Wentylator chłodnicy na postoju !!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kogan77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 15:18
Lokalizacja: Poznań/Mogilno

Wentylator chłodnicy na postoju !!!!

Post autor: kogan77 » czw maja 15, 2008 08:22

Witajcie.

Mam pytanie. Po przejechaniu kilku kilometrów w mieście normalnym jest, że wskazówka temperatury stabilizuje sie gdzieś w okolicy środka wskaźnika. Po zatrzymaniu samochodu i wyłączeniu silnika, wychodzę z auta. Zamykam dzrzwi i odchodząc od Golferka stwierdzam, że załącza sie wentylator chłodnicy. Ide do domu, jem obiad....po 40 minutach schodze wynieść śmieci, a WENTYLATOR nadal kręci, po czym w końcu milknie.
Czy to tak do końca normalne??



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw maja 15, 2008 08:39

kogan77 pisze:de do domu, jem obiad....po 40 minutach schodze wynieść śmieci, a WENTYLATOR nadal kręci, po czym w końcu milknie.
No normalne jest tylko to, że po jeździe potrafi się załączyć (brak świerzego zimnego powietrza), ale nienormalne jest to, że pracuje nad tym 40 minut. Czy stwierdzasz, że pracuje cały czas? jak tak to w najbliższym czasie wypompuje Ci akumulator.
Podjedź do elektryka niech sprawdzi termostat na wentylatorze.


Dziki

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw maja 15, 2008 10:54

Wentylator potrafi dośc szybko zjeść aku. Wiiny może być praktycznie tylko termowłącznik w chłodnicy. Może nie ma checi się rozłączać.



motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » pt maja 16, 2008 23:48

niestety mam identyczny problem. Mało tego, u mnie chodzi on również po wyciągnięciu wtyczki z czujnika chłodnicy. Wyciągnąłem również wszystkie przekaźniki i nic. Błagam pomóżcie bo kupiłem nowe aku i nie chcę go od razu uwalić. Muj goferek to 1,6 RF z 86 roku. Jeżeli posiada przekaźnik od wentylatora to który to jest. :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » sob maja 17, 2008 00:12

motorufus, odepnij wiązkę przewodów od wentylatowa. Przycięcie jest przy lewej lampie. Przejrzyj dokładnie czy nie masz tam gdzieś przetartych przewodó. Bo wentylator jest załączany przez włącznik termiczny i jesli po odłączeniu od niego ciągle się kręci to coś chyba się zwarło.



motorufus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw lut 10, 2005 23:14
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: motorufus » sob maja 17, 2008 00:17

jhosef pisze:motorufus, odepnij wiązkę przewodów od wentylatowa. Przycięcie jest przy lewej lampie. Przejrzyj dokładnie czy nie masz tam gdzieś przetartych przewodó. Bo wentylator jest załączany przez włącznik termiczny i jesli po odłączeniu od niego ciągle się kręci to coś chyba się zwarło.
Dzięki za podpowiedź :pub: faktycznie jeszcze tego nie sprawdzałem, ale skoro jest on sterowany tylko czujnikiem to faktycznie nie ma innej możliwości. Jutro zajmę się tym ustrojstwem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości