuje zaprogramować klimatronik na nowo robiłem to u znajomego w passacie

[ Dodano: 05 Cze 2008 14:23 ]
do "ympans" jak ci wywala błąd czujnika ciśnienia na klimie to najpierw radze zrobić reprogramowanie climatronika . u kumpla w passacie b5 klima też nie działała i wywalało błąd czujnika ciśnienia wszystko żeśmy sprawdzili nawet czujnik nowy założyli a okazało się że klimatronik się rozprogramował po zaprogramowaniu na nowo wszystko zaczeło chodzić jak trzeba.



piotrek12p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 04, 2008 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek12p » pt cze 06, 2008 07:53

W poniedziałek prowadze auto na cały dzień do elektryka i ma tym się zająć zobaczymy co z tego wyjdzie ... :helm:

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mate81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pn maja 12, 2008 08:38
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: mate81 » pt cze 06, 2008 08:04

Wskazówki 1 Każdy komputer J255 sterujący el ektronicznym
układem klimatyzacji jako część zamienna musi
zostać 1 zakodowany po zamontowaniu. Po każdym kodowaniu muszą zostać przeprowa1
dzone nastawy podstawowe (funkcja 04). Jeżeli wskazane zostanie kodowanie nieodpowiednie
dla danego samochodu lub wyposażenia,
komputer sterujący musi zostać zakodowany
1 w następujący sposób: Wyświetlacz zespołu obsługi i wskazań E87 pulsuje
przez 15 sekund, jeżeli komputer sterujący
J255 nie zostanie zakodowany

Ten opis jest wzięty z serwisówki.

[ Dodano: 06 Cze 2008 08:07 ]
tu masz kodowanie dla vw mk4
01000 Wszystkie kraje oprócz Japonii



greg

Post autor: greg » pt cze 06, 2008 15:38

a prawda jest taka - mruganie panelu = błąd w climatronicu



piotrek12p
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 04, 2008 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek12p » pn cze 09, 2008 10:55

W sobote na kanale okazało się że z kompresora kimy spadło sprzęgiełko :grrr: okazało się też że spowodowało to urwanie końcówki wałka do którego się owe sprzęgiełko przykręca , niestety nie dało się tego odratować i musiałem wymienić cały kompresor (koszt 450zł) - dzisiaj po poludniu jade nabić instalacje i sprawdze czy zadziała - ale z wstępnych informacji jakie się dowiedziałem u speców od klimy to że i tak wentylatory powinny się załączyć nawet jak nie było sprzęgiełka . No nic zobaczymy przynajmniej teraz wiem ze kompresor jest wykluczony ;)

Będe informował o dalszych postępach w naprawie:)

Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 376 gości