Golfik na gaz pytanie o butlę...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szymon210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 18, 2004 16:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Golfik na gaz pytanie o butlę...

Post autor: szymon210 » ndz paź 09, 2005 21:17

Witam ostatni założyłem instalacje gazowa silnik 1,8gaznik spisuje sie super ale zamontowali mi butle w miejsce kola zapasowego 36L gdy podjechałem na stacje weszlo tylko 15L gazu oco chodzi?? wiem ze gazu zawsze wchodzi mniej ale az tyle?? :)


Najtańsze Car Audio
Sony Pioneer Alpine Clarion JVC
http://www.expert-audio.bazarek.pl/

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 09, 2005 21:23

może dali ci 10 l w prezencie. Wyjeździj gaz do końca, zatankuj do pełna na innej stacji i będziesz wiedział. Powinno co wejść 25-28 l. Jeśli mniej to z powrotem do gazowników.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » ndz paź 09, 2005 21:26

A to było pierwsze tankowanie? Czasami tak sie zdarza, ze na stacji za wczesnie odbije zawór. Kiedys wiedziałem ze mam pusty zbiornik a wezło mniej niz połowa, a za drugim razem juz poszło do końca.



beerserk

Post autor: beerserk » ndz paź 09, 2005 21:27

byc moze dali cos w prezeci zeby zobaczyc jak sie spisuje :) jak problem sie powtorzy do gazownikow :D



Awatar użytkownika
szymon210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 18, 2004 16:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: szymon210 » ndz paź 09, 2005 21:33

w sumie to bylo drugie tankowanie i tak samo:) a prezentu to raczej nie zrobili bo jak przyszedlem po auto to wyslali mnie zeby zatankowac za 10zl w celu sprawdzenia szczelnosci...A mogli zle cos zrobic? np jakis pływak czy cos takiego>?


Najtańsze Car Audio
Sony Pioneer Alpine Clarion JVC
http://www.expert-audio.bazarek.pl/

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 09, 2005 21:36

w takim razie napewno zwalili robotę. Masz to na gwarancji, wracaj do nich.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tomekra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 477
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 16:25
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

Post autor: tomekra » ndz paź 09, 2005 21:36

mozliwe że zawór ci źle odbija jak się nieułoży to jedź do gazowników niech robią


[url=http://www.vag-skierniewice.pl][img]http://images35.fotosik.pl/133/c7ee01e51af0ab20med.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Siara
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 228
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 22:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Siara » ndz paź 09, 2005 21:38

no, do gazowników



Awatar użytkownika
szymon210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 18, 2004 16:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: szymon210 » ndz paź 09, 2005 21:41

Dzieki wyjezdze to 15 literkow i przejade sie do nich. Jeszcze jedna rzecz jest meczonca to e zanim sie przelaczy na gaz trzeba wypalic wszystko z gaznika a zeby znow przelczyc na paliwo trzeba tak dlugo krecic rozrusznikiem az zassa paliwko do komory... Nie zawsze pamietam aby przed odstawieniem auta przelaczyc na paliwo i w trakcie jazdy niech zasysa :)


Najtańsze Car Audio
Sony Pioneer Alpine Clarion JVC
http://www.expert-audio.bazarek.pl/

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 09, 2005 21:51

No i z tym drobiazgiem niestety trzeba się pogodzić. Blisko 10 lat tak się męczyłem. Oczywiście zlałem wszystkie porady i tak do 0 stopni zapalałem na gazie. W II generacji nie ma tego problemu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
szymon210
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: sob gru 18, 2004 16:03
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: szymon210 » ndz paź 09, 2005 21:58

mozna zapalac rano na gazie? :)


Najtańsze Car Audio
Sony Pioneer Alpine Clarion JVC
http://www.expert-audio.bazarek.pl/

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz paź 09, 2005 22:12

No właśnie oficjalne instrukcje nie zalecają tego. Ponoć szybciej się membrany w parowniku zużywają i takie tam. Ale masę ludzi tak zapala. Swój reduktor po 100 tys regenerowałem dopiero.
Tyle że jest z tym związny jeszcze jeden problem nieprzyjemny. Jak jest zimno i zapalisz na gazie, to reuktor się strasznie schładza, aż zladza, bo jest jeszcze nienagrzany płynem chłodzącym. Wtedy auto łatwo gaśnie, zwł. na wolnych obrotach, jak np musisz się zaraz zatrzymywać na skrzyżowaniu jakimś. Wtedy często za cholerę nie chce zapalić. Ani na gazie bo zlodzony reduktor za mało go puszcza, ani na benzynie bo trochę jednak gazu idzie i robi się za bogata mieszanka benzynowo-gazowo-powietrzna. Miałem z tym początkowo niejeden dramat. Rady są dwie. Albo zapalasz papierosa lub dwa i czekasz i zapalasz na benzynie, albo zdejmujesz przewód gazowy z reduktora lub od strony miksera i zapalasz też na benzynie. POtem jak silnik się zagrzeje zakładasz przewód z powrotem i wio.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości