Jaka żarówka do przedniego kierunkowskazu, jak ją wymienić?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Jaka żarówka do przedniego kierunkowskazu, jak ją wymienić?

Post autor: Seru79 » pt maja 23, 2008 19:14

Witam,

Chciałem sobie założyć w przednich lampach żarówki chromowane CLEAR.

Znalazłem odpowiednią aukcję na Allegro i odpowiednie zarówki 21W i okazałao się że są dwa rodzaje: symetryzne i asymetryczne (foto dla zalogowanych :chytry: ).

Chciałem szybko sprawdzić jaką mam żarówkę w lampie ale niestety nie udało mi się jej wyciągnąć.

I tu moje pytania:

1. Czy moze ktoś wskazać na rysunku która żarówka idzie do przedniego kierunku w MK IV

2. Jak wymienić taką zarówkę?

Była tam masa kabli, chciałem przekręcić wtyczkę a potem ją pociągnąć ale ani drgneła. Lepiej tutaj zapytać niż ciągnąc na siłę. A może są tam jakieś zaczepy których nie zauważyłęm?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pt maja 23, 2008 19:44 przez Seru79, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 16, 2007 00:20
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: pd » pt maja 23, 2008 20:28

parę dni temu wymieniałem no i mogę Ci powiedzieć że podchodzą "Asymetryczne"

Wiem że ciężko zobaczyć jak wypiąć obudowę żarówki bo nic nie widać jak się to robi ;]

Trzeba ja przekręcić w lewo i jakoś tam wyciągnąć , tylko z tymi kablami musiałem obrucić oprawkę w kloszu ale to wyczujesz ;]

przy akumulatorze trochę mało miejsca ale da sie wymienić ;]



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » pt maja 23, 2008 21:40

Dzięki.

Jutro zamówię sobie żarówki. Muszę na Allegro bo chcę jeszcze kupić clear W5W do kierunków bocznych, a w tym moim małym mieście jeszcze o takich nie słyszeli :) (tylko w servisie Fiata 45zł za komplet :D ).

Wiec nie ma żadnych zaczepów. Poprostu trzeba złapać za plastik i przekręcić w lewo. Ciężko ten plastik siedzi w lampie ale myśle że dam sobie radę..



Awatar użytkownika
pd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt paź 16, 2007 00:20
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: pd » sob maja 24, 2008 11:35

Seru79 pisze:Jutro zamówię sobie żarówki. Muszę na Allegro bo chcę jeszcze kupić clear W5W do kierunków bocznych, a w tym moim małym mieście jeszcze o takich nie słyszeli :) (tylko w servisie Fiata 45zł za komplet :D ).
W Rzeszowie w Szik'u za żarówki do przodu i na boki dałem 15zł ;]
Seru79 pisze:Wiec nie ma żadnych zaczepów. Poprostu trzeba złapać za plastik i przekręcić w lewo. Ciężko ten plastik siedzi w lampie ale myśle że dam sobie radę..
pamiętaj w jakiej pozycji wyciągałeś oprawkę :P będzie Tobie potem łatwiej trafić w zaczepy



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 367 gości