Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz78

Post autor: lukasz78 » czw cze 05, 2008 08:12

Gebi pisze:
aadasiek pisze:
andrewnik pisze:Witam zaciekawił mnie ten temat bo tez mam AHF i takie dziwne drganie, tukotanie na luzie przy
predkościach około 15km/h albo nawet mniej i jak wcisne hamulec to ustaje tez tak masz ?
czesc sorki że pisze w ty temacie
czy poradziłeś sobię z tym problemem?
mam taki sam i szczerze mówiąc to już nie wiem gdzie szykać przyczyny
daj znać jak bedziesz wiedział więcej o tym zjawisku
Odnośnie twego problemu to sprawdź przewody wychodzące z pompy podciśnienia (chyba to tak się nazywa) a szczególnie króciec do którego przymocowany jest taki gumowy wąż, dalej trójnik a z niego do serwa i do układu podciśnienia. U mnie wspomniany wyżej króciec był poluzowany, tuż przy wyjściu z pompy (takiej puszki przy głowicy) i miałem dziwne trzęsawki w aucie i momentami miałem wrażenie, że serwo słabiej wspomaga hamowanie. Sklejenie tego połączenia poxipolem usunęło wszystkie niedomagania. Kolega Klimoch też może mieć cos nie halo w tym miejscu, kto wie??? Pozdrawiam :pub:
Tutaj kolega na poczatku postu powiedział jak usunął drgawki ale faktycznie tego wątku nikt dalej nie pociągną, tak więc podejrzewam że o to kaman :)



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » czw cze 05, 2008 10:04

Jaradeus czy to chodzi właśnie o to co przywołał wyżej łukasz78 ?????
Ostatnio zmieniony czw cze 05, 2008 10:05 przez jaro001, łącznie zmieniany 1 raz.



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » czw cze 05, 2008 10:16

luzipower najpierw przeczytaj wszystkie posty a potem zabieraj glos!!! lapiesz temat od polowy a potem dziwisz sie ,ze ja nie chce powiedziec. lukasz78 dokladnie trafil to o czym pisalem wczesniej , lecz nikt wczesniej watku nie pociagnal. najkrocej mowiac chodzi o podcisnienie w calym tym ukladzie a bierze w tym udzial wlasnie serwo hamulcow i ja mysle , ze tam jest przyczyna. u mnie juz na szybkiekg znalazlem luzny przwod na fabrycznych opaskach ktory nie trzyma a poaska niby zacisnieta. ale chce jeszcze sprawdzic zaworek zwrotny czy nie puszcza i cala reszte z tym zwiazana.pozdr.



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » czw cze 05, 2008 10:21

jaradeus masz dzisiaj po południu czas to byśmy mogli sie spotkać w jakimś miejscu i byśmy zobaczyli czy u mnie może być tez to samo........

pozdro Jarek



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » czw cze 05, 2008 10:36

jaro001 mozemy sie spotkac ale ja wracam po 22-ej ew. sobota, a najlepiej to zadzwon, cos wymyslimy :)



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » czw cze 05, 2008 11:52

jaradeus jak sprawdzisz to u siebie to daj znać od razu na forum, mam nadzieje że w końcu rozwiąże sie ten problem, ja posprawdzam tez u siebie i ewentualnie zadzwonię to byśmy się ugadali na jakiś dzień żeby sprawdzić czy to to samo siedzi u nas w gofrach ....

ps. mam nadzieje że dojdziesz od czego te drgania :pub:

pozdro Jarek



lukasz78

:)

Post autor: lukasz78 » czw cze 05, 2008 12:15

Jak mi się uda to dzisiaj lub jutro sprawdze to u mnie ale nie obiecuje... :okej:



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » czw cze 05, 2008 12:47

ja ewentualnie w sobotę, łukasz78 jak byś sprawdzał to może jakieś fotki zapodaj dla porównania, ja też zorbie fotki u siebie i tez wrzucę

pozdrowionka
Ostatnio zmieniony czw cze 05, 2008 12:48 przez jaro001, łącznie zmieniany 1 raz.



lukasz78

Post autor: lukasz78 » czw cze 05, 2008 12:57

jaro001 pisze:ja ewentualnie w sobotę, łukasz78 jak byś sprawdzał to może jakieś fotki zapodaj dla porównania, ja też zorbie fotki u siebie i tez wrzucę

pozdrowionka
Jak bedę miał aparat to ok, nie chce zapeszać ale mam nadzieje że po 13 stronach postowania złapaliśmy jakiś "uczciwy pomysł na pytanie - dlaczego :)"



Awatar użytkownika
jaro001
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt lip 27, 2007 09:22
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: jaro001 » czw cze 05, 2008 13:11

na forum AUDI A3 jest ten sam problem zobaczcie sami


http://a3-club.net/forum/showthread.php?t=4403&page=4


tam koledzy opisywali że to może być wina sterownika (komputera)
Ostatnio zmieniony czw cze 05, 2008 13:21 przez jaro001, łącznie zmieniany 2 razy.



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » czw cze 05, 2008 13:29

na szybko, jak to u mnie bywa wymienilem opaski na przewodzie od pompy podcisnienia az do serwa hamowni:) dopiero teraz zauwazylem , ze jadna opaska jest juz zmieniona(niefabryczna), na pewno nie byla zmieniana w PL, bo bym o tym wiedzial. pojechalem na probe i tak; po pierwszych 300 metrach silnik drgal, sprawdzalem to ze 20 razy, toczylem sie na 1 biegu bez gazu to trzasl sie- lekkie musniecie hamulca doslownie dotkniecie bez zmiany predkosci i silnik pracowal rowniutko. i tak kilka razy silnik wracal do drgawek. potem ogien przejechalem kilka kilometrow i wszystko teraz pracuje ladnie , nic nie drga . trzeba z tym teraz pojezdzic i obserwowac czy jest ok. ale to chyba nie koniec, przejzalem wszystkie przewody podcisnienia i wydaje mi sie , ze mam tam sito :) wszystkie poprzecierane niby nie na wylot ale kto to wie.. mam juz przygotowane ze 2 metry na wymiane ale to juz chyba w sobote. pozdr.



Awatar użytkownika
luzipower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 22:24
Lokalizacja: Środa Wlkp. / Poznań
Kontakt:

Post autor: luzipower » czw cze 05, 2008 15:18

jaradeus pisze:luzipower najpierw przeczytaj wszystkie posty a potem zabieraj glos!!! lapiesz temat od polowy a potem dziwisz sie ,ze ja nie chce powiedziec.
bo forum jest po to aby pisać w prost, a nie tajemniczo mydlić i "nie chceć powiedzieć" ! - napisał byś od razu o co kaman i z 10 postów było by mniej !

a co do tematu to chyba wcześniej się w nim udzielam niż ty ! i ryje go od samego początku ! jak widać wszyscy przeoczyli ten wątek rozwiązania usterki - więc nie to świadczy, że "czytam od połowy" !

ja wiem swoje ty swoje ! poprostu wk...ła mnie to kręcenie ! nie ma co się kłucić tylko rozwiązać problem ! mimo wszystko - życze powodzenia i daj znać co i jak w sobote !


Mój projekt[b] (164 BHP / 356 Nm)[/b] - Zapraszam:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=167475

www.niezniszczalni.com/forum

CRASH TEST BORA 99-05
http://www.youtube.com/watch?v=tDUoEUT3XFA

jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » czw cze 05, 2008 23:32

luzipower nie podniecaj sie tak, napisalem ze lapiesz temat od polowy tz. pierwszej czesci nie zrozumiales, jak bys czytal ze zrozumieniem to bys wylapal tamten post.
a krecic to mozesz srubki w swoim dislu! w temacie moze i sie udzielales wczesniej ale ja z tym problemem walcze od tamtego roku, choc powiem ze na jakis czas olalem to zupelnie- niech sie trzesie jak mu sie podoba pomyslalem:) wracajac do tematu to od poludnia nie odpalalem Golfiny nawet, jutro do poludnia moze pobawie sie troche ale zupelnie zapomnialem ,ze jade na Rajd Polski wiec sobota na powazne testy odpada. pozdr.



Awatar użytkownika
Ryhoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 208
Rejestracja: śr cze 08, 2005 20:27
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Ryhoo » pn cze 09, 2008 23:08

Ja zauważyłem (co prawda mam silnik ALH) że te drgawki czasami-nie zawsze, występują u mnie po włączeniu klimatyzacji. Ostatnio ledwo co wyjechałem z garażu i zatrzymałem sie zaraz na światłach i włączając klime można było wyczuć drgania po czym wyłączyłem i ustały. Może jest to przypadek, ale będę próbował coś w tym kierunku narazie szukać. Narazie są to mało wyczuwalne tzn. nie drażniące mnie drżenia (i maja miejsce raczej na zimnym silniku).
Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości