Czynnik z klimatyzacji powoli się ulotnił

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Czynnik z klimatyzacji powoli się ulotnił

Post autor: korfanty » pn maja 26, 2008 11:00

Sprawa wygląda następująco - we wrześniu ubiegłego roku po kupnie auta wymieniałem nagrzewnice, czynnik został wyssany a potem układ napełniony na nowo. Ostatnio zauważyłem że jest problem z klimą bardzo słabo chłodziła. Po podłączeniu vaga pokazał się tylko błąd z sterowaniem klapami obiegu wewnętrznego - silniczek rozebrany i zębatka osadzona na kleju. Ale klima dalej nie działała - podjechałem do kumpla co się zajmuje klimatyzacją - podpiął maszynę i się okazało że czynnika prawie zero w układzie, następnie napełnił układ azotem zostawiliśmy chwile i nigdzie nie było słychać nieszczelności ciśnienie również nie spadało. Stwierdził że czynnik mógł uciec przez nieszczelne zaworki - te do których podpinamy się maszyną - wymienił je i napełnił układ na nowo z kontrastem.

Mam pojeździć tydzień i podjechać na sprawdzenie, jeśli ubędzie czynnika a kontrast się nie uwidoczni to stwierdził że może być problem ze sprężarką - w środku nieszczelność.

Może miał ktoś z Was podobny przypadek że czynnik bardzo powoli uchodził - na co zwrócić uwagę?
i zastanawia mnie jeszcze jedno - czy vag nie powinien wykryć że jest mało czynnika w układzie - może któryś czujnik ciśnienia jest uszkodzony?



marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » pn maja 26, 2008 12:09

Jeżeli jest zbyt mało czynnika to klimatyzacja się w ogóle nie załączy, jest od tego specjalny czujnik. A jeżeli chodzi o szczelność układu , to trzeba zrobić test urządzeniem do napełniania klimy, które wytwarza podciśnienie i wtedy wiadomo czy instalacja jest szczelna trwa to ok. 30 min. i nie trzeba jeździć tydzień żeby to stwierdzić.



Awatar użytkownika
korfanty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw sty 19, 2006 09:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: korfanty » pn maja 26, 2008 13:13

Tak jak pisałem napełnione było azotem nie czekaliśmy może 30min ale ok 15min i nic nie wskazywało aby ciśnienie schodziło, jest dodany kontrast teraz do czynnika aby jeśli jednak zejdzie szukać którędy, zastanawia mnie tylko ten czujnik, czy vag nie powinien wskazać że jest niskie ciśnienie w układzie?



marekx2710
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: czw sie 03, 2006 20:41
Lokalizacja: roztocze
Kontakt:

Post autor: marekx2710 » pn maja 26, 2008 13:58

vag, jeżeli już coś pokaże to najpewniej ewentualne niedomagania czujnika, a poziom czynnika to pewnie nie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 480 gości