Sprzegło drzy na luzie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

obelix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 22, 2008 23:51
Lokalizacja: Starachowice

Sprzegło drzy na luzie

Post autor: obelix » śr maja 28, 2008 22:29

Witam. Możecie mi pomoc?Sprawa tyczy sie sprzęgła które drży na luzie w moim MK IV a gdy wcisnę pedał wibracje zanikają. Od czego to może być?Nie mogę nic znaleźć o podobnym problemie;/Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 22:49 przez obelix, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » śr maja 28, 2008 22:47

siemanko
co Ci drży: pedał sprzęgła, czy samochód, czy wydaje Ci się że coś przy silniku
jak jest ciepły tak samo się zachowuje czy jakby mniej trzęsło
jaki ma przebieg auto
bieg wchodzą normalnie czy ciężko
opisz dokładnie objawy
podaj oznaczenie silnika
Ostatnio zmieniony śr maja 28, 2008 22:49 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
tazia85
V.I.P.O.V.A.
V.I.P.O.V.A.
Posty: 40
Rejestracja: czw lip 05, 2007 09:18
Lokalizacja: Tazmania
Kontakt:

Post autor: tazia85 » czw maja 29, 2008 07:36

Koło dwu masowe się sypie :bigok: :bigok: Koszt bardzo duży, ale lepiej wymienić komplet i mieć spokój na jakieś 200000km.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images45.fotosik.pl/231/e4771c85064be577.jpg[/img][/url]

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » czw maja 29, 2008 14:15

jak delikatnie oprzesz noge na pedale sprzęgła to powinno lekko tykać lub też wygląda jak drżenie ale to jest w nich normalne.wymieniłem u sie komplet i jest tak jak przed wymianą mech gadali że one tak maja a mech uest z fabryki vw więc temat zna od podszewki . kolo w fabii ma to samo teść waudicy toże wiec problem nie istnieje spoko.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

obelix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 22, 2008 23:51
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: obelix » czw maja 29, 2008 22:19

Drzy mi pedał sprzęgła jak wcisnę go w podłogę to wszystko jest ok...mój golf 1.9 TDI MA PRZEBIEG 245000, a biegi wchodzą lekko bez problemów. Pedał drży jak silnik zimny i jak już sie nagrzeje tak samo...jest to delikatne drżenie ale chciałem sie dowiedzieć co może sie już dziac:/



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » czw maja 29, 2008 22:32

obelix pisze:jak wcisnę go w podłogę
łożyska w skrzyni biegów, właśnie sam przerabiałem temat u siebie a wielu znawców stawiało że to koło dwumasowe - a nie było - napewno będzie po rozebraniu 3 łożyska do wymiany ceny od 20 zł do 150 zł za łożysko - ale to już po rozebraniu będzie fachowiec wiedział które, jeżeli narazie jest to delikatnie telepanie to jeszcze jeździj jeżeli już mocno to tylko remont
odemnie mechanik wziął za demontaż, rozebranie, montaż i składanie do kupy 250 zł a przy okazji wymienił mi tarcze sprzegła, docisk i łozysko sprzegła
części to już Twój koszt
pozdrawiam


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 203 gości