kasowanie sie licznika przy odpalaniu auta

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
baldman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 09:37
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

kasowanie sie licznika przy odpalaniu auta

Post autor: baldman » ndz maja 25, 2008 19:13

Mam problem czasami przy odpalaniu samochodu kasuje mi sie godzina na liczniku, TRIP oraz inspekcje olejowe. Nie jest to przy każdym odpaleniu samochodu.

Na innym forum uzyskałem informacje że przyczyną są kondensatory w liczniku. Akumulator dodam że dobrze kręci, w zimie kręcił bez problemów napięcia ma prawidłowe.

Ogólnie wymieniłbym te kondensatory bo to mały koszt ale po rozebraniu licznika, ściągnięciu wskazówek okazało się ze chyba trzeba odlutować jeszcze dwa wyświetlacze wiec już jest trochę trudniej.
Czy ktoś miał z tym problem, czy ktoś wie jak całkiem rozebrać licznik, czy konieczne jest wlutowywanie wyświetlaczy. Ja zatrzymałem się na etapie ściągnięcia wskazówek i tarcz, dalej nie mogę ściągnąć białego plastiku bo wygląda jakby trzymały go dwa wyświetlacze.


Golf III Movie, 96, 1,9 TDI, gwintowane zawieszenie H&R, chiptuning

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » ndz maja 25, 2008 20:28

ja stawiam jednak na akumulator ewentualnie zaśniedziałe klemy, po prostu gdy kręcisz rozrusznikiem nie starcza prądu na licznik , rozrusznik wszystko pobiera


one loVWe

Awatar użytkownika
Marcin_87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 383
Rejestracja: wt paź 30, 2007 13:06
Lokalizacja: Opatów

Post autor: Marcin_87 » ndz maja 25, 2008 20:44

jawel, rozładowany akumulator nie kasuje inspekcji wiec to na pewno nie aku



haps
Forum Master
Forum Master
Posty: 1292
Rejestracja: ndz kwie 01, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: haps » ndz maja 25, 2008 20:50

mialem to samo, aku krecil itp, ale czasem potrafilo sie skasowac, szczegolnie jak dluzej postal i po jakims czasie padl aku, po prostu nie trzyma juz i jest spadek napiecia ktory powoduje zresetowanie ustawien przy rozruchu, kiedy pobierany jest najwiekszy prad



tomi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 20:00
Lokalizacja: GLIWICE
Kontakt:

Post autor: tomi » wt maja 27, 2008 16:10

działo mi sie takie coś w vw passacie,okazało sie że to był przekażnik ten co puszcza prąd na komputer niepamietam jaki miał numer był w nim zimny lut,raz działał raz mu cos odwalało że przy kręceniu kasował sie licznik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 144 gości