Uszkodzony wałek rozrządu, pęknięta szklanka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szarki87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 17, 2008 11:04
Lokalizacja: Nasielsk

Uszkodzony wałek rozrządu, pęknięta szklanka

Post autor: szarki87 » sob maja 17, 2008 12:11

Witam wszystkich !!! W moim Golfie MK 4 1.9 TDI ( 90PS ) '98 r. stanęła pompa wody, przez co pasek rozrządu przeskoczył o jakieś 1-2 zęby. Z tego co wiem to uszkodził się napinacz paska rozrządu, Wałek rozrządu jest w całości lecz widać ze wyszczypał sie kawałek jego powierzchni, zbita szklanka która zablokowała sie w głowicy... Potrzebuje dobrej rady
1) Czy przy takiej awarii mogła pęknąć głowica, tłok lub skrzywić się zawór i jakie jest tego prawdopodobieństwo ?
2) Co warto jeszcze wymienić przy naprawie tego typu awarii ?
3) Jakie są koszty naprawy ? Części i robocizny ?

Ps. Mechanik u którego byłem wycenił mi koszt naprawy na ok 1400 zł...

Za udzielone odpowiedzi z góry Dzięki =)
Ostatnio zmieniony sob maja 17, 2008 12:27 przez szarki87, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 17, 2008 13:23

szarki87 pisze:jakie jest tego prawdopodobieństwo ?
trzeba zdjąć głowicę. Zawór, prowadnica, tłok, uszczelka. Nie można podać ceny bez tego. 1400 wydaje się kwotą uśrednioną, może starczyć połowa z tego, a może być potrzebne 2000 .
Ostatnio zmieniony sob maja 17, 2008 13:24 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » sob maja 17, 2008 13:30

szarki87 pisze:1) Czy przy takiej awarii mogła pęknąć głowica, tłok lub skrzywić się zawór i jakie jest tego prawdopodobieństwo ?
zawór najprędzej i to nie jeden
2) Co warto jeszcze wymienić przy naprawie tego typu awarii ?
no jeśli uszkodzony wałek rozrządu to on na pewno + uszkodzone zawory + uszczelka głowicy + planowanie + nowe uszczelniacze zaworowe + pompa wody + napinacze + pasek rozrządu
szarki87 pisze:Ps. Mechanik u którego byłem wycenił mi koszt naprawy na ok 1400 zł...
za wymianę rozrządu wraz z pompą wody zapłaciłbyś wraz z materiałem ok 1000zł - wiec cena wcale nie jest wygórowana jeśli wymieni to co podałem wyżej



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 424 gości