Wyciek oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ufol22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Wyciek oleju

Post autor: ufol22 » śr maja 14, 2008 21:11

Witam,

Zauważyłem że mój silnik jest umazany w oleju. Proszę o opinie co może być do wymiany i ile to by kosztowało.

Już mi jeden mechanik kazał umyć silnik zanim nawet spojrzał do środka, mycie silnika to koszt 50 zł + muszę zdjąć tą osłonę od spodu ( sam próbowałem ale nie za bardzo widać tam śrubki, są tylko jakieś bolce co się kręcą w kółko ;/ )

Na zdjęciach są tylko te elementy na których zauważyłem olej reszta jest raczej

czysta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr maja 14, 2008 21:35

osłona jest przykręcona czterema lub pięcioma blachowkrętami do belki zawieszena , kluczyk 10 , z przodu jest wsunięta w wycięcia pasa przedniego , a we wnękach z prawej i lewej strony masz specjalne wciskane podkładki z nacięciami , je sie żle zdejmuje , musisz je ciągnąc do dołu i jednocześnie kręcić , jeśli nie idą to dwa śrubokręty i podważać aż zejdą z tych bolców , to podkładki sie obracają nie bolce



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw maja 15, 2008 00:07

miś fazi pisze:osłona jest przykręcona czterema lub pięcioma blachowkrętami do belki zawieszena
13śrub 4 z tyłu w belce 2 w nadkolach i 5 z przodu , musisz podnieść auto na lewarku max , z przodu i wyciągniesz osłonę , robiłem to w sobote , w Łodzi mycie 15-20 zł więc poszukaj innej mysjki bo się cenią strasznie
Jak dla mnie to puściła Ci usczelka pokrywy zaworów , można zrobić to samemu i od tego zacznij

Proponował bym kupno nowej pokrywy i uszczelki jednoczęściowej całość jakieś 100zł spokojnie zrobisz to samemu :)


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

ufol22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ufol22 » czw maja 15, 2008 09:16

dzięki za odpowiedzi może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły co do wycieku ??

btw. ile mogę zwlekać z wymianą tej klapy i uszczelki ? czy coś szkodzi silnikowi taki stan przez 2 miechy??



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw maja 15, 2008 10:46

Sprawdź okolice podstawy filtra oleju (czujniki często przeciekają) i uszczelkę miski, żeby ten olej był z góry silnika to wątpie



ufol22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 31, 2008 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ufol22 » pt cze 13, 2008 19:11

byłem u mechanika to bez mycia silnika ocenił że to jest ODMA do wymiany i krzyknął 250 zł . powiedział że to na pewno nie jest to pokrywa silnika ... co o tym sądzicie ? bo słyszałem że mechanicy często po prostu chcą wymienić ODMę a nie zawsze w tym tkwi problem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości