LUPO - Jakie głośniki

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
strabek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: strabek » pn cze 02, 2008 09:08

hej - upierasz sie do tych Hertz`ow z linka - mowie Ci ze masz na ESSIE Powerbassy w tej samej cenie, taka sama wielkosc itp a znacznie lepiej zagraja.
Co do zwrotnic w lupo seryjnie to nie mam pojecia jak one wygladaja - przeciez nie bede sledzil wszystkich kabli od glosnikow, bo bym musial pol kokpitu rozebrac. Ja po prostu wyciagnalem z tamtej wneki cykacze i jest w tej chwili pusta. Pod tamte kabelki mozesz podpiac tweeter z zestawu co kupisz.
Naprawde nie kombinuj za duzo, najprostsze rozwiazanie bedzie najlepsze :
- kupujesz Powerbassy na ESSIE
- woofer z zestawu montujesz w drzwi bez najmniejszego dlubania
- woofer w drzwiach podlaczasz pod seryjne kable glosnikowe, ktore tam sa
- tweeter z zestawu montujesz na podszybiu jednym wkretem
- kable do tweetera przedluzasz sobie ze seryjnych kabelkow od tweeterow z tej wneki
WŁALA !!

Na poczatek olej zwrotnice z zestawu - moze nie bedziesz musial jej podlaczac. Jezeli by slabo gralo to wtedy kabelki od glosnikow puszczasz przez zwrotnice.

I bedzie dobrze gralo :)

PS Nie, nie mam zadnej polki z tylu, ani zadnego otwieranego schowka. Mam tylko klekota 1.2, ktory dostarcza niezapomnianych przezyc ;)


"Volkswageny nie puszczaja oleju...one tak po prostu znacza swoj teren"

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » pn cze 02, 2008 09:28

No tak, ale kiedy moj "nieaudiofilski" sluch rozpozna kiedy jest dobrze a kiedy lepiej ?? :grin:
Jesli chodzi o to czemu sie uparlem na te Hertzy to dlatego ze ma je gosciu z wroclawia, a jakos lubie cos najpierw "podotykac" przed kupnem :bigok:

O ta polke/schowek to mi chodzilo o to co masz przed nogami pasazera - takie a'la korytko, gdzie mozesz cos powrzucac. Natomiast schowek wyglada np tak: http://moto.allegro.pl/item338772270_sc ... zary_.html A szukam czegos takiego bo denerwuje mnie jak cos poloze na tej poleczce to jak biore zakrety to wszystko lata, a czasami nawet jak cos malego to z jednej strony auta na druga :grin:

[ Dodano: Pon Cze 02, 2008 20:40 ]
No i bylem w tym sklepie po glosniczki, zamierzalem kupic Hertzy, ale byly tez Powerbassy :) Musze tylko poczekac i jutro jeszcze raz podjechac bo nei mieli dzis dystansow niskich z mdfu, a tylko plastikowe i bardzo wysokie (jak przymierzylem to wychodzilo na to ze tapicerka drzwi dociskalaby membrane glosnika :chytry: )
Jakby ktos jeszcze mogl mi tylko poradzic w ktora strone powinny byc skierowane tweetery? Tzn jakie mniej wiecej kat do gory i jaki do wewnatrz auta.
Pozdro :pub:



Awatar użytkownika
strabek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: strabek » śr cze 04, 2008 17:23

Tweetery kierujesz idealnie sobie w twarz ;) wzgledem deski rozdzielczej w lupo to bedzie troszke do gory i tweeter od strony kierowcy na prawo - do srodka autka troszke, a po stronie pasazera tez ciutke do gory i do wnetrza samochodu, czyli w lewo. Ogolnie tak je skieruj, zeby przecinaly sie w polowe auta. Z reszta tweetery powinny miec mozliwosc ruchu w tym mocowaniu - ja tak mam. Zamontujesz - pokrecisz - wybierzesz wg Ciebie najlepsze :)


"Volkswageny nie puszczaja oleju...one tak po prostu znacza swoj teren"

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » śr cze 04, 2008 23:14

Wygospodarowalem troche czasu i udalo mi sie narazie zalozyc tylko woofery No i powiem tak - WIDZE ROZNICE !!! w porownaniu z fabrycznym zestawm to to zapie....la :food: Jeszcze nie podlaczylem zwrotnic ani tweeterow bo nie starczylo czasu. Generalnie zeszlo nam (z kuzynem montowalem) chyba ze 4-5h na zalozenie wooferow, ale jest to zrobione bardzo porzadnie - pod dystansami i miedzy glosnikami a dystansami cienka tasma piankowa scisnieta na sztywno, czyli polaczenia bardzo szczelne no i zdecydowalem sie na wygluszenie drzwi, co prawda wylozylismy mata tylko ta czesc pod tapicerka (ta z otworami) ale od razu widac efekt, nic pod spodem nie lata :) Troche sporo roboty z wycinaniem mat bo sporo otworo na rygielki drzwi, linki od klamek, kable od przelacznikow elektrycznych szyb, otwory na mocowanie tapicerki itp itd. Maty porzadnei poprzygrzewane, podgrzewane... palnikiem na butan :grin:
Musze przyznac ze warto bylo, komplet glosnikow + dystanse + mata wyszlo 310zl, ale z maty za 50zl zostala mi jeszcze polowa. Wcale nie zaluje wydanych pieniedzy bo teraz jak np podglosze muze, tak ze glosniki graja jeszcze super czysto to juz *#cenzura#* zewnetrzne uszczelki od szyby :food:

Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
strabek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: sob lut 05, 2005 22:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: strabek » czw cze 05, 2008 09:11

Gratuluje :pub: Dobry wybor i kolejny zadowolony klient ;)


"Volkswageny nie puszczaja oleju...one tak po prostu znacza swoj teren"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości